Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Umíral trýznivě... Kriminálka v přímém přenosu. Pachatel se pomstil sokovi drastickým způsobem

14.02.2018
Umíral trýznivě... Kriminálka v přímém přenosu. Pachatel se pomstil sokovi drastickým způsobem

Foto: Policie ČR

Popisek: V jímce u opuštěného domu poblíž Kyselky na Karlovarsku zahynul ubohý Dominik. Je možné, že byl při vědomí, což je strašná představa

KRIMI, FOTO Karlovarsko se koncem ledna stalo dějištěm obzvláště hrůzné vraždy. Když se pár dnů předtím ztratil na Mladoboleslavsku jednadvacetiletý Dominik P. , nikdo ještě netušil, že je jeho osud již dávno zpečetěn, navíc velmi krutým způsobem. Případ, který nyní řeší policie, je natolik dramatický, že by jej nevymyslel ani zkušený autor detektivek. A téměř s jistotou lze tvrdit, že brzy ocitne v některém z dalších kriminálních seriálů. Prozatím je v něm ale řada nejasností.

Když začali policisté po Dominikovi pátrat, už věděli, že byl naposledy spatřen v černém Renaultu  na trase mezi Mladou Boleslaví a Karlovými Vary. Již v době, kdy po něm vyhlásili celostátní pátrání,  nevyloučili, že pohřešovaný mladík mohl  být v ohrožení svého života.  A to se také vzápětí bohužel potvrdilo. Dominik byl při velké  akci, do níž byly zapojeny  desítky policistů a kriminalistů, za čtyři dny nalezen mrtvý v opuštěném  domě  poblíž Kyselky u Karlových Varů.

 

Dominik na policejní fotografii

Pomsta za odvahu?

Z podle dosavadních výsledků vyšetřování vyplývá, že byl zavražděn, což také dokázala nařízená soudní pitva. Motiv vraždy ovšem dosud oficiálně známý není. Podle řady spekulací však svým   životem zaplatil za odvahu dosvědčit, že jeho známý zneužíval sedmiletou dceru jeho přítelkyně. Zatímco policie, jak už u nás bývá zvykem, odmítá sdělit podrobnosti, řada závažných  informací se objevila na sociálních sítích. Například Dominikova sestra vzápětí po jeho zmizení na svém Facebooku vyjádřila obavy, že  jejího bratra odvezl násilím nějaký „cizí chlap“.  Zatím nejpodrobnější informace o celé vraždě zveřejnil o víkendu server iDnes.cz (což je mimochodem také podivné) a na základě získaných informací ji dokonce celou zrekonstruoval.  Pachatelem se měl stát šestačtyřicetiletý Jaromír Š., na nějž již Krajský soud v Karlových Varech uvalil vazbu. Zásadním důkazem  se přitom měla stát kamera v Dominikově autě, která  natočila část zločinu, aniž o tom měl vrah ponětí. Záběry údajně ukazují, jak  Dominika omráčil, odtáhl do svého auta a  odvezl na místo činu. V opuštěném domě pak shodil oběť do septiku a utěsnil jeho poklop tak, aby se ani šťastnou náhodou nemohla dostat ven.

 

Zde, poblíž karlovarské Kyselky, se hrůzný čin odehrál

Cizí chlap? A další nejasnosti....

Ze všech indicií  vyplývá, že Dominika neunesl a nezavraždil nějaký „cizí chlap“, ale jeho známý a bývalý partner Dominikovy přítelkyně, který u něj žil v jeho domě v podnájmu. Zákeřný vrah svoji pomstu promyslel až do detailu. Vydával se za Dominika a jeho přítelkyni poslal SMS zprávu, že odjíždí do zahraničí a již ho nikdy neuvidí. A právě díky signálu z mobilního telefonu bylo tělo mrtvého mladíka nakonec nalezeno

 

Celý záhadný případ je přesto zahalen řadou nejasností. Dominik prý podal již v listopadu loňského roku trestní oznámení kvůli podezření z pohlavního zneužívání dítěte, ale policie  neučinila potřebné kroky. Je ovšem přinejmenším podivné, že Dominik a jeho přítelkyně žili se dvěma dětmi ve stejném domě jako vrah, o němž věděli, že jedno z dětí zneužívá. Stejně tak vyvolává mnoho otázek fakt, že podezřelý pachatel byl zadržen už předtím, než bylo nalezeno tělo oběti. Hrozivý čin se tak mění v napínavou kriminálku v přímém přenosu.

Vložil: Adéla Hofmanová