Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Natáčí se nová kriminálka podle Poledňákové. Filmaři vsadili na oblíbené herce a nádherné vánoční exteriéry

16.11.2017
Natáčí se nová kriminálka podle Poledňákové. Filmaři vsadili na oblíbené herce a nádherné vánoční exteriéry

Autor: Martin Marousek / Facebook

Popisek: V Karlových Varech to bude především hotel Riverside u březovské přehrady, kde budeme natáčet sedm až osm dnů. Se štábem a herci se podíváme i do ulic a bytů v různých domech, nastínil filmařské lokace producent filmu Adam Dvořák.

Scénáristka a režisérka Marie Poledňáková je autorkou vůbec nejúspěšnější české komedie S tebou mě baví svět. A vytvořila řadu dalších, které se také těší značné oblibě a diváky dosud neomrzely. Další již pravděpodobně ona sama nenatočí, ale podle jejího románu Ten, kdo tě miloval nyní vzniká stejnojmenný film, navíc s vděčnou vánoční atmosférou. Pro mnohé však bude nejspíše překvapením, protože tentokrát nepůjde o romantický příběh, ale o napínavou detektivku.

Hlavní postavou dramatického příběhu je vdova Vanda, žijící v poklidném lázeňském městě.  Její život zásadně ovlivnila smrt manžela a ona se snaží udržet rodinu pohromadě, tím spíše, že se blíží Vánoce. Jenže když dává do pořádku manželovu pozůstalost, narazí na šokující indicie, prozrazující, že žil dvojím životem. A tak se pustí do pátrání a objeví nejedno skryté tajemství. 

Skvělá náhrada

Když Marii Poledňákovou loni postihlo vážné onemocnění, musela se smířit s tím, že film podle románu, který nosila dlouho v hlavě, již nenatočí. Ale zaujal ji  režisér  Jan Pachl, autor úspěšných kriminálek Cirkus Bukowski nebo Rapl, a s důvěrou mu svěřila spolupráci na scénáři i režii. Je přitom zajímavé, že on si tentokrát více přál natočit komedii, Marie Poledňáková zase detektivku. A tak vznikl kompromis, jehož výsledkem bude rodinná komedie s detektivní zápletkou. Radost jí dělá i výběr herců, mezi nimiž figurují Václav Postránecký, Karel Heřmánek, Lukáš Vaculík, Hynek Čermák, Eva Holubová nebo Soňa Norisová. Samotný Pachl považuje detektivní příběh Marie Poledňákové za výjimečně zdařilý a nadčasový a také velmi originální. Hlavní postavou totiž není detektiv, ale vdova. 

Místo drsných hor romantické lázně

Režisér dodrží i tradici atraktivních exteriérů, která k filmům Marie Poledňákové patří a výrazně ovlivňuje jejich nesmírnou oblibu. Poté, co v drsných Krušných horách natočil temnou kriminálku  Rapl, nyní ukáže mnohem vlídnější tvář kraje, proslulého především lázeňským trojúhelníkem a množstvím nádherných památek. Filmaři mimo jiné využijí také zdejší překrásnou vánoční atmosféru. Kromě Karlových Varů a jejich okolí budou některé záběry pořizovat i v Chebu, kde konají vyhlášené vánoční trhy. 

To je ale paradox

Díky natáčení dalšího filmu se obyvatelé Karlových Varů možná konečně dočkají důstojných vánočních trhů. Jak jsme již několikrát uvedli, v posledních letech jsou zde organizovány metodou pokus-omyl a neustále se střídá místo, kde se konají. Zatímco loni to bylo betonové prostranství před symbolem brutalismu, hotelem Thermal, letos byly vybrány vlídnější Smetanovy sady. A výsledek je opět nejistý. Vedení města totiž uspořádalo anketu, v níž navrhlo občanům, aby zvolili jednu ze čtyř variant, kde lze vánoční trhy realizovat. Přesto, že nejvíce hlasů získala lokalita Třída TGM a Zeyerova ulice, nakonec radní schválili variantu, která podle výsledků hlasování skončila až na třetím místě. Opoziční zastupitelka Věra Bartůňková (KSČM)  si nad tím posteskla v rubrice Hyde park Radničních listů: „Přesvědčila jsem se o tom, že i když si my, obyvatelé Karlových Varů přejeme něco, a dáme to najevo v anketě, nikdo se dle toho neřídí.“  

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace