Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Karlovarský divadelní podzim trvá až do 6. listopadu. Zahrají Bolek Polívka, Hana Maciuchová, Igor Chmela a mnoho dalších

19.10.2017
Karlovarský divadelní podzim trvá až do 6. listopadu. Zahrají Bolek Polívka, Hana Maciuchová, Igor Chmela a mnoho dalších

Foto: tisková zpráva

Popisek: Anna Polívková ve hře Poslední aristokratka

Karlovarský podzim je bohatý na zajímavé kulturní události. Jednou z nich je divadelní přehlídka BESTFEST, každoročně představující výběr z nejlepších inscenací současných českých divadel. Jako obvykle bude zahájena v Karlovarském městském divadle začátkem října a potrvá do šestého listopadu.

Letos ji 5. října odstartuje legendární pražské Divadlo Viola, které již více než padesát let láká diváky na svoji neopakovatelnou atmosféru. Karlovarskému publiku tentokrát přiveze nesmrtelné povídky klasika ruské literatury Antona Pavloviče Čechova. V drobných a stále aktuálních humoreskách, nazvaných Když teče do bot, účinkují Taťjana Medvecká, Lilian Malkina, Jaromír Meduna a Lukáš Jurek.

Komedie i tragedie

Naopak, současnou humoristickou tvorbu názorně předvede, a to se vší razancí, pražské Divadlo Kalich ve hře jednoho z nejúspěšnějších českých autorů současnosti Petra Kolečka. Jeho komedie Dvě noci na Karlštejně pojednává o nejlepší české manželce, kterou si bere za ženu nejmocnější muž Čech, velkopaštikář Boris. Ten si myslí, že je osvícený jako Karel IV., a tak se jeho svatba může konat jen na Karlštejně. Stejně senzační jako děj je i herecká sestava. V režii Davida Drábka účinkují například Václav Kopta, Lucie Benešová, Igor Chmela a Jana Bernášková.

Cirk La Putyka

Ani letos nebude na přehlídce BESTFEST chybět Cirk La Putyka, tedy unikátní soubor, který se profesionálně věnuje žánru tzv. nového cirkusu a překračuje hranice mezi akrobacií, moderním tancem a divadlem. Jeho představení Up End Down je poetickým podobenstvím o lidech a andělech. Divákům nabízí fantastický smyslový zážitek, možnost přemýšlet, smát se i plakat.

Divadlo Ungelt

Poté přijde na řadu velmi zajímavá inscenace Divadla Ungelt, nazvaná 4000 dnů. Komorní tragikomedie si klade otázku, jak důležité jsou pro nás naše vzpomínky a co se stane, když o ně náhle přijdeme. Roli matky, jejíž syn ztratí po probuzení z kómatu paměť, vytvořila Hana Maciuchová. Skvěle ji doplňuje Petr Stach.

Studio Dva

Posledním říjnovým představením se stane nejnovější komedie Studia Dva, nazvaná Věra. Je výsledkem spolupráce několika hvězdných osobností. Napsal ji osvědčený scénárista a režisér Petr Zelenka, který si vzal na mušku cynismus zábavního průmyslu. V režii Alice Nellis hrají Ivana Chýlková, Bolek Polívka, Jana Stryková, Kryštof Hádek, Roman Zach a další.

Divadlo Na Jezerce

Listopadovou část letošního BESTFESTu zahájí Divadlo Na Jezerce s Poslední aristokratkou v režii Arnošta Goldflama. Hrdinkou adaptace populárního románu Evžena Bočka je Američanka, jejíž rodina získá zpět zámek v Čechách. Ale dostane ho i se svérázným služebnictvem. Hlavní roli vytvořili Anna Polívková, Jan Hrušínský, Miluše Šplechtová, Kristýna Hrušínská a Jitka Sedláčková.

Válka Roseových v podání Divadla A. Dvořáka

Závěr přehlídky bude patřit významné regionální scéně, Divadlu A. Dvořáka v Příbrami, které do svého repertoáru zařadilo slavnou hru W. Adlera Válka Roseových. V příběhu manželského páru, zničícího vše, co společně vybudoval, se pod režijním vedením Ondřeje Sokola utkají Michal Dlouhý a Kateřina Lojdová.

 

VIII. ročník Divadelní přehlídky BESTFEST 2017 se opět koná pod záštitou primátora Statutárního města Karlovy Vary Ing. Petra Kulhánka.

Zdroj: tisková zpráva

 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb