Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Karlovy Vary čeká mimořádná sezóna, letos uplynulo již 700 let od narození jejich zakladatele Karla IV. K výročí připravilo město množství zajímavých akcí

29.01.2016
Karlovy Vary čeká mimořádná sezóna, letos uplynulo již 700 let od narození jejich zakladatele Karla IV. K výročí připravilo město množství zajímavých akcí

Autor: turistika.cz

Popisek: Karlovarská Sadová kolonáda od vídeňských architektů Fellnera a Helmera sloužila koncem 19. století jako promenáda Blanenského pavilonu. Pavilon byl sice v 60. letech 20. století zbourán, litinová kolonáda ale stojí dodnes hlavně díky rekonstrukci v roce 2002. Pod střechou a v jejím sousedství jsou tři léčivé prameny.

Karlovy Vary se chystají na jednu z nejvýznamnějších sezón. V roce 2016 uplyne 700 let od narození zakladatele města, českého krále a římského císaře Karla IV. Tento státník se dlouhodobě umisťuje na nejvyšších příčkách významnosti českých a evropských dějin, a proto není divu, že město, jehož jméno název nese, připravilo na celý rok množství zajímavých akcí. Při plánování svého pobytu v Karlových Varech se proto nezapomeňte informovat, zda se tou dobou něco ve městě nekoná.

„Spojte zdraví a relax s kulturou a naplánujte si svůj pobyt v našich lázních během konání se některé z připravovaných kulturních akcí k 700. výročí narození zakladatele našeho města. Karlovy Vary však mají co nabídnout během celého roku a návštěvníci zde vždy najdou zajímavé akce podle svých zájmů,“ říká Jiří Sluka, ředitel společnosti Bohemia-lázně, a. s.

Blízkost Karlových Varů s hranicemi se Spolkovou republikou Německo nabízí řadu výzev v oblasti cestovatelských zážitků. K nejnavštěvovanějším patří Drážďany s galerií Starých mistrů či město hudebního skladatele Richarda Wagnera Bayreuth, kde se snoubí historie s nákupy. Do těchto míst se z Karlových Varů návštěvníci dostanou za pouhé dvě hodiny, takže jsou vhodné i pro odpolední výlety. V blízkosti je možno navštívit hrad Loket, zámek Kynžvart nebo zámek Bečov s relikviářem sv. Maura.

Pomník českého krále a císaře římského Karla IV. z roku 1955 od pražského akademického sochaře Otakara Švece stojí v Sadech Karla IV. před Císařskými lázněmi

Pomník českého krále a císaře římského Karla IV. z roku 1955 od pražského akademického sochaře
Otakara Švece stojí v Sadech Karla IV. před Císařskými lázněmi

Karlovy Vary byly vždy synonymem exkluzivity, kvality a mysticismu kolem zdraví. Nepochybně jsou neobyčejnou turistickou destinací a výjimečnými lázněmi. Bohemia-lázně spolupracují se všemi zdravotními pojišťovnami, hrazeny jsou léčebné lázeňské pobyty s programem diabetologickým, rehabilitačním a rekondičním po onkologických onemocněních. Pojišťovny neproplácejí redukční ani preventivní program.

Zejména rituál pití vody z Vřídla, který je nejznámějším a hlavním karlovarským pramenem, má zaručené účinky. Teplota Vřídla dosahuje 73 °C a tryská do výšky dvanácti metrů, přičemž každou minutu na zemský povrch vytryskne 2000 litrů vody. Karlovarské prameny se řadí k nejefektivnějším přírodním zdrojům v Evropě. Tento přírodní léčebný zdroj se používá k léčbě onemocnění zažívacího traktu a poruch látkové výměny (cukrovka, vyšší hladina tuků v krvi, dna). Teplé prameny jsou využívány k pitné kúře, výplachům a ke koupelím. Na základě zdravotního stavu pacienta předepisuje lékař pitnou léčbu i množství konkrétního pramene. Denní dávka minerální vody se pohybuje od 0,6 litru a doporučuje se pít třikrát denně, vždy půlhodinu až hodinu před jídlem, lékaři přitom doporučují pomalou procházku. V případě léčby trávicího traktu se pitná kúra počítá jako hlavní procedura.

Velké akce k 700. výročí narození Karla IV.

1. 5. – 30. 7. interaktivní výstava „Noc na Karlštejně"
6. – 8. 5. zahájení lázeňské sezóny
3. – 4. 6. Mattoni karlovarský karneval
18. 6. Karel ve Varech - hrané prohlídky
2. – 4. 9. Dny evropského dědictví
3. 9. Příběhy z obory - jak to bylo opravdu
Více informací najdete na http://700.karlovyvary.cz/

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace