Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Festival v Karlových Varech zahájí Michael Pitt, známý z Dawsonova světa i rolí Kurta Cobaina, a zakončí ho černá komedie z Cannes

12.06.2014
Festival v Karlových Varech zahájí Michael Pitt, známý z Dawsonova světa i rolí Kurta Cobaina, a zakončí ho černá komedie z Cannes

Foto: repro

Popisek: Michael Pitt přijede do Varů už podruhé.

Úvodním filmem 49. MFF KV bude americký snímek I Origins. Mezinárodní premiéru filmu oceněného v Sundance uvede osobně představitel hlavní role Michael Pitt, režisér Mike Cahill a herečka Astrid Berges-Frisbey. Na slavnostním zakončení a poprvé zároveň mimo Velký sál hotelu Thermal bude promítnut divácký hit letošní canneské soutěže, argentinská černá komedie Divoké historky z produkce bratrů Almodóvarových.

Film I Origins je příběhem mladého vědce, který se zaměřuje na zkoumání lidského oka. Výzkumy ho dovedou k odhalení překvapivých souvislostí mezi lidskou fyziognomií a psychikou, které mohou mít až mystický dosah. Snímek vzbudil pozornost na letošním festivalu Sundance, odkud si odvezl cenu Alfreda P. Sloana, udělovanou filmům, jejichž tématem je právě věda a technologie. Pro režiséra Mika Cahilla to bylo již druhé ocenění na tomtéž festivalu (před třemi lety si stejnou cenu odvezl za film Another Earth) a potvrdil tak pověst velmi nadějného tvůrce, jemuž je předvídána zajímavá autorská budoucnost. Film I Origins po úspěchu na Sundance zakoupila renomovaná společnost Fox Searchlight Pictures do celosvětové distribuce.

Návrat po devíti letech

Představitel hlavní role – molekulární biolog Ian Gray – Michael Pitt se na karlovarský festival vrací po devíti letech. V roce 2005 zde uvedl film Guse Van Santa Poslední dny (Last Days). Michael Pitt se během této doby vypracoval z jednoho z nejvýraznějších mladých hereckých talentů se slibnou budoucností na etablovanou hvězdu amerického filmu.

Když se přistěhoval do New Yorku, aby se věnoval herectví, vydělával si jako messenger a studoval. První roličku získal ve filmu Klub 54 (54, 1998). K popularitě mu pomohl seriál pro mladé Dawsonův svět (Dawson´s Creek). V roce 2000 si zahrál ve filmu Guse Van Santa Osudové setkání (Finding Forrester), výraznější příležitostí však byla úloha v kriminálním snímku Vzorec pro vraždu (Murder by Numbers, 2002). Vzápětí vytvořil hlavní roli ve filmu Bernarda Bertolucciho Snílci (Dreamers, 2003) a objevil se například v psychothrilleru M. Nighta Shyamalana Vesnice (The Village, 2004). V roce 2005 si zopakoval spolupráci s Gusem Van Santem na snímku Poslední dny, kde vytvořil rozpolcenou rockovou hvězdu, jejíž příběh je zřetelně inspirován skutečným životním osudem tragicky zemřelého Kurta Cobaina. S další výraznou režisérskou osobností – s Tomem Di Cillem natočil snímek Opilí slávou (Delirious, 2006), který v roce 2007 zahájil MFF KV. Ve velkém romantickém historickém dramatu Hedvábná stezka (Silk, 2007) se sešel v hlavní úloze s Keirou Knightley. Další výrazný režisér, tentokrát Michael Haneke, jej ve stejném roce obsadil do filmu Funny Games USA. Na seriálovou práci navázal v úspěšných televizních sériích Impérium - Mafie v Altantic City a Hannibal. V brzké době bychom jej měli vidět společně s Johnem Travoltou v hlavních rolích snímku Criminal Activities.

MFF KV zakončí snímek z canneské soutěže


V rámci slavnostního zakončení MFF Karlovy Vary bude uvedena argentinsko-španělská černá komedie Divoké historky (Wild Tales) z produkce Pedra a Agustína Almodóvarových.


Film natočil argentinský režisér Damián Szifrón, který již řadu let sbírá ocenění na mezinárodních festivalech a s nímž, jak se vyjádřila kritika, našli bratři Almodóvarové společnou řeč, právě ve stylu humoru a bizarním pohledu na situace, které mohou zamotat zdánlivě nesouvisejícími lidskými osudy a vztahy. Divoké historky jsou mozaikou šesti samostatných příběhů, které spojuje téma pomsty. Jejich hrdinové se potkávají za často nepravděpodobných situací, které ústí do překvapivých zápletek a ještě překvapivějších konců.


Ve spolupráci s distribuční společností Aerofilms a Českou televizí připravuje MFF Karlovy Vary originální projekt, jehož cílem je otevřít slavnostní zakončení MFF Karlovy Vary ještě většímu počtu diváků. Zakončovací ceremoniál a závěrečný snímek MFF Karlovy Vary bude možné zhlédnout 12. července 2014 ve vybraných kinech v přímém přenosu z Velkého sálu hotelu Thermal. Vůbec poprvé v historii tak budou moci diváci v kinech celé ČR být účastníky festivalového programu souběžně s jeho hosty.

(zdroj: MFF KV)

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová