Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Karlovy Vary čeká mimořádná sezóna, letos uplynulo již 700 let od narození jejich zakladatele Karla IV. K výročí připravilo město množství zajímavých akcí

29.01.2016
Karlovy Vary čeká mimořádná sezóna, letos uplynulo již 700 let od narození jejich zakladatele Karla IV. K výročí připravilo město množství zajímavých akcí

Autor: turistika.cz

Popisek: Karlovarská Sadová kolonáda od vídeňských architektů Fellnera a Helmera sloužila koncem 19. století jako promenáda Blanenského pavilonu. Pavilon byl sice v 60. letech 20. století zbourán, litinová kolonáda ale stojí dodnes hlavně díky rekonstrukci v roce 2002. Pod střechou a v jejím sousedství jsou tři léčivé prameny.

Karlovy Vary se chystají na jednu z nejvýznamnějších sezón. V roce 2016 uplyne 700 let od narození zakladatele města, českého krále a římského císaře Karla IV. Tento státník se dlouhodobě umisťuje na nejvyšších příčkách významnosti českých a evropských dějin, a proto není divu, že město, jehož jméno název nese, připravilo na celý rok množství zajímavých akcí. Při plánování svého pobytu v Karlových Varech se proto nezapomeňte informovat, zda se tou dobou něco ve městě nekoná.

„Spojte zdraví a relax s kulturou a naplánujte si svůj pobyt v našich lázních během konání se některé z připravovaných kulturních akcí k 700. výročí narození zakladatele našeho města. Karlovy Vary však mají co nabídnout během celého roku a návštěvníci zde vždy najdou zajímavé akce podle svých zájmů,“ říká Jiří Sluka, ředitel společnosti Bohemia-lázně, a. s.

Blízkost Karlových Varů s hranicemi se Spolkovou republikou Německo nabízí řadu výzev v oblasti cestovatelských zážitků. K nejnavštěvovanějším patří Drážďany s galerií Starých mistrů či město hudebního skladatele Richarda Wagnera Bayreuth, kde se snoubí historie s nákupy. Do těchto míst se z Karlových Varů návštěvníci dostanou za pouhé dvě hodiny, takže jsou vhodné i pro odpolední výlety. V blízkosti je možno navštívit hrad Loket, zámek Kynžvart nebo zámek Bečov s relikviářem sv. Maura.

Pomník českého krále a císaře římského Karla IV. z roku 1955 od pražského akademického sochaře Otakara Švece stojí v Sadech Karla IV. před Císařskými lázněmi

Pomník českého krále a císaře římského Karla IV. z roku 1955 od pražského akademického sochaře
Otakara Švece stojí v Sadech Karla IV. před Císařskými lázněmi

Karlovy Vary byly vždy synonymem exkluzivity, kvality a mysticismu kolem zdraví. Nepochybně jsou neobyčejnou turistickou destinací a výjimečnými lázněmi. Bohemia-lázně spolupracují se všemi zdravotními pojišťovnami, hrazeny jsou léčebné lázeňské pobyty s programem diabetologickým, rehabilitačním a rekondičním po onkologických onemocněních. Pojišťovny neproplácejí redukční ani preventivní program.

Zejména rituál pití vody z Vřídla, který je nejznámějším a hlavním karlovarským pramenem, má zaručené účinky. Teplota Vřídla dosahuje 73 °C a tryská do výšky dvanácti metrů, přičemž každou minutu na zemský povrch vytryskne 2000 litrů vody. Karlovarské prameny se řadí k nejefektivnějším přírodním zdrojům v Evropě. Tento přírodní léčebný zdroj se používá k léčbě onemocnění zažívacího traktu a poruch látkové výměny (cukrovka, vyšší hladina tuků v krvi, dna). Teplé prameny jsou využívány k pitné kúře, výplachům a ke koupelím. Na základě zdravotního stavu pacienta předepisuje lékař pitnou léčbu i množství konkrétního pramene. Denní dávka minerální vody se pohybuje od 0,6 litru a doporučuje se pít třikrát denně, vždy půlhodinu až hodinu před jídlem, lékaři přitom doporučují pomalou procházku. V případě léčby trávicího traktu se pitná kúra počítá jako hlavní procedura.

Velké akce k 700. výročí narození Karla IV.

1. 5. – 30. 7. interaktivní výstava „Noc na Karlštejně"
6. – 8. 5. zahájení lázeňské sezóny
3. – 4. 6. Mattoni karlovarský karneval
18. 6. Karel ve Varech - hrané prohlídky
2. – 4. 9. Dny evropského dědictví
3. 9. Příběhy z obory - jak to bylo opravdu
Více informací najdete na http://700.karlovyvary.cz/

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace