Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Natáčí se nová kriminálka podle Poledňákové. Filmaři vsadili na oblíbené herce a nádherné vánoční exteriéry

16.11.2017
Natáčí se nová kriminálka podle Poledňákové. Filmaři vsadili na oblíbené herce a nádherné vánoční exteriéry

Autor: Martin Marousek / Facebook

Popisek: V Karlových Varech to bude především hotel Riverside u březovské přehrady, kde budeme natáčet sedm až osm dnů. Se štábem a herci se podíváme i do ulic a bytů v různých domech, nastínil filmařské lokace producent filmu Adam Dvořák.

Scénáristka a režisérka Marie Poledňáková je autorkou vůbec nejúspěšnější české komedie S tebou mě baví svět. A vytvořila řadu dalších, které se také těší značné oblibě a diváky dosud neomrzely. Další již pravděpodobně ona sama nenatočí, ale podle jejího románu Ten, kdo tě miloval nyní vzniká stejnojmenný film, navíc s vděčnou vánoční atmosférou. Pro mnohé však bude nejspíše překvapením, protože tentokrát nepůjde o romantický příběh, ale o napínavou detektivku.

Hlavní postavou dramatického příběhu je vdova Vanda, žijící v poklidném lázeňském městě.  Její život zásadně ovlivnila smrt manžela a ona se snaží udržet rodinu pohromadě, tím spíše, že se blíží Vánoce. Jenže když dává do pořádku manželovu pozůstalost, narazí na šokující indicie, prozrazující, že žil dvojím životem. A tak se pustí do pátrání a objeví nejedno skryté tajemství. 

Skvělá náhrada

Když Marii Poledňákovou loni postihlo vážné onemocnění, musela se smířit s tím, že film podle románu, který nosila dlouho v hlavě, již nenatočí. Ale zaujal ji  režisér  Jan Pachl, autor úspěšných kriminálek Cirkus Bukowski nebo Rapl, a s důvěrou mu svěřila spolupráci na scénáři i režii. Je přitom zajímavé, že on si tentokrát více přál natočit komedii, Marie Poledňáková zase detektivku. A tak vznikl kompromis, jehož výsledkem bude rodinná komedie s detektivní zápletkou. Radost jí dělá i výběr herců, mezi nimiž figurují Václav Postránecký, Karel Heřmánek, Lukáš Vaculík, Hynek Čermák, Eva Holubová nebo Soňa Norisová. Samotný Pachl považuje detektivní příběh Marie Poledňákové za výjimečně zdařilý a nadčasový a také velmi originální. Hlavní postavou totiž není detektiv, ale vdova. 

Místo drsných hor romantické lázně

Režisér dodrží i tradici atraktivních exteriérů, která k filmům Marie Poledňákové patří a výrazně ovlivňuje jejich nesmírnou oblibu. Poté, co v drsných Krušných horách natočil temnou kriminálku  Rapl, nyní ukáže mnohem vlídnější tvář kraje, proslulého především lázeňským trojúhelníkem a množstvím nádherných památek. Filmaři mimo jiné využijí také zdejší překrásnou vánoční atmosféru. Kromě Karlových Varů a jejich okolí budou některé záběry pořizovat i v Chebu, kde konají vyhlášené vánoční trhy. 

To je ale paradox

Díky natáčení dalšího filmu se obyvatelé Karlových Varů možná konečně dočkají důstojných vánočních trhů. Jak jsme již několikrát uvedli, v posledních letech jsou zde organizovány metodou pokus-omyl a neustále se střídá místo, kde se konají. Zatímco loni to bylo betonové prostranství před symbolem brutalismu, hotelem Thermal, letos byly vybrány vlídnější Smetanovy sady. A výsledek je opět nejistý. Vedení města totiž uspořádalo anketu, v níž navrhlo občanům, aby zvolili jednu ze čtyř variant, kde lze vánoční trhy realizovat. Přesto, že nejvíce hlasů získala lokalita Třída TGM a Zeyerova ulice, nakonec radní schválili variantu, která podle výsledků hlasování skončila až na třetím místě. Opoziční zastupitelka Věra Bartůňková (KSČM)  si nad tím posteskla v rubrice Hyde park Radničních listů: „Přesvědčila jsem se o tom, že i když si my, obyvatelé Karlových Varů přejeme něco, a dáme to najevo v anketě, nikdo se dle toho neřídí.“  

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace