Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Největší playboy českého filmu klame tělem. Velký průšvihář se slabostí pro blondýnky. Tajnosti slavných

01.07.2018
Největší playboy českého filmu klame tělem. Velký průšvihář se slabostí pro blondýnky. Tajnosti slavných

Autor: KVIFF

Popisek: Jiří Bartoška letos na MFF Karlovy Vary

Kromě Václava Havla patří i populární herec a prezident karlovarského festivalu Jiří Bartoška k těm celebritám, o nichž média většinou informovaly se značnou mírou opatrnosti, ne-li servilnosti. Důvod je zřejmý. Jiřího Bartošku si nikdo z novinářů nechce rozhněvat, protože by pak měl například problém dostat se do Varů a k exkluzívním informacím. O jeho soukromí se píše minimálně a to především s tím, že více než čtyřicet let žije ve spokojeném manželství s archeoložkou Andreou.

A je paradoxem, že pokud se na veřejnost dostanou nějaké pikantnější informace, prozradí je především herec sám, nezřídka s bezelstnou upřímností. Přiznává třeba, že byl dříve velký průserář. Ovšem bez bližších podrobností. Je přitom zajímavé, že jeho spolužáci o něm mluví s velkým respektem jako o kamarádském a férovém chlapíkovi. Díky svému atraktivnímu zevnějšku byl už na škole idolem žen a dívek, ale on měl údajně oči jenom pro jedinou, tehdejší začínající hvězdu Elišku Havránkovou, dnes Balzerovou. Jenže pro ni prý byl Jiří jen jedním z mnoha studentů, kteří se kolem ní točili, a tak šlo pouze o platonickou lásku.

Prezident festivalu Jiří Bartoška se svou manželkou Andreou; foto KVIFF

Slabost pro blondýnky

To, že má určitou slabost pro blondýnky, dokazuje i jeho dlouholetý přátelský vztah s Helenou Vondráčkovou, dodnes zahalený tajemstvím. Faktem však je, že se ti dva k sobě vždy nadšeně hlásí a fotografie z karlovarského festivalu, na nichž je Vondráčková zavěšená do Bartošky a společně vypadají jako pár snů, prozrazuje, že k sobě mají hodně blízko. Totéž platí o jeho atraktivní spolužačce Janě Švandové. Také ona nedá na legendárního Barťáka dopustit. Ostatně tvrdí, že se jí tak líbil, že ho společně s Eliškou Balzerovou přihlásily na JAMU. Každopádně však je charismatický herec tím, koho ženy nahánějí a ne naopak. Je až obdivuhodné, jak po celou dobu své kariéry dokázal odolávat houfům ctitelek.

Pes, pantofle a guláš

Zajímavou zkušenost s ním nám na letošním karlovarském festivalu popsala naše tamější kolegyně. „Kvůli vzniku festivalové nadace mě můj šéf poslal na jednání s panem Bartoškou. Byla jsem z toho dost nervózní a přiznávám, že jsem se této pracovní schůzky dost bála. Společně jsme měli sraz v jedné hospůdce v blízkosti ulice, kde Bartoška bydlí. Přišla jsem první a několik minut na něj čekala. Když přišel, nemohla jsem uvěřit vlastním očím, jak se jeho mediální obraz liší od skutečnosti. Byl domácky oblečený, v pantoflích, a měl s sebou jezevčíka, kterému říkal Arnošt. U servírky, s níž si tykal, si objednal guláš. Takhle jsem si rozhodně setkání s filmovou hvězdou nepředstavovala. Nakonec jsem ale měla pocit, že pan Bartoška měl větší trému ze mě, než já z něho. Překvapilo mě, jak je plachý a přátelský. Byla to velmi příjemná pracovní schůzka, která měla nakonec velký význam pro záchranu karlovarského festivalu.“

Z Prahy do Varů?

A právě díky Mezinárodnímu festivalu v Karlových Varech se Jiří Bartoška rozhodl trávit v tomto nádherném městě více času. Navíc je vášnivým hráčem golfu a v blízkosti zdejšího golfového hřiště a v blízkosti silnice na Prahu si nechal postavit velký dům, který se nedá jen tak přehlédnout. Ostatně, ke Karlovým Varům má pozitivní vztah i jako pacient. Léčil se zde z těžké nemoci a i tehdy si svým přátelským chováním získal sympatie personálu.

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace