Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Náměstek vyzrál na policii; aby ho nemohla odposlouchávat, používal ruské telefonní číslo. Investigativní novináři a protikorupční aktivisté si posvítili na Karlovy Vary. I na Babiše

07.04.2016
Náměstek vyzrál na policii; aby ho nemohla odposlouchávat, používal ruské telefonní číslo. Investigativní novináři a protikorupční aktivisté si posvítili na Karlovy Vary. I na Babiše

Autor: neovlivni.cz

Popisek: “Politicky nekorektní show” zavítala i do Karlových Varů

V karlovarském kině Drahomíra se minulý týden sešli protikorupční aktivisté a novináři na diskusní roadshow, pořádané nezávislou televizí DVTV pod názvem Možná přijede i Tonda Blaník. Jejím cílem je odhalovat zákulisí lobbingu a klientelismu v naší zemi a závažné korupční kauzy ve městech, kde se tato show koná.

Jedním z pěti míst se staly i Karlovy Vary. Ve vyprodaném kině Drahomíra byla hned v úvodu promítána další ‘zdravice‘ populárního Tondy Blaníka. Ten se v ní tentokrát věnuje skandálnímu prodeji místního golfového hřiště a v nadšeném telefonátu si pochvaluje, že se povedlo od vedení města koupit zdejší „golfovej rezort“ v hodnotě 150 milionů za pouhých pět. Zároveň se zmiňuje o dalším plánovaném projektu, „jak betonem zalejt pravej břeh Ohře“. Ale zdůrazňuje, že „losovačka“ musí být tentokrát profesionálněji zmáknutá než ta na KV arénu a její aktéři by se měli pořádnému herectví učit od Mela Gibsona, když mají ve Varech  ten filmový festival.

Zase Čapí hnízdo

Mezi hosty nechyběl také známý investigativní novinář Janek Kroupa. Hovořil o aktuálních kauzách, například Čapím hnízdě Andreje Babiše. Shrnul dostupná fakta a přidal nová. Zjistil například, že na Babišově farmě chovají také krávy a koně. Ti mají jasný původ, a tak nebylo těžké dohledat, odkud přesně pocházejí. Při pátrání se dostal až do Rakouska, kde mu potvrdili, že koně zde kupoval osobně Andrej Babiš v době, kdy mu farma údajně nepatřila. Kroupa je přesvědčen, že Babiš vždy byl vlastníkem Čapího hnízda, ale je otázkou, zda jde o porušení zákona, či nikoliv. To musí rozhodnout policejní vyšetřování.

Ruské telefonní číslo

Moderátor večera Martin Veselovský se Janka Kroupy také zeptal, zda ve Varech působí někdo jako Ivo Rittig v Praze. Ten si vzpomněl na jistého zdejšího sociálně demokratického náměstka, který jezdí na mítinky s voliči v botách z hadí kůže. Policie ho vyšetřovala ve spojitosti s dotacemi z ROP Severozápad, ale nepodařilo se ho odposlouchávat, protože měl ruská telefonní čísla. V tom okamžiku publikum v sále Kroupu hlasitě doplnilo a náměstka blíže identifikovalo. Podle Kroupy je situace ve Varech vážná, protože zde fungují některé mechanismy a principy totalitního státu.

Potížista a kverulant

Za místní aktivisty promluvil opoziční městský a krajský zastupitel Jiří Kotek (Alternativa), známý „potížista a kverulant“, jak ho představil Veselovský. Ten si stěžoval, že se ty nejhorší politiky daří ve volbách odstavit, ale bohužel zase přijdou noví. Za největší současný problém Karlových Varů považuje, že tady vůbec nefunguje policie a státní zastupitelství. „Nikdo není hnán k zodpovědnosti,“ postěžoval si Kotek. Stát vyčleňuje obrovské peníze na činnost orgánů, které by měly tyto kauzy vyšetřovat, ale to se neděje. Naopak u policie a v justici existují různé mafie, které vyšetřování maří. A naopak si posvítí na ty, kteří na korupční kauzy upozorňují. Ale nejde zdaleka jenom o samotné Vary. Ta korupce už podle Kotka prorostla všude a ohrožuje demokracii v celé naší zemi.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace