Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

(P)alba Thomase Landerse

(P)alba Thomase Landerse

Hodně tvrdý rock, metal, občas i o krapet měkčí rock... Příběhy, koncerty, desky

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Už žádné fronty na úřadu. Kraj spustí další vlnu kotlíkových dotací jako první a žádosti se budou přijímat pouze elektronicky

28.07.2017
Už žádné fronty na úřadu. Kraj spustí další vlnu kotlíkových dotací jako první a žádosti se budou přijímat pouze elektronicky

Autor: Praha 8

Popisek: Zastaralý kotel, ilustrační foto

Karlovarský kraj jako prvním v České republice odstartuje v pořadí již druhou vlnu kotlíkových dotací, díky níž rozdělí majitelům rodinných domů dalších více než 64 milionů korun na výměnu starých neekologických kotlů za nové. Lidé nebudou muset chodit na úřad a čekat ve frontě, žádosti se budou totiž přijímat pouze elektronicky.

Výzvu schválilo zastupitelstvo kraje na svém mimořádném středečním zasedání. Peníze z Operačního programu Životního prostředí umožní získat nový kotel přibližně 700 žadatelům.

V dotaci lze získat až 120 tisíc korun

„Velké zjednodušení celého procesu oproti minulé vlně kotlíkových dotací přinese elektronické podávání žádostí. Zájemci nyní vyplní několik základních identifikačních údajů elektronicky, čímž získají nárok na pořadí. Zbylé údaje doručí na krajský úřad v listinné podobě do 10 dnů od elektronického podání žádosti. Díky novým podmínkám Ministerstva životního prostředí odpadne také povinnost realizovat mikroenergetická opatření,“ uvedl náměstek hejtmanky Dalibor Blažek. Příjem žádostí bude zahájen 30. srpna.

O kotlíkové dotace mohou nově žádat pouze ti majitelé rodinných domů, jejichž původní kotel se řadí mezi zdroje nesplňující třetí, čtvrtou nebo pátou emisní třídu. Druhá vlna kotlíkových dotací je jiná také v typech podporovaných kotlů.

„Nově budou žadatelé měnit stávající kotle na pevná paliva s ručním přikládáním za automatický kotel na uhlí a biomasu, plynový kondenzační kotel, kotel pouze na biomasu s ručním nebo s automatickým přikládáním nebo za tepelné čerpadlo,“ uvedla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová. Lidé mohou v rámci dotace získat 75 až 120 tisíc korun – podle typu nového kotle.

Projekt vydupaný ze země

„Kotlíkové dotace jsou revolučním dotačním projektem, který se nám podařilo nejen vymyslet, ale i vydupat ze země,“ uvedl ministr životního prostředí Richard Brabec. „Letos posíláme do krajů další 3,4 miliardy korun a předpokládáme, že se nám v této vlně podaří vyměnit dalších 35 tisíc kotlů,“ dodal také s tím, že by měla přijít ještě třetí vlna kotlíkových dotací, a to nejspíš v příštím roce.

Lidé mohou své žádosti posílat do 29. března 2019, kdy bude jejich příjem ukončen. Pravidla dotačního programu včetně všech potřebných dokumentů budou zveřejněna na úřední desce a internetových stránkách Karlovarského kraje. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na 

Vložil: Lenka Sloupová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace