Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Z Karlových Varů se bude létat do Tel Avivu. Letecké spojení, zaměřené na izraelskou klientelu, budou moci využívat i občané kraje

20.12.2016
Z Karlových Varů se bude létat do Tel Avivu. Letecké spojení, zaměřené na izraelskou klientelu, budou moci využívat i občané kraje

Autor: aeroweb.cz

Popisek: Boeing 737 společnosti Travel Service začne létat z Karlových Varů do Izraele

Zvýšený zájem o pobyty v Karlovarském kraji ze strany izraelských návštěvníků přispěl k zavedení sezónního leteckého spojení mezi Tel Avivem a Karlovými Vary. Pravidelný charterový spoj bude v provozu od června do září příštího roku.

„Vývoj poptávky po cestách do karlovarského regionu ze strany izraelské klientely vykazuje v posledních letech setrvalý růst, a proto jsme Tel Aviv vyhodnotili jako jednu z potenciálních destinací, odkud by bylo možné zavést přímé letecké spojení. Sdružení Karlovarského kraje pro rozvoj leteckých linek se aktivně podílelo na přípravě a vzniku tohoto projektu, který, jak věříme, rozšíří i nabídku našich služeb pro občany regionu a umožní jim cestovat do tak atraktivní destinace, jakou Izrael nepochybně je. Ke zdaru projektu určitě přispějí i významné slevy, které letiště pro provoz této linky garantuje,“ řekl ředitel letiště Václav Černý.

Linku z Tel Avivu bude provozovat letecká společnost Travel Service letadlem typu Boeing 737- 800 o kapacitě 183 míst na objednávku společnosti VISITSPA. Letecké spojení, které je primárně zaměřeno na izraelskou klientelu, však budou moci využívat i občané kraje, protože společnost VISITSPA se svými partnery plánuje vytvoření poznávacích i pobytových balíčků v Izraeli.

Jde o atraktivní klientelu pro lázeňská města

„Zavedení leteckého spojení s Tel Avivem je odrazem toho, že subjekty cestovního ruchu v regionu začínají aktivně vyhledávat nové příležitosti a trhy, zejména v situaci, kdy se stále musíme vyrovnávat s propadem poptávky na ruském trhu. Zavedení letů z destinace, kde spatřujeme velký potenciál rozvoje, je proto logickým krokem a věříme, že se nám touto cestou podaří přilákat novou a atraktivní klientelu do našich lázeňských měst a tak se nám investice do zavedení tohoto leteckého spojení v budoucnu vrátí, přestože se jedná o nový a do jisté míry i riskantní projekt,“ uvedl předseda představenstva společnosti VISITSPA Libor Haas.

V případě úspěšného provozu linky v roce 2017 se předpokládá postupné rozšiřování v dalších letech. Cílem je dosáhnout přeměny charterového typu provozu na pravidelný linkový provoz. „Provoz této nové letecké linky je dobrým příkladem, jak by měl do budoucna probíhat rozvoj leteckých linek, spojujících náš region s okolním světem. Musíme aktivně spolupracovat a vyhledávat nové příležitosti. Naším úkolem je podpořit každou takovou aktivitu, která může být impulzem pro posílení turistického ruchu v regionu i další rozvoj letiště,“ doplnil náměstek hejtmanky Karlovarského kraje Martin Hurajčík.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace