Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Dvě ženy premiéra: Černá vdova Nagyová a šedá myš Nečasová. Pátrali jsme

15.06.2013
Dvě ženy premiéra: Černá vdova Nagyová a šedá myš Nečasová. Pátrali jsme

Autor: Petr Topič/iDNES.cz/Profimedia.cz

Popisek: Vrchní ředitelka Sekce kabinetu předsedy vlády Jana Nagyová.

Dlouholetá manželka Radka Nečasová, s níž se premiér Petr Nečas rozvádí, a zřejmě dlouholetá milenka Jana Nagyová, která je v současné době obviněna z toho, že premiérovu manželku nechala sledovat. Kdo je kdo v milostném trojúhelníku? Zaměřme se na ženy kolem předsedy vlády.

Jana Nagyová odstartovala svou závratnou kariéru v Karlových Varech. Podle přátel a známých je neskutečně pracovitá a velmi schopná. To se projevilo i nyní, kdy podle policejních spisů tlačila na premiéra, aby se rozvedl a využila k tomu neuvěřitelných praktik. Najala si vojenské zpravodajce, aby sledovali premiérovu manželku Radku a také dva pracovníky Úřadu vlády. Premiér skutečně v tomto týdnu podal žádost o rozvod... Zřejmě to však se sledováním a závěry najatých zpravodajců nemá co do činění. Nagyová by se „svého předsedy vlády" dočkala i tak, nyní však čeká, zda za své činy nepůjde do vazby.

Podle jedné z bývalých členek karlovarské ODS, která poskytla rozhovor serveru Parlamentní Listy.cz, se Nagyová svým důvěrným vztahem k Petrovi Nečasovi nikdy netajila. Byl to ale podle onoho zdroje zvláštní vztah, Nečas suchar, Nagyová známa svými divokými večírky. „Potom tady působila jako asistentka senátora Vladimíra Kulhánka (ODS). Jenže se s místními šíbry pohádala. Zásadní zvrat nastal, když se díky své práci seznámila s Petrem Nečasem, již tehdy vysoce postaveným členem ODS. Svým důvěrným vztahem k Petrovi se tady nikomu netajila. Mě to ale hodně překvapilo. Nečas byl vždycky suchar a Jana byla známá svými divokými večírky,“ prozradil zdroj z karlovarské ODS Parlamentním Listům.cz.

Jana byla i podle dalších zdrojů velmi pracovitá a energická šéfka oblastní kanceláře ODS, v jejím případě ji všichni označují za velmi schopnou a, jak se nyní ukázalo, doslova všehoschopnou „dominu“. Nečas si ji právě pro její schopnosti vytáhl k sobě, stala se ředitelkou odboru kanceláře ministra Nečase na Ministerstvu práce a sociálních věcí, následně si ji s sebou odvedl na Úřad vlády a jmenoval ji vrchní ředitelkou. Málokdo ví, že Nagyová byla vdaná a je matkou dvou dcer. Pan Nagy ale podle zdrojů z Karlovarska byl odsunut na vedlejší kolej ihned, jakmile jeho žena poznala Petra Nečase, svůj „výtah k moci“. Nikdo ani neví, kdo to vlastně je, zmizel do neznáma. Jeho žena popadla své dcery a z malé vesničky u Varů, kde do té doby bydlela, se přestěhovala do velkého světa, do Prahy. Dále už ten příběh všichni známe...

A co „supermáma“ Radka Nečasová?

S manželkou Radkou byl Nečas ženatý 27 let, podle všech informací se s ní seznámil na studiích v Brně. Radka byla spíše ta šedá myš  vzadu, která se na veřejnosti po boku svého muže příliš neobjevovala. Soukromí rodiny totiž považovala za základ. 

Petr Nečas má s Radkou čtyři děti - syny Tomáše a Ondřeje a dcery Terezu a Marii. Podle dostupných informací médií právě s nimi zůstala Radka doma, jako žena v domácnosti. „Pokud tato situace nastane, že by se můj muž stal premiérem, svou roli zvládnu," řekla Radka Nečasová v době, kdy její muž teprve mířil do Strakovky. Mělo to svá „ale“: Například stěhování do Kramářovy vily, rezidence premiérů, nikdy neplánovala a zůstala s dětmi v pražských Modřanech. „Stěhování tak velké rodiny je vždy složitá záležitost. Naším domovem nadále zůstává Rožnov," sdělilla tehdy velmi rezolutně, pak alespoň vyměnila Rožnov za Prahu.

Nečasovi se seznámili jako středoškoláci na diskotéce a vzali se ještě na vysoké škole, když se jim narodil první syn. „Já nevidím žádný důvod, proč bych se například měla vyfotografovat na předvolební billboard, nejsem veřejný činitel," odmítala před volbami veřejné akce Radka Nečasová. A dodávala: „Rozhodla jsem se pro velkou rodinu. Nemám pocit, že bych v životě cokoliv promeškala."

O konci Nečasova manželství se začalo hovořit poté, co se omluvil z tradičního novoročního oběda s tehdejším prezidentem Václavem Klausem, kam měl dorazit právě s manželkou. Krátce poté bylo vydáno prohlášení, že žijí odděleně, minulý týden byla podána žádost o rozvod. Nečas, který už sundal snubní prstýnek, jak vypátrala média,  se však dušoval, že za rozkolem nestojí nikdo třetí...

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Vendula Kvochová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace