Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

S jedovatými komenty šéfredaktorky, která nepozná šaty od Diora, i kdyby jí kously do krku… Všichni už jsou ve Varech, motaj se tam po barech: Největší ´filmová a společenská událost roku´ obrazem

05.07.2016
S jedovatými komenty šéfredaktorky, která nepozná šaty od Diora, i kdyby jí kously do krku… Všichni už jsou ve Varech, motaj se tam po barech: Největší ´filmová a společenská událost roku´ obrazem

Foto: KVIFF

Popisek: Jamie Dornan je profík. Fotí se ochotně

FOTO Ta píseň pražského kavárníka Martina Kotase, parafráze slavného hitu nebožtíka Michala Tučného Všichni jsou už v Mexiku, který původně otextoval Zdeněk Rytíř, je sice už pět let stará, ale stále platí. Navíc se vám zaryje do hlavy účinněji než trepanační vrták. Akorát tedy Kikina (přezdívka exprezidenta Klause) letos nedorazila… Ale nevadí, děje se toho stejně dost. A začalo to padesáti odstíny žlutých retro brýlí Jamieho Dornana. Jen poznámka: Toto je jiný, nezasvěcený pohled než ten od Adély Hofmanové. Rozdíl je v tom, že naše redaktorka ve Varech žije, já trčím na Smíchově a jen si zálibně prohlížím fotky.

Severoirský herec Jamie Dornan dorazil na karlovarský festival v pátek na otočku. Uvedl spolu s režisérem Seanem Ellisem a herci Toby Jonesem, Aňou Geislerovou, Alenou Mihulovou a Václavem Neužilem světovou premiéru válečného dramatu Anthropoid, zahajovacího snímku 51. MFF KV. Jaký vlastně válečný thriller je, na to si ale budeme muset počkat. Zatím funguje tak zvaný festivalový hodnotící paradox. K tomu se ještě dostaneme...

Jamie je hipster bez vousů. Brýle odpovídají, modrý oblek, v němž přijel, také...

 


A umí držet tak zvaný dress code. Čili na červený koberec ve smokingu... Severoirský herec Jamie Dornan naposledy zazářil díky hlavní roli Christiana Greye v dlouho očekávaném hitu Padesát odstínů šedi (Fifty Shades of Grey, 2015), kterému se říká porno pro matky. ALE: S více než 550 miliony dolarů na celosvětových tržbách se tento snímek stal nejúspěšnějším titulem zahajovacího víkendu v žebříčku filmů s přístupností kategorie R.  Nicméně, i když Dornan hraje ve dvou pokračováních, získal i uznání kritiky za roli krutého masového vraha v seriálu The Fall, vyrobeného v produkci Netflix /BBC, který je i u nás k mání. Koukla jsem na první díl: Je to fakt TEMNÉ. Příběh je vyprávěný z pohledu policistky, v druhé rovině ale onoho zmíněného sériového vraha Dornana. Nic pro mne, ale špatné to není, pokud máte silné nervy.

 


Kompletní delegace k filmu. Příběh československých parašutistů pověřených zabitím nacisty Reinharda Heydricha natočil Brit Sean Ellis, který se tématu věnoval patnáct let. „Někdy to chce outsidera, aby vám vaši historii ukázal něco mimořádného, protože vy sami to prostě berete jako dané,“ uvedl režisér a spoluscenárista před novináři. „Když natáčíte film podle skutečných událostí, stane se z vás detektiv. Na řadu věcí najdete rozdílné pohledy, které jdou někdy proti sobě. Pak se musíte rozhodnout, který pohled je ten správný pro vaše drama. V tomto smyslu je Anthropoid moje verze událostí,“ odpověděl Ellis na dotaz ohledně své práce s historickými materiály.

 


A ještě jednou. Zde je pozoruhodné, jak Aňa vytrčila nožku. Mimochodem, naše uznávaná módní ikona Geislerová zde úspěchu nedobyla, černé šaty jsou prý přeplácané, červená kytka na hrudi se prý nehodí. Zato si všichni všimli, jak Mihulová zhubla... Na tiskovou konferenci pak režiséra Ellise doprovodili i tři producenti a šest herců, včetně české hvězdy Ani Geislerové. „Já jsem od dětství žila s tím, že jsou parašutisti hrdinové, takže pro mě je tento projekt dárek,“ svěřila se herečka. Příběh operace Anthropoid po přečtení scénáře strhnul i její zahraniční kolegy, kteří o něm před tím moc nevěděli. „Když jsme začali natáčet, všem nám to bylo blízké,“ řekl Jamie Dornan, který si ve filmu zahrál Jana Kubiše. Představitel Jozefa Gabčíka, Cillian Murphy, se premiéry zúčastnit nemohl. „Před dvěma dny začal natáčet další válečný film a právě se evakuuje z pláží Dunkirku,“ omlouval irského kolegu Dornan.

 


K tomu zmíněnému festivalovému paradoxu: Když už si vystojíte děsnou frontu a urvete lístky, film se vám pak obyčejně líbí. Což dává smysl, přece po té anabázi neodejdete v půli. Proto je řada filmů na festivalech úspěšná, ale do kina na ně nepřijde ani noha. Navíc na festivalu jsou mnohem shovívavější i recenzenti, to dělá ta atmosféra. Mimochodem, platí to nejen o Varech.

 


Jamie naposledy, zřejmě předvedl „Metro Goldwin Meyer, vole". S Aňou, která je zády. Ta ve filmu mimochodem nehraje Jamieho partnerku, ale slečnu Cilliana Murphyho. „Jamie byl při natáčení neuvěřitelně vtipný, má zálibu v hodně poťouchlých fórech. Je to opravdu nesmírně charismatický člověk, skromný, vřelý. Vůbec se nedivím, že za ním jezdí ty fanynky z celého světa. A to, co zahrál, mě hodně překvapilo a dojalo. A výrazný irský herec Cillian Murphy, který hraje Jozefa Gabčíka? Já a Cillian na plátně tvoříme pár těch starších a distingovanějších. On je docela introvertní a vzbuzuje hned na první pohled velký respekt, ale když se na vás takový člověk usměje, tak už ho zbožňujete napořád," okomentovala herecké kolegy česká hvězda.

 

  

 David Ondříček a jeho žena, herečka Martha Issová (má na sobě kladně hodnocený český model od firmy Chatty). Tak i ti s Anthropoidem vlastně souvisí: Válečný thriller vznikl v česko-francouzsko-britské koprodukci, produkovali ho Mickey Liddell a Pete Shilaimon ze společnosti LD Entertainment (v Liddellově produkci vzniklo například drama Mezi vlky (2011) s Liamem Neesonem nebo thriller Disconnect (2012) s Jasonem Batemanem, připravuje biografické drama Jackie (2017) s Natalií Portman; Pete Shilaimon je podepsán pod filmy In Secret (2013) a Ve jménu Krista (2016) s Tomem Feltonem a Josephem Fiennesem). Českou stranu zastupují David Ondříček a Kryštof Mucha ze společnosti Lucky Man Films – držitelé Českého lva za film Ve stínu (2012). 

 


Nakonec i ´zlatá´Veronika Žilková a neviditelný Martin Stropnický, který z titulu ministra obrany též prý přispěl.

 

Abychom to trochu oddělili: Marek Eben a Eva Zaoralová patří k festivalu od samého začátku, Pavel Bělobrádek je docela slušný politik. Asi proto se s ním nechali vyfotit.

 


Tak Ivě Janžurové šaty nikdo nepochválil, ale všichni se shodli, že má takové charisma, že by i pytel od brambor byl přijatelný. Podle mne vypadá roztomile.

 


Sestřenice Marthy Klára Issová, jako vždy bez mužského doprovodu (v róbě od zlatých českých tlapek, zapoměla jsem, jakých, ale vypadá skvěle - podle mne). Tentokráte ji vzali pod křídlo Jiří Macháček a jeho partnerka. 

 


Jitka Čvančarová a její muž, tanečník Petr Čadek. Sluší jim to.

 


Nejmocnější dvojka českého mediálního světa, Soukup a Brožová, vypadají docela neškodně, že? Omyl, velký omyl...

 


Tak tohle jsou prý ty šaty od Diora, jak jsem se dočetla. Má je herečka Jitka Schneiderová. Prý jen půjčené.

 


A baroko na závěr: Tohle tedy Eliška Balzerová úplně netrefila... Na příště mám nachystaného Jardu, Lucii, tajnou sešlost v Puppu, no, uvidíte.

 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Anička Vančová