Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Když ve Varech pršelo. Objevily se tu tedy stany, barbínově růžový Jitky Čvančarové, limetkově zelený Geislerové, též pivní

01.07.2023
Když ve Varech pršelo. Objevily se tu tedy stany, barbínově růžový Jitky Čvančarové, limetkově zelený Geislerové, též pivní

Foto: KVIFF (stejně jako ostatní snímky v článku)

Popisek: Na červený koberec dopadají kapky deště

Stalo se jistou tradicí v našich Krajských listech.cz, že každoročně, jako módou téměř nepolíbená, hodnotím róby dam, které si vzaly, čili jak říkají experti, vynesly (děsný slovo; za mne se vynášejí odpadky) na slavnostní zahájení. Na červený koberec. Proč červený? Patrně nějaký pozůstatek monarchie. A proč já? Nikdo jiný to dělat nechce. A tradice se mají dodržovat – jen letos to vezmu zkrátka u vědomí, že jste si to již dávno přečetli jinde a daleko fundovaněji.

Stan pivní aneb Díky za déšť, ó velký Manitou

Každoroční návštěvnice MFF, herečka Aňa Geislerová (ano, již 47) měla letos poněkud netradiční róbu, jíž si dělal reklamu Pilsner Urquell. Doslova a do písmene z PIVNÍ látky jí vytvořil módní návrhář Jakub Polanka. Jak tento unikát vznikl? Po třech měsících prací v laboratořích Nanollose bylo vyrobeno 15 metrů organického materiálu připomínajícího kůži. Vědci k jeho vytvoření použili přibližně 300 l piva Pilsner. „Když se ke mně před několika měsíci ten nápad dostal, říkala jsem si „ajéjej“, snad to nebude něco jako chodící člověk v půllitru, takový ten klasický sportovní maskot. Ale potom, co jsem viděla moodboardy, a zjistila, že má šaty na starosti Jakub Polanka, kterého dobře znám, nebylo proč váhat. Úplně jsem si samozřejmě nedovedla představit, co to bude za materiál. První kontakt s tkaninou byl zvláštní. Struktura je spíše jako umělá kůže, ale působí organicky, jako něco živého. Byla jsem velmi zvědavá, jak se vše bude vyvíjet a co z toho vznikne,“ okomentovala Aňa, která je mimochodem na módu brilantní – blbě oblečenou jsme jí ještě neviděli. 

 

Stan limetkový

Tak ten si vzala Anina mladší sestra Ester Geislerová. K tomu zvolila (teda, patrně nějaký kreativní vizážista) fakt odvážné líčení. Výsledek? Úspěšně se jí povedlo zakrýt, že je ve skutečnosti krásná ženská.

 

Stan barbínově růžový

Vynikající herečka Jitka Čvančarová (nikdy nezapomenu na její brilantní kreaci v Hřebejkově minisérii Pozadí událostí, kdy její genderem a politickou korektností postižená děkanka odhodí rukavičky a pokusí se zabít jednu studentku a jednoho podřízeného – doslova jsem brečela smíchy) je trochu… no, řekněme širší. S čímž se netají, třeba vloni měla modrou barokní róbu s mohutným dekoltem, a tak širokou sukní, že jí partner musel doslova obkružovat jak káně lesní. Letos vynechala výstřih, ale k nějaké „nenápadnosti“ jí očividně přimět nelze. Takže svítila jak neón na kilometr daleko, a ještě jí ty šaty přidávaly v ramenou. Ta dáma je prostě nepřehlédnutelná.

 

Stan funebrácký aneb Dvě Nesvačilky

Ten si vzala další herečka, Petra Nesvačilová, která – aby více vynikl, patrně – kráčela v doprovodu štíhlounké Hany Vagnerové… Petra NENÍ ta, co měla románek s k(K)olečkem. To byla Denisa Nesvačilová. Petra je herečka A režisérka, známá třeba z Kolečkovy Osady (partnerka Radka Holuba), Dabing Street, když zabrousíme do minulosti, byla Vendula ve filmu Pusinky (2006) a jedna z milenek hlavní postavy snímku František je děvkař (2008). Její režijní zásek je velmi slušný: Za dokument Řekni, kde ti Němci jsou získala v roce 2012 Cenu Andreje Stankoviče. Podílela se na filmu z televizního cyklu EXPREMIÉŘI Václav Klaus, který se snaží satiricky zachytit premiérské období bývalého prezidenta Václava Klause. Pracovala na filmech s Izraelem a věnovala se příležitostně workshopům mezi Izraelem a Palestinou. Za film Zákon Helena byla nominována na Českého lva a další ocenění na Arpa film festivalu v Los Angeles či na Mezinárodním festivalu dokumentárního filmu Jihlava (tam byl nominován i její druhý celovečerní film, Vojna Ztohoven).

 

Co dodat? Ceremoniál ve velkém sále hotelu Thermal uzavřel Jiří Bartoška tradiční větou: „Považujme 57. ročník za zahájený!“ A my se nadále, perem Viktora Horáka, budeme věnovat spíše filmům a módní policii přenecháme povolanějším.

 

 

Vložil: Anička Vančová