Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Když nejdražší tvář festivalu promluví, vždycky to stojí za to. Třeba na pohřbu. Ozvěny MFF

04.07.2018
Když nejdražší tvář festivalu promluví, vždycky to stojí za to. Třeba na pohřbu. Ozvěny MFF

Autor: KVIFF

Popisek: Jiří Bartoška zdraví diváky MFF Karlovy Vary 2018

Jiří Bartoška stojí v čele Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech již pětadvacet let. Od začátku naplno využil svoji schopnost vyvolávat mimořádnou pozornost. Ať řekne či udělá cokoliv, vždy mu to (především díky nebývale nekritické přízni médií) projde. Nelze mu však upřít, že téměř vše, co dělá, se mu daří a že i jeho průšvihy mají své kouzlo. Pokud se ovšem nepustí na tenký led...

Nadšení nedávno vyvolal Bartoškův krátký výkon v seriálu České televize Dabing Street. Díky zmatenému smutečnímu projevu, který předvedl při rozloučení s režisérem dabingového studia Zero, mu začali volat různí lidé a žádali jej, zda by jim nemohl promluvit na pohřbu. V aktuálním rozhovoru pro stanici Radiožurnál, vysílaném přímo z Varů, se pochlubil, že je renesanční člověk. Kromě toho, že se několikrát předvedl i jako zpěvák, připouští, že by mohl také tančit. Marek Eben ho prý již několik let láká do populární show České televize StarDance. Dříve ho však na této stanici uvidíme v pokračování úspěšného seriálu Doktor Martin, nazvaného Strážmistr Topinka.

Nejlevnější hvězdy? Z východní Evropy. A nejdražší?

Samozřejmě, že největší pozornost věnoval v rozhovoru s šéfredaktorem Radiožurnálu Janem Pokorným letošnímu 53. ročníku MFF. Mimo jiné promluvil o vážném problému, který ho letos potkal, když společnost ČEZ oznámila, že již nadále nebude jeho generálním partnerem. „To bylo pro nás dost dramatické, ale během tří dnů se situace změnila a ten schodek se vyrovnal.“ Zmínil se rovněž o festivalových hostech a opakovaně připomněl, že na MFF jezdí zdarma. „My těm lidem nic neplatíme, musíte jim jen zaplatit dokonalý servis, ten nadstandard, na který jsou zvyklí.“ Prozradil, že někdy však velké filmové hvězdy přijedou s početným doprovodem a pak se jejich pobyt prodraží. „Nejlevnější jsou proto hosté z Evropy, pokud možno východní,“ vtipkoval. Přesto ale stále platí, že bezkonkurenčně nejdražší tváří karlovarského festivalu je Bartoška sám (pozn.red.).

Me Too? MY NE!

Jan Pokorný se také Jiřího Bartošky zeptal, zda se karlovarský festival dostal do nějakých potíží kvůli kampani Me Too a v této souvislosti připomněl, co se dělo na letošním festivalu v Cannes. Prezident si ovšem pochvaloval, že jeho festivalu se tato kampaň netýká: „Mně přijde absurdní, že někdo někoho před čtrnácti lety poplácal a najednou si na to ta dáma vzpomene. Je to takový divný svět,“ postesknul si vcelku rozumně.

Karlovarák Barťák

V závěru rozhovoru pak Jiří Bartoška vyslovil jeden ze svých mnoha kontroverzních výroků. V pasáži, věnované dějišti festivalu, se nechal opakovaně slyšet, že Vary ožijí jenom díky festivalu. Mimo něj je to prý smutné město: „Člověk má pocit, že je tady stanné právo,“ řekl a pochlubil se, že díky festivalu jsou Vary ve světě skloňovány v sedmi pádech. Co k tomu dodat? Snad jen pár faktů. Karlovy Vary se dávno před MFF proslavily především jako světoznámé lázně, kam každoročně přijíždí již více než 600 let lidé z celé planety. Jejich počet přitom výrazně převyšuje počet návštěvníků MFF.

Kromě filmového festivalu se zde koná řada jiných prestižních mezinárodních akcí. A to, že je lázeňské centrum v noci klidné, mimochodem vyžaduje lázeňský statut. Ten ale festivaloví hosté brutálně (a na rozdíl od jiných smrtelníků beztrestně) porušují. Je proto docela úsměvné, když Bartoška nakonec prozradil, že po skončení MFF odjede se svou ženou na Andělskou Horu, kde má dům a bude tam odpočívat a spát.

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace