Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Jubilejní dvacátý ročník Podzimních porcelánových slavností se uskuteční začátkem září. Chybět nebude ani školička pro děti

21.08.2017
Jubilejní dvacátý ročník Podzimních porcelánových slavností se uskuteční začátkem září. Chybět nebude ani školička pro děti

Autor: www.karlovy-vary.cz

Popisek: Karlovarský porcelán

Tradiční Podzimní porcelánové slavnosti již klepou na dveře. Jejich 20. ročník se uskuteční od 8. do 10. září v prostranství před karlovarským Grandhotelem Pupp.

Pro návštěvníky slavností je připravena výstava Prostřené stoly, nebude chybět ani porcelánová školička či možnost nákupu porcelánu. Prodejní trhy se uskuteční hned ve 23 stáncích a kromě výrobků porcelánky Thun 1794 se tu objeví i sortiment jiných značek, například Český porcelán Dubí, Ateliér JM Lesov, sklárny Moser či Porcelánky Rudolf Kämpf.  

Porcelán, tanec a hudba

Těšit se můžete i na vystoupení folklorních souborů, kdy představení tanečních souborů z celého světa je již tradičním doprovodným programem slavností. Program je připraven na pátek 8. září od 10 do 17 hodin, sobotu od 9 do 17 hodin a neděli od 10 do 15 hodin.

Porcelánka Thun 1794, jež celou akci pořádá, vyrobila za loňský rok porcelánové zboží o celkové hmotnosti 4500 tun. Za zboží, výrobky a služby dosáhla ve stejném období skupina Thun celkových tržeb ve výši 453 milionů korun.

Tradice stará více než 200 let

Ve společnosti Thun 1794 pracuje více než 600 zaměstnanců a je rozdělena do tří základních provozoven - Nová Role, Klášterec a Concordia Lesov. Nová Rokle byla založena v roce 1921 a ve své výrobě navazuje na dlouhou více jak dvěstěletou tradici výroby porcelánu.

Počátky výroby porcelánu v Klášterci spadají do období let 1793 a 1794. Tehdy se vrchní ředitel thunovského panství J.M. Weber pokoušel o výrobu  porcelánu z hlíny, která byla objevena poblíž Černic. Po neúspěšném pokusu vypálit hlínu v peci vybudoval Weber za podpory hraběte Františky Josefa Thuna továrnu „Gräflich Thun'sche Porzellanfabrik“. Z těchto časů pochází také nejstarší ukázka české porcelánové tvorby - šálek s talířkem a nápisem ´Vivat Böhmen´.

Závod Concordia Lesov byl založen roku 1888 podnikatelem Ernstem Máderem. Po druhé světové válce se továrna stala součástí společnosti Karlovarský porcelán. .

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lenka Sloupová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace