Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Do programu japonské návštěvy v Karlových Varech zasáhla stávka

19.06.2013
Do programu japonské návštěvy v Karlových Varech zasáhla stávka

Autor: karlovy-vary-lazne.cz

Popisek: Karlovy Vary, ilustrační foto

Zástupci a obyvatelé nejpopulárnějšího japonského lázeňského města navštívili Karlovy Vary ve čtvrtek 13. června. Delegaci vedl náměstek starosty Nobuo Fukuda. Do programu japonské návštěvy výrazně promluvily dopravní komplikaci zaviněné stávkou na pařížském letišti.

K hostům se připojila také paní Masumi Böttcher-Muraki, iniciátorka nejen společného partnerství obou měst, ale také vzniku Japonské zahrady v Karlových Varech a od letošního června držitelka Čestného občanství města Karlovy Vary.

Do programu zasáhla stávka

Do programu japonské návštěvy výrazně promluvily dopravní komplikaci zaviněné stávkou na pařížském letišti. Z toho důvodu hosté v rámci oficiální části absolvovali pouze slavnostní oběd, návštěvu sklárny Moser a společenský večer v Poštovním dvoře. Zde je jménem vedení města přivítal náměstek primátora Jiří Klsák (KOA).

„Setkání proběhlo ve velmi příjemné a uvolněné atmosféře. Velmi mě potěšilo, že si například paní Ichikawa, ředitelka významného kusatského hotelu, oblékla slavnostní kimono, čímž vyjádřila, jaký význam tomuto setkání přikládá,“ poznamenal náměstek Klsák.

Město Kusatsu leží 150 km severozápadně od Tokia

Partnerství s japonským městem Kusatsu navázaly Karlovy Vary v roce 1992. Obě města spojují termální prameny a lázeňství.

Město Kusatsu leží 150 km severozápadně od Tokia, v „japonských Alpách“ v nadmořské výšce 1200 metrů. Místní horké prameny navracejí zdraví lidem zejména s chorobami pohybového ústrojí a kožními problémy. Neslouží ale jen k léčbě, jsou jimi vytápěny veřejné budovy a školy, ulice v centru města. Kusatsu ale nejsou jen lázně, město je součástí „japonských Alp“ a kolébkou japonského lyžařství. Lyžařský klub zde vzniknul v roce 1914, v roce 1948 tu byl spuštěn první lyžařský vlek v Japonsku, dodnes je město vyhledávaným střediskem zimních sportů.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace