Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Sportu zdar. Karlovarský kraj chce hostit zimní olympiádu dětí a mládeže v roce 2020

24.08.2017
Sportu zdar. Karlovarský kraj chce hostit zimní olympiádu dětí a mládeže v roce 2020

Autor: Facebook

Popisek: Zimní olympiáda dětí a mládeže

Karlovarský kraj by se mohl stát dějištěm Her IX. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2020. Pokud to schválí krajští zastupitelé na svém jednání 7. září, podá kraj do konce měsíce přihlášku, na jejímž základě se může stát pořadatelem olympiády. Her by se účastnilo přes 1300 mladých sportovců z celé republiky, trenéři a další členové krajských výprav.

Olympiády dětí a mládeže​ organizuje tradičně Český olympijský výbor (ČOV). Hry se konají na různých místech České republiky každý rok, v liché roky letní a v sudé zimní. Na pořadatele vypisuje ČOV nejméně s dvouletým předstihem výběrové řízení.  

Hry zahrnují sportovní a umělecké soutěže v předem určených věkových kategoriích.  

Bylo by to poprvé...

„Olympiáda dětí a mládeže by se v našem kraji konala od 19. do 24. ledna 2020. Bylo by to poprvé v historii, kdy by se náš kraj stal jejím pořadatelem. Sportovci by se utkali v zimních sportovních disciplínách jako je alpské lyžování, běžecké lyžování, snowboarding, lední hokej, biatlon, krasobruslení nebo rychlobruslení. Využili bychom sportovní areály na Klínovci a Božím Daru, v Jáchymově a zimní stadiony v Karlových Varech a v Ostrově. S Českým olympijským výborem budeme ještě jednat o podmínkách, za kterých by se olympiáda v našem kraji konala,“ upřesnila hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová.  

Netypickou součástí akce je i šachový turnaj a umělecká soutěž, tentokrát ve hře na elektronické klávesové nástroje.

Kraji by to pomohlo

Kraj v současnosti sestavuje organizační tým, který by se měl v případě získání pořadatelství postarat o kompletní zajištění her.  

Věříme, že i když bude třeba vynaložit peníze na samotnou organizaci olympiády a na úpravu sportovišť, tak se tato investice vyplatí, náš kraj bude mít možnost se zviditelnit a pomůže nám to v rozvoji cestovního ruchu,“ uvedl krajský radní pro oblast školství Jaroslav Bradáč. Lhůta pro podání přihlášky k pořadatelství olympiády je stanovena do 30. září 2017.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lenka Sloupová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace