Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

S Pirátem na palubu EU

S Pirátem na palubu EU

Evropské volby se blíží, pojďme do toho

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

(P)alba Thomase Landerse

(P)alba Thomase Landerse

Hodně tvrdý rock, metal, občas i o krapet měkčí rock... Příběhy, koncerty, desky

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Letošní Tourfilm bude česko- slovenský. S Krónerovou, Vanem a Žbirkou

04.10.2018
Letošní Tourfilm bude česko- slovenský. S Krónerovou, Vanem a Žbirkou

Autor: Tourfilm

Popisek: Na Tourfilm se letos přihlásilo 435 soutěžních filmů z 64 zemí

Nejstarší filmový festival na světě, zaměřený na cestování, Tourfilm, letos připomene významné události od založení Československa až po současnost. Již 51. ročník se bude konat 5. - 6. října v karlovarském Grandhotelu Ambassador. Kromě tradiční soutěžní přehlídky snímků z mnoha zemí slibuje i bohatý doprovodný program.

Na Tourfilm se letos přihlásilo 435 soutěžních filmů z 64 zemí. Zajímavý je přitom nárůst účastníků z exotických destinací, jako jsou např. Ekvádor, Peru, Filipíny, Indonésie, Chile, Nepál či Dominikánská republika. Jak v mezinárodní, tak v národní sekci soutěže, významně posílila kategorie amatérských snímků a vlogů. Zájem o amatérskou kategorii tak vzrostl od minulého ročníku o téměř padesát procent.

Dobrý nápad Slovensko

Zatímco vloni se na jubilejním padesátém ročníku připomínaly proměny cestování v regionech České republiky za posledních padesát let, letos padla jasná volba na Slovensko. Mimo jiné také proto, že turisté z České republiky se na Slovensko rádi vracejí (a někdy do této země vycestují i víckrát do roka) a podobně je tomu i naopak.

Hlavní hvězdou letošního ročníku festivalu TOURFILM je slovenská herečka Zuzana Kronerová, držitelka Českého lva za hlavní ženský herecký výkon ve filmu Bába z ledu.

Zástupci Slovenska se chlubí, že se u nich stále něco děje, slovenská nabídka cestovního ruchu je rok od roku bohatší a pro klientsky orientovaný servis zaznamenává výrazný posun vpřed. Loňský rok i první polovina letošního roku byly v návštěvnosti turistů z České republiky rekordní, čeští návštěvníci tvořili nejpočetnější skupinu zahraničních hostů a zůstávají zde v průměru tři noci. Nejnavštěvovanějším regionem je Bratislavský kraj, následují Žilinský a Prešovský.

Hlavní hvězda: Krónerová

„Zapojení agentury CzechTourism do meziresortního projektu připomínek významných výročí posledních sta let představíme v samostatném bloku. Zásadní je pro nás také držet linii festivalu, který je zdarma přístupný širokému publiku, proto jsou i letos do programu zařazeny akce, určené dětem i odborné přednášky a workshopy pro studenty cestovního ruchu,“ komentuje letošní Tourfilm ředitelka agentury CzechTourism Monika Palatková. Velmi bohatý bude i doprovodný program. Návštěvníci se mohou těšit na přednášky, na nichž se například představí herec Martin Dejdar, cestovatelé Marek Hýža, Ruda Švaříček, Lucie Radová či Pavol Bara a v neposlední řadě mezinárodně úspěšný rybář Jakub Vágner. Slovenský fotograf Robert Vano se zase zúčastní slavnostní projekce filmu, který o něm natočil Adolf Zika „Robert Vano – Příběh člověka“.

Hlavní hvězdou a tváří 51. ročníku Tourfilmu se stane i v Čechách velmi oblíbená slovenská herečka Zuzana Krónerová. Vyvrcholením letošního Tourfilmu se stane sobotní koncert zpěváka Mira Žbirky s kapelou.

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace