Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Panika ve Varech: Policejní zátah, který zde dlouho nezažili. Lázně jsou plné muslimů, zahalených žen v hábitech, ale ulice ani hranice nikdo nehlídá. Skandální reakce zaměstnanců ministerstva a policie!

20.08.2016
Panika ve Varech: Policejní zátah, který zde dlouho nezažili. Lázně jsou plné muslimů, zahalených žen v hábitech, ale ulice ani hranice nikdo nehlídá. Skandální reakce zaměstnanců ministerstva a policie!

Autor: islamskavyzva.com

Popisek: Muslimská modlitebna ve Varech je umístěna v budově bývalé hasičárny(vlevo), poté co byla zrušena v hotelu Thermal

Krajské listy již opakovaně upozornily na skutečnost, že naše hranice se sousedním Saskem, v němž se zcela volně pohybuje řada imigrantů, nejsou hlídané, a to ani přes ujištění ministra vnitra, že jsou hraniční přechody pod dohledem policie. Policie není vidět ani v ulicích Karlových Varů nebo Jáchymova, které jsou plné muslimských turistů a pacientů, zahalených od hlavy k patě. Tento týden vyvolalo značnou paniku, když se u muslimského kulturního centra (!) ve Varech střílelo.

Když jsme na skutečnost, že hranice nikdo nehlídá, upozornili a žádali v této záležitosti stanovisko ministerstva vnitra, dočkali jsme se skandální reakce. Mluvčí ministerstva vnitra Klára Pěknicová nás odkázala na mluvčí cizinecké policie Kateřinu Rendlovou a ta, ani přes urgenci, na naše dotazy vůbec nereagovala. Jako by šlo o nějakou bezvýznamnou banalitu a ne o bezpečnost lidí, žijících v regionu, i tisíců pacientů a turistů, kteří se léčí ve zdejších lázeňských místech.

Co jsou vlastně zač?

Zatímco nás některá média či politici chlácholí, že nám nic nehrozí, v Teplicích, Karlových Varech či Jáchymově lze doslova na každém kroku potkat celé muslimské rodiny, ženy zahalené v hábitech od hlavy k patě. V jejich blízkosti se nikdo necítí bezpečně, což nám potvrdila řada českých pacientů, kteří se zde léčí. „Když je vidím na kolonádě, hned se seberu a jdu pryč. Je to poprvé, co se ve Varech, kam jezdím léta, necítím dobře,“ řekla nám paní Eliška z Moravy a své obavy zdůvodnila tím, že když na kolonádě potká lidi celé zahalené, netuší, co jsou vlastně zač.

Přísná Francie, laxní Česko

Zatímco ve Francii učinili řadu radikálních opatření a již před pěti lety zakázali zahalování celého obličeje, a nedávno na některých místech dokonce i nošení tzv. burkin při koupání, v Česku je policie bohorovně klidná. Nahnáno ale měla tento týden v Karlových Varech. Když se dozvěděla, že se střílelo v samotné blízkosti zdejšího muslimského kulturního centra (!), zorganizovala policejní zátah, jaký Vary dlouho nezažily. Vjezd do lázeňského území byl zatarasen a do blízkosti centra se sjely policejní auta a sanitky. Nakonec se ukázalo, že zde byl postřelen jeden muž, ale mluvčí policie souvislost s muslimským centrem vyloučila. Střelba pořádně vyděsila i majitele blízké indické restaurace, který ji ihned zavřel, a občany Varů, bydlících na ulici I. P. Pavlova.

Školicí centrum?

Stejně tak byla policie lhostejná ke skutečnosti, že byla v těchto prostorách provozována nezkolaudovaná muslimská modlitebna. Jak loni zjistila regionální redakce idnes.cz, kolaudaci modlitebny zabránili členové společenství vlastníků jednoho ze sousedních domů, kteří odmítli dát souhlas, aby před ní byl vybudován chodník. Není od věci připomenout, že modlitebna je prezentována jako školicí a výukové centrum. A co se v takových ‘centrech‘ ve skutečnosti děje, v posledních dnech vyplouvá na povrch stále častěji. Jenže policie se činí, teprve když se něco stane.

Čtěte také:

Arabky v německých bazénech. Televize nevydržela a natočila to. Máme záznam

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace