Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Festival v Karlových Varech zahájí Michael Pitt, známý z Dawsonova světa i rolí Kurta Cobaina, a zakončí ho černá komedie z Cannes

12.06.2014
Festival v Karlových Varech zahájí Michael Pitt, známý z Dawsonova světa i rolí Kurta Cobaina, a zakončí ho černá komedie z Cannes

Autor: repro

Popisek: Michael Pitt přijede do Varů už podruhé.

Úvodním filmem 49. MFF KV bude americký snímek I Origins. Mezinárodní premiéru filmu oceněného v Sundance uvede osobně představitel hlavní role Michael Pitt, režisér Mike Cahill a herečka Astrid Berges-Frisbey. Na slavnostním zakončení a poprvé zároveň mimo Velký sál hotelu Thermal bude promítnut divácký hit letošní canneské soutěže, argentinská černá komedie Divoké historky z produkce bratrů Almodóvarových.

Film I Origins je příběhem mladého vědce, který se zaměřuje na zkoumání lidského oka. Výzkumy ho dovedou k odhalení překvapivých souvislostí mezi lidskou fyziognomií a psychikou, které mohou mít až mystický dosah. Snímek vzbudil pozornost na letošním festivalu Sundance, odkud si odvezl cenu Alfreda P. Sloana, udělovanou filmům, jejichž tématem je právě věda a technologie. Pro režiséra Mika Cahilla to bylo již druhé ocenění na tomtéž festivalu (před třemi lety si stejnou cenu odvezl za film Another Earth) a potvrdil tak pověst velmi nadějného tvůrce, jemuž je předvídána zajímavá autorská budoucnost. Film I Origins po úspěchu na Sundance zakoupila renomovaná společnost Fox Searchlight Pictures do celosvětové distribuce.

Návrat po devíti letech

Představitel hlavní role – molekulární biolog Ian Gray – Michael Pitt se na karlovarský festival vrací po devíti letech. V roce 2005 zde uvedl film Guse Van Santa Poslední dny (Last Days). Michael Pitt se během této doby vypracoval z jednoho z nejvýraznějších mladých hereckých talentů se slibnou budoucností na etablovanou hvězdu amerického filmu.

Když se přistěhoval do New Yorku, aby se věnoval herectví, vydělával si jako messenger a studoval. První roličku získal ve filmu Klub 54 (54, 1998). K popularitě mu pomohl seriál pro mladé Dawsonův svět (Dawson´s Creek). V roce 2000 si zahrál ve filmu Guse Van Santa Osudové setkání (Finding Forrester), výraznější příležitostí však byla úloha v kriminálním snímku Vzorec pro vraždu (Murder by Numbers, 2002). Vzápětí vytvořil hlavní roli ve filmu Bernarda Bertolucciho Snílci (Dreamers, 2003) a objevil se například v psychothrilleru M. Nighta Shyamalana Vesnice (The Village, 2004). V roce 2005 si zopakoval spolupráci s Gusem Van Santem na snímku Poslední dny, kde vytvořil rozpolcenou rockovou hvězdu, jejíž příběh je zřetelně inspirován skutečným životním osudem tragicky zemřelého Kurta Cobaina. S další výraznou režisérskou osobností – s Tomem Di Cillem natočil snímek Opilí slávou (Delirious, 2006), který v roce 2007 zahájil MFF KV. Ve velkém romantickém historickém dramatu Hedvábná stezka (Silk, 2007) se sešel v hlavní úloze s Keirou Knightley. Další výrazný režisér, tentokrát Michael Haneke, jej ve stejném roce obsadil do filmu Funny Games USA. Na seriálovou práci navázal v úspěšných televizních sériích Impérium - Mafie v Altantic City a Hannibal. V brzké době bychom jej měli vidět společně s Johnem Travoltou v hlavních rolích snímku Criminal Activities.

MFF KV zakončí snímek z canneské soutěže


V rámci slavnostního zakončení MFF Karlovy Vary bude uvedena argentinsko-španělská černá komedie Divoké historky (Wild Tales) z produkce Pedra a Agustína Almodóvarových.


Film natočil argentinský režisér Damián Szifrón, který již řadu let sbírá ocenění na mezinárodních festivalech a s nímž, jak se vyjádřila kritika, našli bratři Almodóvarové společnou řeč, právě ve stylu humoru a bizarním pohledu na situace, které mohou zamotat zdánlivě nesouvisejícími lidskými osudy a vztahy. Divoké historky jsou mozaikou šesti samostatných příběhů, které spojuje téma pomsty. Jejich hrdinové se potkávají za často nepravděpodobných situací, které ústí do překvapivých zápletek a ještě překvapivějších konců.


Ve spolupráci s distribuční společností Aerofilms a Českou televizí připravuje MFF Karlovy Vary originální projekt, jehož cílem je otevřít slavnostní zakončení MFF Karlovy Vary ještě většímu počtu diváků. Zakončovací ceremoniál a závěrečný snímek MFF Karlovy Vary bude možné zhlédnout 12. července 2014 ve vybraných kinech v přímém přenosu z Velkého sálu hotelu Thermal. Vůbec poprvé v historii tak budou moci diváci v kinech celé ČR být účastníky festivalového programu souběžně s jeho hosty.

(zdroj: MFF KV)

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace