Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Asiaté míří ve velkém do Karlových Varů. Zásluhu na tom má i robot a bývalá korejská miss. Ozvěny MMF

21.07.2018
Asiaté míří ve velkém do Karlových Varů. Zásluhu na tom má i robot a bývalá korejská miss. Ozvěny MMF

Autor: Twitter

Popisek: Seo Kang-joon, hlavní postava korejského filmu, který se točil ve Varech

Ne náhodou proto ve zdejších atraktivních ateliérech často natáčí televizní štáby. A právě tato skutečnost hraje při propagaci Karlových Varů jednu z hlavních rolí. Jedním z nejnovějších příkladů je seriál jihokorejské televize KBS You are Human Too?

Zatímco se hlavní děj složitého sci-fi dramatu odehrává kolem příběhu humanoidního robota a působí značně futuristicky, v přímém kontrastu jsou pohádkové scény, pořízené ve Varech nebo neméně okouzlujícím Lokti. Do těchto míst totiž robot (mimochodem velmi zdařilý) přijíždí hledat svoji matku, která ho stvořila. Tu si zahrála bývalá Miss Korea Kim Sung-ryung.

Místo ruské klientely asijská?

Dá se očekávat, že turisté z jižní Koreji díky tomu vezmou Vary útokem, protože chladně působící supermoderní města, v nichž žijí, věru příliš romantiky nenabízí. Navíc televizní společnost KBS natočila propagační pořad Making of in the Czech republic, v němž si představitel hlavního hrdiny, populární herec Seo Kang-joon, pochvaluje svůj pobyt v České republice i to, jak zde mohl relaxovat a setkávat se s příjemnými lidmi. A jen tak mimochodem, v karlovarském hotelu Imperial, vypínajícím se impozantně nad údolím řeky Teplé, při natáčení pobýval více než stočlenný štáb filmařů a herců. V tomto luxusním lázeňském sanatoriu, oblíbeném především u rusky hovořící klientely, se tak jedná o nebývale početnou skupinu korejských hostů.

Řeč faktů

Již nyní je nárůst korejské klientely v Karlových Varech zřejmý na první pohled a místní podnikatelé si pochvalují, že dělají skvělou útratu. „V době filmového festivalu máme nejnižší tržby za celou sezónu. Batůžkáři si u nás nic nekupují, protože jim tak akorát zbude na bagety a vodu a filmové celebrity a sponzoři mají všechno zadarmo. Teď přijelo více zahraničních turistů a hned je to znát,“ pochvaluje si prodavačka Štěpánka, pracující v jednom z obchůdku v lázeňské zóně. Ta loni sledovala natáčení tohoto korejského seriálu přímo na kolonádě a velmi příjemně ji překvapilo ohleduplné chování celého štábu.

To, že jsou Karlovy Vary u turistů z Asie stále oblíbenější, nám potvrdila i tisková mluvčí karlovarského magistrátu Helena Kyselá. „Data Českého statistického úřadu za první čtvrtletí letošního roku ukazují pokračující pozitivní trend v návštěvnosti města Karlovy Vary. Stoupají počty hostů i počet přenocování. Za toto období přicestovalo o čtrnáct procent klientů více, než ve stejném období loňského roku. Strávili zde i více nocí. Nejvíce klientů do Karlových Varů zavítalo z Německa. Nejdynamičtější nárůst je ovšem zaznamenán u čínské klientely, za první čtvrtletí jde o 57 procent,“ prozradila Helena Kyselá.

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace