Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Královna Čvančarka I. Není ale jediná, která přikryla barokní tvary umně ušitou róbou. MFF Karlovy Vary, červený koberec

22.08.2021
Královna Čvančarka I. Není ale jediná, která přikryla barokní tvary umně ušitou róbou. MFF Karlovy Vary, červený koberec

Foto: Se svolením: KVIFF (stejně jako všechna v článku použitá fota)

Popisek: Jitka Čvančarová na červeném koberci, zjev vpravdě královský

FOTOREPORTÁŽ Karlovarský festival vždycky zahajuje v pátek večer červeným kobercem, na němž se promenují hvězdy. Ty naše, s jedním vzácným hostem, v tomto případě Sirem Michaelem Cainem – MFF své hosty vždy dávkuje, jednu na začátek, další během týdne a na konec. A já, jako každoročně sedím v Praze u svého kompu – v teplákách, jo, je to tak, mám postahované zajímavé fotky z karlovarského tiskového servisu (tisíceré díky) a přemýšlím, jak si zahrát na módní policii. Proč, když módě rozumím jak koza petrželi a už vůbec nejsem Františka Čížková z Blesku, dej jí pánbu věčnou slávu, která nejenže věděla vše o trendech, šatech i doplňcích, ale ještě ke všemu to uměla barvitě popsat? Protože to je úkol šéfredaktora v chudém médiu – když na to nikoho nemá, zbyde to prostě na něj 😊.

A to ne že bychom letos ve Varech absentovali. Někde tam, právě teď, skáče jak kobylka luční filmový recenzent Viktor Horák z jednoho kinosálu do druhého a pokouší se stihnout co nejvíc filmů…

 

Pánové to mají easy, smoking, lakýrky a jde se. Zato dámy, pro ty je červený karlovarský koberec úkol měsíce, minimálně.

Pojďme na to. Co mne letos praštilo do oka na první dobrou? Baroko, přátelé. Covidová pauza zřejmě způsobila, že leckterá naše hvězda zářivá očividně přibrala. A teď to musela nějak zamaskovat. Komu se dařilo a komu méně?

 

Bolek Polívka vytáhl část své početné rodiny. Jeho žena, Marcela Černá, skryla přebývající centimetry kolem pasu do stahovacího prádla a osvědčené černé. Není to bomba, ale ani průšvih.

 

Zato Zuzaně Stivínové muselo být v lahvově zeleném, volnějším sametu dost horko, navíc fotky z profilu nejsou úplně lichotivé. Ale zase – žádný malér, to ne, ale já vím, že Zuzana to umí lépe, dokáže vypadat doslova jako bohyně, jak na MFF několikrát předvedla.

 

Herečka Jenůfka Boková v třpytivé černé celkem ok, zato Anna Fialová? Tenhle volánkový zázrak by neslušel ani světové supermodelce s mírami 40 - 30 - 40 (nebo kolik to ty holky, živé na jednom listu salátu denně, mají).

 

Štíhlounká Hana Vagnerová v docela obyčejných, zato velmi slušivých černých šatech. S Petrou Nesvačilovou, která to letos opravdu nevyhrála. Tenhle smetanový model je nejen nudný a trochu pyžamoidní, ještě jí přidává kila. A co ten černý huňáč v ruce? Možná je to trendy, ale vypadá, jako by si s sebou vzala staženého králíka. Paradoxně si myslím, že by modýlku prospěl nějaký zajímavý, výrazný pásek...

 

A jsme u titulku. Herečka Jitka Čvančarová si zvykla vyvolávat ve Varech rozruch. Před dvěma lety to byl obří fuchsiový dekolt, letos nebesky modrá barokní róba. A dekolt. Ona tedy ´Čvančarka´, jak ji diváci láskyplně oslovují, je již pár let figura krev a mlíko. A očividně se rozhodla z toho udělat přednost, což, přiznávám, je mi sympatické.

 

A ještě jednou, to si nemůžu nechat ujít. Manžel Petr Čadek se musí očividně držet v povzdálí, aby ho široká sukně nesmetla. Myslím, že malíř Rubens by byl z Jitky i její róby doslova štajf.

 

 

A jsme u méně barokních, někdy doslova gotických postav. Herečka Alena Mihulová je jak panenka, ale v jejím věku by něco přes ramena nebylo od věci, myslím.

 

A naše každoroční single návštěvnice, křehká Klára Issová, kterou jsem již viděla v hezčích a zajímavějších šatech, a Jitka Schneiderová, ta se letos docela vytáhla, ta pláštěnka se zlatým stojáčkem je velmi chic.

 

Pokud dorazí single herečka, jako je čerstvě Bára Poláková, vždy ji k někomu tak nějak přifaří, aby na tom tepichu nestála jak tvrdé Y. Tentokráte k dalším každoročním festivalovým hostům, Pavlu Satorie a jeho ženě, Janě Švandové, která, ač je jí 74 (jo, fakt – je to hotový zázrak přírody), nemusí skrývat nic a střídmá elegance je její druhé jméno.

 

Nejzajímavější róbu letos předvedla žena Václava Zátopka Neužila, Lenka Neužil Stárková. Vypadá úchvatně... a je děsně podobná své sestře Erice, kterou známe ze seriálu MOST!

 

A finále? Kdo jiný než Daniela Peštová, žena Pavola Habery. Oslňující, ve všech významech toho slova.

 

Vložil: Anička Vančová