Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Česko nežije jen filmovým festivalem, prodloužený víkend nabídl show roku. A komu je trošku stydno? Ozvěny MMF

06.07.2018
Česko nežije jen filmovým festivalem, prodloužený víkend nabídl show roku. A komu je trošku stydno? Ozvěny MMF

Autor: Facebook

Popisek: Rolling Stones na pražský koncert nalákali 50 000 lidí

Některá média se snaží své čtenáře přesvědčit, že nejvýznamnější kulturní společenskou událostí široko daleko, ne-li rovnou na světě, je karlovarský filmový festival. Mnohem střízlivěji MFF hodnotí Česká televize, která o něm referuje pouze jako o největší filmové (!) události u nás. A tato charakteristika je nejblíže skutečnosti. V jiných oblastech kulturního a společenského života se v Česku totiž právě nyní koná řada jiných významných a mnohem početněji navštívených akcí.

Ve středu se do Prahy opět přivalili Rolling Stones a na Letnou přilákali přes padesát tisíc diváků najednou. Fanoušci 'Stounů' si nenechali ujít šanci, že uvidí tuto legendární kapelu naposledy. Ohlásila totiž svoje poslední turné a vzhledem k věku členů kapely tomu lze věřit. Jakkoliv nechci zpochybňovat zážitky z filmových projekcí, dovolím si tvrdit, že emoce, které Mike Jagger a jeho parta dokáží vyvolat, jsou zcela výjimečné a málokomu se podaří spustit takové davové nadšení. Tím spíš, že ohromující show na osmdesátimetrovém pódiu nabídla největší hity z více než padesát let trvající kariéry Rolling Stones.

Show roku a koncert snů

Fantastickému zážitku z Letné odpovídají nejen ohlasy publika, ale také kritiků. „Kdo ze středečního koncertu Rolling Stones v pražských Letňanech neodcházel zcela uspokojen a s očima navrch hlavy, nemá duši. Kdo z jakéhokoliv důvodu vynechal, nemá rozum. Staří pardálové totiž předvedli show roku a pro mnohé fanoušky to dost dobře mohl být nejlepší koncert života,“ zhodnotil koncert Václav Hnátek na idnes.cz a v recenzi pak ještě použil další superlativy, například že šlo o koncert snů. Připomněl také, že o výběru písní hlasovali fanoušci na internetu. A fanoušci rocku si přijdou na své i na právě začínajícím 24. ročníku festivalu Rock for People. Do Hradce Králové se sjíždí tisícové davy na koncerty více než sta kapel a dýdžejů. Letošní hlavní hvězdou se stane kultovní britská formace The Prodigy.

Národní pouť

A nám, kteří právě nyní relaxujeme na filmových nebo hudebních festivalech, musí být trošku stydno před 23 tisíci poutníků, kteří se v úmorném vedru vydali na národní pouť do Velehradu, aby uctili památku věrozvěstů Cyrila a Metoděje a svaté Ludmily. Právem jsou Dny dobré vůle považovány za největší oslavy svého druhu u nás. Také tuto bohulibou událost doplňuje množství doprovodných akcí, především výstavy a koncerty, na nichž vystoupili například Hradišťan s Jiřím Pavlicou, kapela Mirai, Vašo Patejdl nebo Hana Zagorová.

Není od věci připomenout, že podobně, jako ve Varech, i na Velehradu návštěvníci přespávají ve stanovém městečku, ale je jich podstatně víc. Navíc vybrali na dobročinné účely více než 1,5 milionu korun. Kaji se a svůj malý honorář posílám s pomocí DMS také.

P. S. Navíc jsem též prošla malým utrpením, když jsem v městském divadle navštívila koncert Tima Robbinse. To vážně není můj šálek čaje.

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace