Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Karlovarské antiradniční listy: Domov důchodců bude zachráněn

07.03.2013
Karlovarské antiradniční listy: Domov důchodců bude zachráněn

Činnost obranného uskupení nezanikla, naopak nabrala na občanském zájmu a posílila.

Toto seskupení vzniklo z vůle seniorů a občanů Karlových Varů, zejména Staré Role, v létě r. 2012, za účelem záchrany objektu domova důchodců ve Staré Roli.

 

Podařilo se téma definovat a sdělit nejen části veřejnosti, kterou jsme byli schopní oslovit, ale také na problém upozornit zastupitele a vedení města. Zásadní bylo listopadové jednání seniorů a zástupců iniciativ s vedením města v listopadu. Vedení města přistoupilo široce k řešení zázemí pro péči o seniory a na jednání zastupitelstva v debatě oznámilo, že domov důchodců bude zachován. Na jeho opravy a stabilizaci byl schválen v rozpočtu na rok 2013 milion korun.

 

Výbor iniciativy projednal aktuální situaci a doporučil jednat s vedením domova důchodců a s příslušnými obory magistrátu, sociálních věcí a majetku o konkrétních opravách a jejich termínech.

Vedle nezbytných oprav také uložil jednat o perspektivě domova důchodců a jeho již dříve uvažovaném posílení ubytovací kapacity, aby byl jeho provoz efektivnější.

 

Dnešního dne, ve Staré Roli, „Obranný výbor“, který zastupují tito občané:

Jiří Kotek, zastupitel města, Hana Lukšíková, Rudolf Zeman, Miroslav Říhař

 

P.S.

Při vědomí skutečného stavu objektu a jeho provozních podmínek víme, že je řada možných postupů, jak dům opravit. Primárně je však dobré vědět, že domov důchodců je nejen na velmi vhodném místě, ale má předpoklady k poskytování kvalitní služby seniorům (občanská integrita, rovinný charakter okolí, klid, parkové zázemí, kvalitní služby včetně stravování, apod.).

 

Cíl uskupení: zachránit a zachovat Domov důchodců ve Staré Roli, Závodu míru 88/96

 

K iniciativě se na prvním ustavujícím setkání 24. září 2012 přihlásilo 28 občanů, v listopadu jich bylo 180 a k dnešnímu dni, 15. lednu 2013, již 380. S ohledem na předvolební období nebylo ustavení uskupení zveřejněno, aby nebylo zatíženo negativním hodnocením o „předvolebním boji“. Občané téma projednávají a výbor uskupení se pravidelně schází. Oproti původním proklamacím o jeho zániku a stěhování došlo k posunu v dění.

 

(zdroj Karlovarské antiradniční listy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace