Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Největší playboy českého filmu klame tělem. Velký průšvihář se slabostí pro blondýnky. Tajnosti slavných

01.07.2018
Největší playboy českého filmu klame tělem. Velký průšvihář se slabostí pro blondýnky. Tajnosti slavných

Autor: KVIFF

Popisek: Jiří Bartoška letos na MFF Karlovy Vary

Kromě Václava Havla patří i populární herec a prezident karlovarského festivalu Jiří Bartoška k těm celebritám, o nichž média většinou informovaly se značnou mírou opatrnosti, ne-li servilnosti. Důvod je zřejmý. Jiřího Bartošku si nikdo z novinářů nechce rozhněvat, protože by pak měl například problém dostat se do Varů a k exkluzívním informacím. O jeho soukromí se píše minimálně a to především s tím, že více než čtyřicet let žije ve spokojeném manželství s archeoložkou Andreou.

A je paradoxem, že pokud se na veřejnost dostanou nějaké pikantnější informace, prozradí je především herec sám, nezřídka s bezelstnou upřímností. Přiznává třeba, že byl dříve velký průserář. Ovšem bez bližších podrobností. Je přitom zajímavé, že jeho spolužáci o něm mluví s velkým respektem jako o kamarádském a férovém chlapíkovi. Díky svému atraktivnímu zevnějšku byl už na škole idolem žen a dívek, ale on měl údajně oči jenom pro jedinou, tehdejší začínající hvězdu Elišku Havránkovou, dnes Balzerovou. Jenže pro ni prý byl Jiří jen jedním z mnoha studentů, kteří se kolem ní točili, a tak šlo pouze o platonickou lásku.

Prezident festivalu Jiří Bartoška se svou manželkou Andreou; foto KVIFF

Slabost pro blondýnky

To, že má určitou slabost pro blondýnky, dokazuje i jeho dlouholetý přátelský vztah s Helenou Vondráčkovou, dodnes zahalený tajemstvím. Faktem však je, že se ti dva k sobě vždy nadšeně hlásí a fotografie z karlovarského festivalu, na nichž je Vondráčková zavěšená do Bartošky a společně vypadají jako pár snů, prozrazuje, že k sobě mají hodně blízko. Totéž platí o jeho atraktivní spolužačce Janě Švandové. Také ona nedá na legendárního Barťáka dopustit. Ostatně tvrdí, že se jí tak líbil, že ho společně s Eliškou Balzerovou přihlásily na JAMU. Každopádně však je charismatický herec tím, koho ženy nahánějí a ne naopak. Je až obdivuhodné, jak po celou dobu své kariéry dokázal odolávat houfům ctitelek.

Pes, pantofle a guláš

Zajímavou zkušenost s ním nám na letošním karlovarském festivalu popsala naše tamější kolegyně. „Kvůli vzniku festivalové nadace mě můj šéf poslal na jednání s panem Bartoškou. Byla jsem z toho dost nervózní a přiznávám, že jsem se této pracovní schůzky dost bála. Společně jsme měli sraz v jedné hospůdce v blízkosti ulice, kde Bartoška bydlí. Přišla jsem první a několik minut na něj čekala. Když přišel, nemohla jsem uvěřit vlastním očím, jak se jeho mediální obraz liší od skutečnosti. Byl domácky oblečený, v pantoflích, a měl s sebou jezevčíka, kterému říkal Arnošt. U servírky, s níž si tykal, si objednal guláš. Takhle jsem si rozhodně setkání s filmovou hvězdou nepředstavovala. Nakonec jsem ale měla pocit, že pan Bartoška měl větší trému ze mě, než já z něho. Překvapilo mě, jak je plachý a přátelský. Byla to velmi příjemná pracovní schůzka, která měla nakonec velký význam pro záchranu karlovarského festivalu.“

Z Prahy do Varů?

A právě díky Mezinárodnímu festivalu v Karlových Varech se Jiří Bartoška rozhodl trávit v tomto nádherném městě více času. Navíc je vášnivým hráčem golfu a v blízkosti zdejšího golfového hřiště a v blízkosti silnice na Prahu si nechal postavit velký dům, který se nedá jen tak přehlédnout. Ostatně, ke Karlovým Varům má pozitivní vztah i jako pacient. Léčil se zde z těžké nemoci a i tehdy si svým přátelským chováním získal sympatie personálu.

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace