Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ať je šila šikovná tetka, nebo jsou od Diora, je to fu©k. A do pekel s módní policií, české herečky tu Ameriku dohnaly s přehledem

02.07.2018
Ať je šila šikovná tetka, nebo jsou od Diora, je to fu©k. A do pekel s módní policií, české herečky tu Ameriku dohnaly s přehledem

Foto: KVIFF

Popisek: Všechny festivaly zdobí i krásné modelky. A Daniela Peštová je z těch našich jedna z nejkrásnějších

FOTOGALERIE Že začal karlovarský festival, uniklo snad jen pasákům ovcí na hřebenech Beskyd. Z naší pidiredakcičky o festivalu již píšeme skoro všichni, kolegyně Hofmanová dokonce (zřejmě jen na krátký čas) opustila svůj tradičně kritický postoj a oslavila prezidenta Bartošku Tajnostmi… A já si dovolím zahrát na módní policii. Předesílám, že jména jako Versace a Dior znám jen z tisku a občasného bloumání po Pařížské, když tam čučím do výloh.

Takže pokud chcete vědět, co přesně měla která hvězda na sobě, doporučuji módní guru Františku z Blesku, ta o tom ví vše. Já jen musím konstatovat, že si ty fotky hvězd v nádherných robách ráda prohlížím asi jako každá ženská, a koukám na fotky z Varů, ale i z Oscarů. A dnes již takřka žádný rozdíl nevidím, alespoň tedy co se týče červeného koberce. Tam jsou dámy – podle mne (nekamenujte mne, prosím) – zcela srovnatelné. Jediný rozdíl je pak v dodržování dresscode u dalších akcí.

Hned druhý den po zahájení 53. ročníku karlovarského festivalu se konala MALL.cz Party jednoho z hlavních partnerů festivalu. Na ten večer byl povinností dresscode s prvky červené, přesněji (a světověji) „Touch of red“. Pročež se celý večer nesl ve znamení této firemní barvy. A jak budete moci sami posoudit v galerii (tam totiž mohu dát fotky velké, aby byly pořádně vidět, a k nim jsem vrzla ty svoje vejšplechty), zde se už módní chybky vloudily, mršky jedny.

Kde a jak si ulovit ´svou´ hvězdu?

V pátek festival zahájily, z Varů ale rozhodně neodjely. Naopak jich dorazilo ještě víc. Kde, kdy a při čem můžete potkat hvězdy letošního ročníku? Držitelé Oscara, seriálové hvězdy, sexsymboly i muž, od něhož se nechal režírovat Kanye West. Na letošní festival míří mimořádně různorodá směska hostů z celého světa. Potkat je lze nejen na projekcích, ale i na několika KVIFF Talks, napsal do Festivalového deníku Jan Škoda.

Richard Linklater pojal Vary jako rodinnou dovolenou

A pokračoval: Neděle patří Richardu Linklaterovi, slavnému americkému režisérovi, který představil svého vizionářského Flákače. A Anně Paquin, která dorazila v sobotu se svým fešným manželem, Stephenem Moyerem – ti dva spolu hráli v seriálu True Blood, který Stephen také režíroval. Jistě hned z Varů nezmizí, takže je snad někde potkáte… Pokud jste Linklatera nestihli, můžete ho vidět ještě v pondělí ve 13.30 v Kongresovém sále, kde spolu s Davidem Zellnerem a Andrewem Bujalským promluví na KVIFF Talku na téma Austin Film Society. Očekávanými pondělními hosty jsou také Rachel Shenton a Chris Overton, kteří uvedou svůj oscarový krátký film Tiché dítě. Pusťte si jejich děkovačku na YouTube – byl to jeden z nejsilnějších momentů celého ceremoniálu…

Upír Bill Compton z True Blood, u nás promítané pod názvem Pravá krev. Jinak režisér, herec a manžel Anny Paquin Stephen Moyer. Fakt pěknej chlap 

V úterý ve 22.30 uvede svůj očekávaný snímek Svět je tvůj Francouz Romain Gavras, mj. režisér přelomových videoklipů pro interprety, jako je M.I.A., Jay-Z nebo Kanye West, s nímž dokonce točil v Praze. A na festivalu už bude taky hollywoodský režisér Timur Bekmambetov, jenž stojí za filmy jako Wanted, Noční hlídka, Abraham Lincoln: Lovec upírů nebo Profil, který na festivalu uvede.

Dorazila již i Anna Paquin -  Sookie Stackhousová z Pravé krve

Největší středeční událostí bude projekce „prokletého“ Muže, který zabil Dona Quijota. Film osobně uvede režisér Terry Gilliam, jenž se na festival vrací po dvanácti letech. „Fantastický filmař, legenda, originál každým coulem a nesmírně milý člověk, který navzdory velké slávě zůstal pokorným. Jako takový je hostem snů – a my jsme nadšeni, že se k nám vrací,“ říká k jeho návratu Karel Och. Spolu s herečkou Joanou Ribeiro představí Quijota ve 14 hodin ve Velkém sále. Ve středu se ale vyhlíží také slavná dokumentaristka Marina Zenovich, jež v 11.30 ve Velkém sále promítne svůj film o životě Robina Williamse s podtitulem Mysl na dlani.

Ve čtvrtek festival přivítá další velké hvězdy – mj. režiséra filmů Rain Man a Vrtěti psem Barryho Levinsona, který na festival oba filmy přiveze a před projekcemi osobně představí. Ve čtvrtek v 11.30 ve Velkém sále promítne i svoje nejnovější drama Paterno, poté bude od 13.30 následovat v Kongresovém sále KVIFF Talk. Ve čtvrtek na festival dorazí i herec Jaromír Hanzlík. Ještě před sobotním převzetím Ceny prezidenta za přínos české kinematografii uvede ve čtvrtek v 16 hodin v Městském divadle snímek Bloudění a následně pobeseduje s diváky. Poslední čtvrteční star bude americký herec Caleb Landry Jones, jehož jsme letos mohli vidět v oscarových vábničkách Tři billboardy kousek za Ebbingem a The Florida Project. Ve 20 hodin přijde na projekci soutěžního filmu Do noci, v němž má hlavní roli.

Na sobotní slavnostní zakončení od 16 hodin kromě mnoha dalších hvězd dorazí třeba americký herec Robert Pattinson. Jeho „upírské“ období už nahradila spolupráce s autorskými tvůrci na filmech jako Dobrý časy, Ztracené město Z, Cosmopolis nebo Dáma, která se na festivalu letos promítá.

Na kolonádě, v Thermalu i na projekcích potkáte i mnoho českých filmařů. Projekce soutěžního filmu Všechno bude doprovodí herečka Eliška Křenková, s Chvilkami přijela na festival Jenovéfa Boková, Alena Mihulová a Lenka Vlasáková. Chatu na prodej zase doprovodí Ivana Chýlková, Tereza Voříšková nebo Zuzana Kronerová a projekci Marsu uvedou Jiří Havelka, Petra Nesvačilová či Tereza Nvotová. Jan Svěrák pak na festival přiveze remasterovanou verzi Akumulátoru 1. Do Varů plánuje dorazit či již dorazila i řada dalších osobností: například Aňa Geislerová, David Ondříček, Ivan Zachariáš, Jakub Žáček, Jana Plodková, Jitka Schneiderová, Ondřej Trojan, Vanda Hybnerová, Zdeněk Piškula, Táňa Pauhofová, Iva Janžurová, Petr Zelenka, Petra Špalková, Václav Neužil, Jan Hřebejk či Zuzana Bydžovská, končí výčet Festivalového deníku.

Vložil: Anička Vančová