Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Dlouhá léta po ní pes neštěkl, a teď je již podruhé hlavní hvězdou filmového festivalu. Plachá a skromná Alena Mihulová si užívala ve Varech se sexy chlapem, po němž touží miliony žen

10.07.2016
Dlouhá léta po ní pes neštěkl, a teď je již podruhé hlavní hvězdou filmového festivalu. Plachá a skromná Alena Mihulová si užívala ve Varech se sexy chlapem, po němž touží miliony žen

Autor: KVIFF

Popisek: Alena Mihulová a irský sex symbol Jamie Dornan

V sedmnácti zazářila ve filmu svého budoucího manžela Karla Kachyni, a pak se po ní na dlouhá léta slehla zem. Až loni se vyšvihla znovu na české herecké nebe, a letos dokonce stanula po boku hollywoodského sex symbolu. A nejen před kamerou.

V roce 1983 měla našlápnuto na hvězdnou kariéru díky filmu režiséra Karla Kachyni Sestřičky. Byla to její úplně první filmová role, kterou tehdejší studentka ekonomické školy dostala v podstatě náhodou, a výkon, který odvedla před kamerou po boku legendární Jiřiny Jiráskové, ji katapultoval mezi nejžhavější mladé herecké naděje, přestože měla do té doby zkušenosti jen z amatérského divadla. Jenže se do charismatického, o čtyřicet let staršího režiséra zamilovala, takže raději dala přednost budoucnosti po jeho boku. Na dlouhá léta se pak stala milující manželkou, matkou a v posledních letech jeho života i oddanou pečovatelkou. Zpátky do světa showbyznysu se Alena Mihulová naplno probojovala až před rokem.

Opět hvězdou festivalu

Jubilejní padesátý festival v Karlových Varech jí rázem ležel u nohou díky výkonu, který odvedla po boku Bolka Polívky v psychologickém dramatu Slávka Horáka Domácí péče. Navzdory své plachosti a skromnosti dokázala tak velkolepý comeback naplno využít, takže letos svůj úspěch na festivalu zopakovala. Tentokrát ale stanula dokonce po boku hollywoodského sex symbolu, o němž sní miliony žen na celém světě. S charismatickým Irem Jamie Dornanem, jenž si užívá slávy díky romantickému dramatu Padesát odstínů šedi, si totiž zahrála v projektu Anthropoid, koprodukčním historickém filmu o atentátu na Reinharda Heydricha.

Sebevědomí musí stále trénovat

Navzdory nadzvukové rychlosti, kterou vlétla zpátky do povědomí diváků, si Alena Mikulová dál zachovává svoji skromnost a určitou plachost, díky níž je svému okolí ještě sympatičtější. Sebemenší stopy namyšlenosti byste u ní opravdu hledali marně. „V sebevědomí jsem podle mě dost beznadějný případ. Jsem velmi ráda, že mám alespoň základní sebevědomí jako herečka. Myslím si, že pro herectví snad mám nějaké vlohy, a držím se toho, abych tuto profesi vůbec mohla dělat. Ale vždy to byl trochu boj. Když se nad tím zamyslím, tak jsem na tom ale asi nyní vlastně trošku lépe,“ konstatovala v rozhovoru pro server idnes.cz.

Druzí ji berou jako vrbu

Do práce se prý nikdy vlastně ani nehnala a neuměla si o ni říct. Rozhodně to ale neznamená, že by mezi jednotlivými natáčeními seděla u telefonu a čekala, až jí někdo něco nabídne. „Nečekám, já mezitím žiju. V mezičase jsem si například udělala rogeriánský psychoterapeutický výcvik. Trvá tři roky, já jsem studovala čtyři, protože jsem shodou okolností právě začala točit film Domácí péče. Ale školu jsem poctivě dokončila,“ vysvětlila. Na psychologii ji prý zajímá především to, že kdysi pomohla i jí. „A potom mi pár přátel a známých, kteří se v tomto oboru pohybují, řeklo, že by to bylo pro mě vhodné. Jsem už zvyklá, že se mi lidé běžně svěřují. Nevím, co mám napsáno ve tváři, ale mně se svěří i cizí na zastávce tramvaje,“ prozradila herečka, kterou lidé velmi často berou jako vrbu, do níž mohou bez rizika našeptat všechna svá trápení.

O svém věku nepřemýšlí

I když loni v květnu oslavila padesátiny, svým věkem se nijak nezabývá, a dokud se jí lidé nezačali ptát, jak se cítí, tak to prý ani neřešila. „Spíš se soustředím na práci a na to, že se stále učím nové věci. Například jsem začala chodit na hodiny zpěvu, kvůli dlouholeté neutuchající trémě. A protože se nerada bojím, právě moje padesátka se mi zdála ideální k tomu, abych překonala strach,“ dodala. Pokud jde o vzhled, dá především na názor své dcery Karolíny nebo její přítelkyně, i když si občas musí vyslechnout i kritiku. „Já vůbec nejsem ten typ ženy, která by volila extravagantní oblečení. Nejraději mám černou a bílou a jen občas sáhnu po něčem barevnějším. Ve své podstatě jsem cikánská nátura. Občas si něco obléknu a moje dcera mi stejně jako kdysi můj muž říká, že je to trochu taková cikánština,“ prozradila. A o společenskou garderobu se jí stará mladá módní návrhářka Kateřina Matějková. „Všechny moje šaty pro mě šije a jsem s ní moc spokojená,“ dodala.

Čtěte také:

Ve Varech začal další, stále stejný filmový festival. Jeho prezident stále lže, batůžkáři stále stojí fronty a Karlovaráci jsou stále více naštvaní

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace