Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kontroverzní Jakub Pánik jako šéf ČSSD skončil. Nahradil ho Miloslav Čermák

21.05.2013
Kontroverzní Jakub Pánik jako šéf ČSSD skončil. Nahradil ho Miloslav Čermák

Autor: ČSSD

Popisek: logo ČSSD

Kontroverzní Jakub Pánik už nešéfuje krajské karlovarské sociální demokracii. Znelíbil se členům, kteří raději zvolili Miloslava Čermáka.

Sociální demokracie v Karlovarském kraji má nového předsedu. Jakuba Pánika jeho spolustraníci vyměnili kontroverzního muže a zvolili Miloslava Čermáka. Tento krok se dlouho dopředu očekával, dvě křídla se nakonec dohodla na kompromisu.

„Měli jsme důvod, a tím byl názor členů, kteří volali po jiném předsedovi a jiném stylu vedení krajské ČSSD. Někdy přijde únava z jednoho lídra," řekl novinářům vlivný sociální demokrat Martin Havel.

A i kdyby šlo jen o politiku, sociální demokraté měli důvod se Pánika zbavit. Kraj by měl podle zprávy bruselsého úřadu pro boj proti podvodům OLAF vrátit mnohamilionouvou dotaci za rekonstrukci Becherovy vily. Pánik je ve zprávě zmiňován - seděl v komisi pro otevírání obálek a přitom byl obchodním ředitele Prefa-Beton Cheb, která byla účastníkem soutěže.

Pánikův údajný střet zájmů

Pánik byl členem komise, která otevírala obálky, když se rozhodovalo, kdo bude realizovat opravu Becherovy vily. Vlivný sociální demokrat byl ale zároveň obchodním ředitelem firmy, která se soutěže zúčastnila. Právě to Brusel Karlovarskému kraji, resp. ROP Severozápad vyčítá. I přesto, že tato první soutěž byla zrušena a ve druhé už Pánik neseděl. Zakázku nakonec dostalo sdružení firem Prefa-Beton Cheb a Thermia-Bau.

OLAF však ve své zprávě trvá na tom, že Pánik byl v konfliktu zájmu. Upozornil totiž na to, že jako člen komise podepsal čestné prohlášení, že nemá s žádným ze zájmeců nic společného.

Sokolovák v čele

Miloslav Čermák je náměstkem karlovarského hejtmana pro sociální věci a zdravotnictví, je to jeho druhé funkční období na kraji. Je členem rady města Sokolova.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

 

 

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace