Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Vánoce 2017

Vánoce 2017

Co se děje v době adventní a vánoční v Česku

Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Karlovarský divadelní podzim trvá až do 6. listopadu. Zahrají Bolek Polívka, Hana Maciuchová, Igor Chmela a mnoho dalších

19.10.2017
Karlovarský divadelní podzim trvá až do 6. listopadu. Zahrají Bolek Polívka, Hana Maciuchová, Igor Chmela a mnoho dalších

Autor: tisková zpráva

Popisek: Anna Polívková ve hře Poslední aristokratka

Karlovarský podzim je bohatý na zajímavé kulturní události. Jednou z nich je divadelní přehlídka BESTFEST, každoročně představující výběr z nejlepších inscenací současných českých divadel. Jako obvykle bude zahájena v Karlovarském městském divadle začátkem října a potrvá do šestého listopadu.

Letos ji 5. října odstartuje legendární pražské Divadlo Viola, které již více než padesát let láká diváky na svoji neopakovatelnou atmosféru. Karlovarskému publiku tentokrát přiveze nesmrtelné povídky klasika ruské literatury Antona Pavloviče Čechova. V drobných a stále aktuálních humoreskách, nazvaných Když teče do bot, účinkují Taťjana Medvecká, Lilian Malkina, Jaromír Meduna a Lukáš Jurek.

Komedie i tragedie

Naopak, současnou humoristickou tvorbu názorně předvede, a to se vší razancí, pražské Divadlo Kalich ve hře jednoho z nejúspěšnějších českých autorů současnosti Petra Kolečka. Jeho komedie Dvě noci na Karlštejně pojednává o nejlepší české manželce, kterou si bere za ženu nejmocnější muž Čech, velkopaštikář Boris. Ten si myslí, že je osvícený jako Karel IV., a tak se jeho svatba může konat jen na Karlštejně. Stejně senzační jako děj je i herecká sestava. V režii Davida Drábka účinkují například Václav Kopta, Lucie Benešová, Igor Chmela a Jana Bernášková.

Cirk La Putyka

Ani letos nebude na přehlídce BESTFEST chybět Cirk La Putyka, tedy unikátní soubor, který se profesionálně věnuje žánru tzv. nového cirkusu a překračuje hranice mezi akrobacií, moderním tancem a divadlem. Jeho představení Up End Down je poetickým podobenstvím o lidech a andělech. Divákům nabízí fantastický smyslový zážitek, možnost přemýšlet, smát se i plakat.

Divadlo Ungelt

Poté přijde na řadu velmi zajímavá inscenace Divadla Ungelt, nazvaná 4000 dnů. Komorní tragikomedie si klade otázku, jak důležité jsou pro nás naše vzpomínky a co se stane, když o ně náhle přijdeme. Roli matky, jejíž syn ztratí po probuzení z kómatu paměť, vytvořila Hana Maciuchová. Skvěle ji doplňuje Petr Stach.

Studio Dva

Posledním říjnovým představením se stane nejnovější komedie Studia Dva, nazvaná Věra. Je výsledkem spolupráce několika hvězdných osobností. Napsal ji osvědčený scénárista a režisér Petr Zelenka, který si vzal na mušku cynismus zábavního průmyslu. V režii Alice Nellis hrají Ivana Chýlková, Bolek Polívka, Jana Stryková, Kryštof Hádek, Roman Zach a další.

Divadlo Na Jezerce

Listopadovou část letošního BESTFESTu zahájí Divadlo Na Jezerce s Poslední aristokratkou v režii Arnošta Goldflama. Hrdinkou adaptace populárního románu Evžena Bočka je Američanka, jejíž rodina získá zpět zámek v Čechách. Ale dostane ho i se svérázným služebnictvem. Hlavní roli vytvořili Anna Polívková, Jan Hrušínský, Miluše Šplechtová, Kristýna Hrušínská a Jitka Sedláčková.

Válka Roseových v podání Divadla A. Dvořáka

Závěr přehlídky bude patřit významné regionální scéně, Divadlu A. Dvořáka v Příbrami, které do svého repertoáru zařadilo slavnou hru W. Adlera Válka Roseových. V příběhu manželského páru, zničícího vše, co společně vybudoval, se pod režijním vedením Ondřeje Sokola utkají Michal Dlouhý a Kateřina Lojdová.

 

VIII. ročník Divadelní přehlídky BESTFEST 2017 se opět koná pod záštitou primátora Statutárního města Karlovy Vary Ing. Petra Kulhánka.

Zdroj: tisková zpráva

 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Štěpán Cháb

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace