Nový pohled na současný život v arabských zemích
18.10.2013
Foto: cestovniserver.cz
Popisek: Mešita, ilustrační foto
Muslimové chtějí v Karlových Varech mešitu – z čeho vyplývají naše obavy? Jak je známo, tak většinou jen z naší neznalosti, možná z nepřesných informací. Chcete se tedy dozvědět více a zároveň vysvětlit důvody chování Arabů, které je pro nás mnohdy nepochopitelné a neočekávané?
Potom máte jedinečnou možnost. Khidayer Emíre nazývá své knihy „Arabský svět – jiná planeta?“ a „Život po arabsku“ biblí o Arabech, jedna z čtenářek je výstižně označila jako „povinnou četbu pro všechny, kdo má co do činění s touto částí světa“.
Reálný pohled na současný život v arabských zemích
Autorka přijala pozvání od o. s. Bludiště a zavítá do Karlových Varů, aby z pohledu ženy arabistky, která dlouhodobě žila a pracovala v tomto regionu, ženy, která většinou přicházela do kontaktu s muži, objasnila témata, která nás zajímají a vzhledem k současné situaci jsou velmi aktuální.
22. 10. 2013 v 17:00 v Alžbětiných lázních budou mít zájemci možnost vyslechnout si reálný pohled na současný život v arabských zemích. Zaměříme se především na každodenní život Arabů. Přiblížíme témata, která jsou tabu nebo na která padá stín pověrčivosti. Mluvit budeme o arabské sexualitě, mužsko-ženském (ne)souladu, obřízce, kastování společnosti, o rozeznávání hranice mezi životem a smrti, kadidlu, drogách i alkoholu. A to vše na pozadí převládajícího náboženství – islámu.
Zvyky v arabských zemích
Akce je zajímavá i pro zaměstnance lázeňských domů, kteří dnes a denně přicházejí do styku s návštěvníky z arabských zemí a tápou při kontaktu s nimi. V rámci sociální interakce se tedy zaměříme především na arabská jména a oslovení, požadavky na servis, hygienu, jednání se ženami a muži, dotyky a gesta, soukromí a intimitu. Součástí besedy bude i autogramiáda. Autorka představí svoji nejnovější knihu Taje Dubaje.
Zájem o besedu mezi školami byl velký a bohužel nebylo možné ho ve všech případech uspokojit. 23. 10. 2013 navštíví Khidayer Emíre gymnázium, na podkladě fotografií budou studenti seznámeni s různými kouty arabského světa, poznají zvyky, společenské postavení, životní styl, nezapomenou ani na vztahy mezi muži a ženami. Nedílnou součástí bude beseda s Emíre Khidayer.
Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.
Vložil: Redaktor KL