Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Vzniká nové politické hnutí: Žijeme pro Vary

27.06.2013
Vzniká nové politické hnutí: Žijeme pro Vary

Autor: karlovy-vary-lazne.cz

Popisek: Karlovy Vary, ilustrační foto

V Karlových Varech vzniká nové politické hnutí, jehož cílem je aktivně zasahovat do dění v Karlových Varech a oživit město, jež dle názoru hnutí i přes určité pozitivní změny po posledních komunálních volbách se nadále nevyvíjí zcela ideálně.

Na projektu Hnutí „Žijeme pro Vary“ se  podílejí zejména mladší lidé, neboť hnutí pociťuje, že jejich zájmy nejsou v komunální politice v krajské metropoli příliš zohledněny.

Alternativní pohled na řešení věcí veřejných

„Spolupráci jsme ovšem navázali i s osobnostmi různých věkových kategorií, které sdílejí velmi podobný náhled „na věc“. I přesto, že se na projektu podílejí hlavně mladí lidé, náš záběr bude napříč všemi generacemi," píše se v tiskové zprávě Hnutí.

Hnutí „Žijeme pro Vary“ věří, že řada záležitostí ve městě by se dala řešit lepšími způsoby. A právě prosazování „nového“ či lépe řečeno alternativního pohledu na řešení věcí veřejných, který mezi mnoha občany dlouhodobě rezonuje, je  cílem Hnutí.

Co občany doopravdy trápí

„Jak jsme již naznačili, nejde jen o politické hnutí. Budeme se snažit o širší společenský přesah, čímž chceme posílit participaci nás všech jako občanů na chodu města. Ostatně řada hnutí z jiných měst toto již dokázala, což lze demonstrovat nejen na úspěšných referendech z jiných měst, která jasně ukázala, že občané mohou směřování města zásadně ovlivnit nejen jednou za čtyři roky u volebních uren," pokračuje Hnutí ve své prezentaci.

„I z tohoto důvodu hodláme uskutečnit vlastní sociologický výzkum, pomocí nějž chceme zjistit, co skutečně občany města trápí a kam by podle nich mělo město směřovat. Které problémy by se měly řešit jinak a které problémy se naopak vůbec neřeší, ačkoli obyvatele trápí," píše se v tiskové zprávě Hnutí „Žijeme pro Karlovy Vary".

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace