Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

20. října si Czech Point neužijete, budou volby. Karlovarský magistrát informuje, jak to bude probíhat

13.10.2017
20. října si Czech Point neužijete, budou volby. Karlovarský magistrát informuje, jak to bude probíhat

Autor: Facebook

Popisek: Volby již příští pátek

V pátek 20. října bude na karlovarském magistrátu kvůli zajištění voleb uzavřeno pracoviště Czech Point a ověřování dokladů. Pracoviště občanských průkazů a cestovních dokladů (pasů) bude pouze vydávat již vyhotovené doklady, a vyřizovat pouze žádosti o vydání občanského průkazu k zajištění volebního práva. Jde o občanský průkaz s platností 30 dnů, během kterých si žadatel požádá o nový plnohodnotný občanský průkaz. O občanský průkaz k zajištění volebního práva lze žádat i v druhý den voleb, sobotu 21. října.

Karlovarský magistrát distribuuje v těchto dnech 39 tisíc sad hlasovacích lístků všem oprávněným voličům s trvalým pobytem na území města. Drtivé většině voličů přijdou hlasovací lístky do jejich poštovní schránky. Výjimkou jsou lidé, kteří nemají adresu trvalého pobytu, tedy mají úřední adresu v sídle ohlašovny (magistrátu). Těm logicky není kam hlasovací lístky zaslat. Sady hlasovacích lístků jsou pro ně proto připraveny na informacích ve vestibulu budovy magistrátu Moskevská 21, kde si je mohou vyzvednout až do dne voleb. Rovněž je mohou dostat přímo ve volební místnosti.

Voliči s úřední adresou volí ve volební místnosti karlovarského volebního okrsku č. 1 v Základní škole Dukelských hrdinů, Moskevská 25. Škola sousedí s budovou magistrátu. 

Došly mi všechny hlasovací lístky? Některá čísla chybí…

Je to tak, ne všechny strany, které se letošních parlamentních voleb účastní a kterým Státní volební komise vylosovala číslo, kandidují ve všech krajích. Z celkem 31 letošních volebních stran podala v Karlovarském kraji kandidátní listinu 21 strana. V obálce s hlasovacími lístky tak lidé dostanou hned na prvním listě informaci, že soubor obsahuje pouze lístky s čísly 1, 2, 4, 7, 8, 9, 10, 12, 13, 14, 15, 19, 20, 21, 23, 24, 26, 27, 28, 29 a 30. V Karlovarském kraji tedy nekandidují strany č. 3, 5, 6, 11, 16, 17, 18, 22, 25 a 31. Číselník – registr kandidátních listin volebních stran, jmenné přehledy kandidátů a další informace jsou mimochodem přehledně k dispozici na specializovaném webu Českého statistického úřadu www.volby.cz.

Zdroj: tisková zpráva

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Štěpán Cháb

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace