Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Karlovarský festival se blíží. Hejtmanka na něj zve fanoušky z vany, Eben z rádia. A Bartoška?

12.06.2019
Karlovarský festival se blíží. Hejtmanka na něj zve fanoušky z vany, Eben z rádia. A Bartoška?

Foto: Facebook

Popisek: Hejtmanka Jana Vildumetzová-Mráčková to rozjela ve vaně

FOTO Když začne Marek Eben v rádiu propagovat další ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, je jasné, že jeho přípravy vrcholí. Velmi svérázným způsobem se do kampaně tentokrát zapojila i karlovarská hejtmanka Jana Vildumetzová-Mračková. Na svém Facebooku zve veřejnost nejen na akce, které pořádá pro návštěvníky MFF kraj a město, ale zveřejňuje i fotografie, nad nimiž se její příznivci rozplývají, zatímco podle opozičních politiků si chce hejtmanka získat přízeň voličů před krajskými volbami.

Ani samotný prezident MFF Jiří Bartoška nikdy nezašel v propagaci festivalu tak daleko a v tomto ohledu si počíná střízlivě. Na Facebooku MFF (kromě anonce na 54. ročník) připomíná vtipná fotografie, že je tomu pětadvacet let, co Bartoška na této akci začal spolupracovat s Evou Zaoralovou.

Jiří Bartoška a Eva Zaoralová v nostalgickém ohozu, foto Facebook

Zdarma a všem

Zato karlovarská hejtmanka Jana Mračková-Vildumetzová (ANO) se skutečně činí. Již nyní upozorňuje na další ‘novinku‘, kterou krajský úřad připravuje společně s karlovarským magistrátem na 3. července. Na Mlýnské kolonádě se má konat program nazvaný V rytmu filmového festivalu. Vystoupí na něm skupina Mirai a Miro Žbirka s Karlovarským symfonickým orchestrem. Podle našich informací hejtmanka prosadila, aby byla tato akce zdarma přístupná všem občanům regionu a neopakovala se neustálá kritika, že ‘večery‘ města a kraje jsou pořádány pouze pro vyvolené, kteří mají na rozdíl od občanů zdarma vstupné i občerstvení.

Já teda čučím!

Na letošní MFF láká hejtmanka také stylizovanými fotografiemi. Na jedné z nich se nechala vyfotit ve vaně, s filmovými pásy a deštníkem v ruce. A její příznivci se předhání v superlativech: „Super snímek. Super foto! Super nápad s touhle fotkou! Jani, moc ti to sluší! Já teda čučím!“ A na dalším snímku se hejtmanka objevuje s kloboukem na hlavě, tlampačem v ruce a nápisem ‘Vary ve varu‘. A opět následuje smršť obdivných komentářů, jak jí to sluší.

Je však velmi zajímavé, že například primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová (nestraník za ANO) prozatím na MFF nijak nereaguje, ani se na něm nezviditelňuje, aktuálně se věnuje pouze problematické rekonstrukci festivalového hotelu Thermal. Město Karlovy Vary je přitom společně s Grandhotelem Pupp zřizovatelem Nadace Film-Festival Karlovy Vary a festival dotuje podstatně vyšší částkou než Karlovarský kraj.

Kampaň před volbami?

Přístup hejtmanky a její sebeprezentace se nelíbí některým opozičním a dokonce ani koaličním politikům. Někteří si myslí, že Mračková již odstartovala kampaň ke krajským volbám a chce k tomu využít i značné popularity filmového festivalu. Vedení karlovarského magistrátu údajně preferovalo, aby se jejich večer uskutečnil v KV aréně. Mělo by to několik nesporných výhod. Zatímco je v době festivalu lázeňské centrum neúnosně přeplněné, protože se všechny akce soustředí do něj, v okrajových částech je mrtvo.

Nemluvě o tom, že KV aréna byla budována se záměrem, aby se zde odehrávala alespoň část festivalových projekcí a doprovodných programů a kvůli tomu zde vzniklo v té době také nejdražší kino v naší zemi. Bohužel se v něm nepromítá. Také další argument není od věci. Zatímco do lázeňské zóny má většina obyvatel se problém dostat a parkovat zde je prakticky nemožné, ke KV aréně je to snazší. A je skutečně nepochopitelné, proč se v této multifunkční aréně nekoná žádná festivalová projekce, především s ohledem na fakt, že získat vstupenky do ostatních karlovarských kin je téměř nemožné.

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace