Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Opilecký skandál za milion. Prý v té karlovarské snobárně bylo třeba trochu vyvětrat! Ozvěny MFF

04.07.2018
Opilecký skandál za milion. Prý v té karlovarské snobárně bylo třeba trochu vyvětrat! Ozvěny MFF

Autor: Instagram

Popisek: Daniel Kolář

Ke koloritu Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech patří každoroční opilecké skandály. O ten letošní se poněkud překvapivě nepostarala žádná filmová hvězda či hvězdička, ale známý fotbalista Daniel Kolář. Za to, že porušil životosprávu, což je velmi eufemistické vyjádření toho, co na festivalu vyváděl, dostal od svého klubu FC Viktoria Plzeň pokutu milion korun.

Každopádně je pozoruhodné, jakou dohru jedna z mnoha opileckých scén má. Naprostá většina těch hříšníků, co ve Varech ztropí nějakou výtržnost, je ušetřena jakéhokoliv postihu, o citelné finanční pokutě ani nemluvě. A je až s podivem, jak beztrestně mohou účastníci MFF narušovat noční klid, přísný lázeňský statut a především normy slušného chování. Faktem však je, že Kolář na jedné z doprovodných festivalových akcí, módní přehlídce, hodně přestřelil, když vtrhl na molo, svlečený do půlky těla a pak vyváděl dále.

Trapnost za milion

Celý incident neunikl bulvárním médiím a ta ho s patřičným gustem popsala. Vedení klubu vzápětí reagovalo prohlášením, v němž uvedlo: „Daniel Kolář během osobního volna hrubě porušil interní klubová pravidla, za což jej dnes vedení Viktorie potrestalo finanční pokutou ve výši několika měsíčních platů. Tato částka bude věnována viktoriánské mládeži.“ V návaznosti na to, se Kolář veřejně omluvil a na svém Facebooku si nasypal popel na hlavu: „Udělal jsem obrovskou chybu. Mé včerejší chování se absolutně neslučuje s chováním profesionálního sportovce, bylo to ode mě trapné. Řadu lidí jsem tím zklamal a jsem si toho plně vědom. Chtěl bych se všem moc omluvit a jsem připravený přijmout jakýkoli klubový trest a nést za své chování následky. Omlouvám se.“

A co ta krysa?

Omluvné gesto přineslo Kolářovi řadu příznivých reakcí od fanoušků, kteří mu dávají najevo své sympatie a jeho chování omlouvají s tím, že si chtěl „jenom zapařit“ jako ostatní, nic se nestalo a „jenom se trošku ožral“. Někteří si myslí, že podobné chování je zcela normální, každý se prý někdy zlije a není důvod, proč by se měl fotbalista chovat jako Mirek Dušín. Pochopení pro opilecký incident dosahuje takové míry, že si Kolářovi obdivovatelé myslí, že omluvit by se spíše měla „ta krysa, co to nafotila“. Dokonce se v reakcích na fotbalistovu omluvu objevil názor, že už v té karlovarské snobárně bylo potřeba trochu vyvětrat. To je samozřejmě věc názoru, ale každopádně je dobré, že se něco podobného přihodilo, protože nebývale přísný trest by se mohl stát varováním, aby se pro příště VIP hosté krotili.

A zase fotbalista

Ještě závažnějšího postihu, nikoliv však tak finančně citelného, se dočkal kvůli MFF další sportovec, fotbalista Mirek Dopita. Ten v roce 2012 fyzicky napadl na festivalu muže, který vyfotil jeho tehdejší partnerku Agátu Hanychovou, když v opilosti upadla na zem. Navíc mu odcizil fotoaparát. Dopita se prý domníval, že jde o bulvárního fotografa a za svůj čin byl nakonec podmíněně odsouzen na půl roku. Těsně po rvačce skončil Dopita v policejní cele a Hanychová na záchytce. Agáta pak údajně měla na karlovarský festival načas zakázaný vstup.

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace