Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

O co jim jde?!: Hazard v Karlovarském kraji nebude omezen

07.03.2013
O co jim jde?!:  Hazard v Karlovarském kraji nebude omezen

Na včerejší Radě jsme zaznamenali následující zajímavosti.

Pozitiva: Téměř jako jeden muž zamítli radní vytvoření rezervy v rozpočtu města na eventuální doplacení vložených prostředků do objektu Trocnov současnému nájemci, kterému končí nájemní smlouva a dodatečně a neoprávněně, v rozporu s nájemní smlouvou, požaduje vrácení cca 12,5 mil Kč za opravné a udržovací práce na objektu v průběhu nájemní smlouvy.

Radní se po neúspěšné anabázi s hotelem Marttel a silném tlaku ze strany klientů domova důchodců ve Staré Roli a opozice rozhodli k opuštění myšlenky přestěhování domova důchodců do objektu Marttelu. Na opravu domova důchodců ve Staré Roli byly vyčleněny finanční prostředky. Je připravována stavba nového domova v lokalitě Okružní ul. ve Staré Roli (u nových bytovek) u vysílačky.

Negativa: Radní téměř jednomyslně na návrh Vlastimila Balcara (ODS) souhlasili s přihlášením stavby nového bazénu u hokejové haly do soutěže "Stavby Karlovarska". Přitom se jedná o předraženou stavbu dodavatelů Metrostav-Baustav-Tima, které vybralo stejné vedení města a za podobných podmínek jako na stavbu multifunkční haly. Naše koalice K20 bojovala za provedení auditu celé stavby před jejím zahájením, nyní naši bývalí koaliční partneři stavbu oceňují.

Radní se nemohou domluvit na znění vyhlášky o hazardu a její projednání stahují z programu. Původní radikální řešení s ponecháním pouze 6 kasin v lázeňské zóně popř. dalších pěti heren vzalo za své a nyní radnice navrhla tzv. deklaraci, která měla provoz hernám zpřísnit. Ale ukázalo se, že je téměř neomezí oproti současnému stavu.

(zdroj: ocojimjde.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace