Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Karlovy Vary hledají pro prezidentské volby členy volebních komisí; můžete si vydělat až 1300 korun

29.12.2017
Karlovy Vary hledají pro prezidentské volby členy volebních komisí; můžete si vydělat až 1300 korun

Autor: Hans Štembera

Popisek: Volby, ilustrační foto

Již druhá přímá volba prezidenta se koná co nevidět; 12. a 13. ledna (případné druhé kolo proběhne 26. a 27. ledna), tj. tradičně, jako vždy v pátek a v sobotu. Zde se nabízí možnost trochu si přivydělat; až desítky členů volebních komisí hledá město Karlovy Vary. V současné době, jen dva týdny před konáním volby prezidenta republiky a místního referenda k Vřídelní kolonádě, se karlovarský magistrát totiž potýká se zásadním nedostatkem delegovaných členů okrskových volebních komisí.

I přes veškeré snahy oslovit potencionální zájemce o členství v komisích a po nasazení 250 zaměstnanců magistrátu chybí pro řádné zajištění prezidentské volby a referenda ke dni 29. 12. 2017 65 členů komisí pro volbu prezidenta a 129 členů okrskových komisí pro referendum. Magistrát se tedy obrací proto na širokou veřejnost s žádostí o spolupráci při doplnění volebních komisí. (Souběžně s touto výzvou se primátor města Petr Kulhánek dopisem obrátil také na ředitele městských organizací, členy komisí a výborů a další subjekty spolupracující s městem s žádostí o součinnost při zajištění voleb a referenda.)

Kolik za to?

Minimální počet členů komisí stanovený v souladu se zákony musí být doplněn nejpozději do 8. 1. 2018… Členem komise prezidentské volby se může stát občan České republiky, který v době složení slibu člena komise dovršil 18 let věku. Podmínkou pro členství v okrskové komisi k referendu je věk 18 let při složení slibu a místo trvalého pobytu v Karlových Varech.

Výše zvláštní odměny za výkon funkce člena OVK není zrovna úplně malá: předseda obdrží 1600,- Kč, zapisovatel 1500,- Kč a člen 1300,- Kč. Členovi OVK, který není v pracovním poměru nebo služebním poměru, avšak je výdělečně činný, přísluší kromě výše uvedené odměny paušální náhrada ušlého výdělku za dobu výkonu funkce člena OVK ve výši 43,- Kč/hod., nejvýše však 340,- Kč/den. Pozor, všechny platby jsou zdaňovány zálohovou daní. Ke konci roku 2018 bude členům OVK vydáno potvrzení o zdanitelných příjmech. V případě, že se člen OVK některého z jednání komise nezúčastnil, obecní úřad celkovou výši odměny poměrně krátí, a to podle evidence o účasti na jednáních OVK.

Zájemci o členství v komisích osoby se mohou obrátit na osoby pověřené zajištěním činnosti okrskových komisí: Zdeňka Raková, tel. 353 151 220, 602 175 893, e-mail: , nebo Bc. Martina Košíková, tel. 353 151 223, 725 716 981.

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

 

 

Vložil: Jana Maisnerová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace