Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nenapravitelní karlovarští konšelé? V městě „losovačky“ opět houstne vzduch. Opozice upozorňuje na další nevýhodné prodeje majetku a podává trestní oznámení

16.11.2015
Nenapravitelní karlovarští konšelé? V městě „losovačky“ opět houstne vzduch. Opozice upozorňuje na další nevýhodné prodeje majetku a podává trestní oznámení

Foto: Facebook

Popisek: Primátor Kulhánek

Po několika měsících relativního klidu čelí vedení karlovarského magistrátu opět tvrdé kritice opozice. A to i ze strany bývalého koaličního partnera, hnutí Karlovaráci, které bylo v květnu letošního roku vyměněno za ČSSD. Výsledkem politických změn je i nečekaná rezignace dlouholetého vedoucího odboru majetku, který ve funkci přežil pět náměstků. V kuloárech se proslýchá, že jde o následek nátlaku a dalších podezřelých majetkových kauz.

„Pan Choulík byl vedoucí odboru, který fungoval  jako úředník posledních osm let velmi dobře a zodpovědně. Velmi mne znepokojilo, že byl v podstatě v minulých týdnech „odejit“ a chybí mi jasné zdůvodnění vedení města, proč jste ho nechali odejít nebo proč jste na něj natlačili. Chci, abyste to veřejně vysvětlili,“ naléhal na vedení města známý karlovarský opoziční politik Jiří Kotek (Alternativa). „Já bych se vyvaroval termínu „odejit a odstraněn“, a tak podobně. V momentě, kdy obdržíte osobní rezignaci, tak vám nezbývá, než ji vzít na vědomí,“ reagoval karlovarský primátor Petr Kulhánek (KOA). Kotek ale trval na tom, že vše nasvědčuje tomu, že vedoucí odboru majetku neměl podporu vedení, a tak raději odešel sám.

Přežil pět náměstků

Kotka podpořila v jeho postoji bývalá náměstkyně Hana Zemanová (Karlovaráci), která byla letos v květnu odvolána a skončila v opozici. Poděkovala Janu Choulíkovi za jeho dlouholetou a kvalitní práci pro město a projevila lítost, že z funkce odešel tak pracovitý a loajální člověk. Připomněla, že během své funkce přežil pět náměstků a vyjádřila naději, že bývalého vedoucího odboru nebudou následovat další. Znepokojení nad stavem odboru majetku města vyjádřil i lídr opozičního hnutí O co jim jde?! Otmar Homolka: „Odchod pana Choulíka  je jenom závěrečná tečka nad tím, jak se v současné době hospodaří na odboru majetku města a současných snah vedení města,“ konstatoval. Podle něj  byla dříve činnost odboru dobře koordinována a nyní hrozí, že zde zavládne chaos. 

Nebudeme z toho dělat příběh

Ačkoliv opozice několikrát vyzvala vedení města, aby se k odchodu vedoucího odboru vyjádřilo, nedočkala se odpovědi. Podle primátora Kulhánka mu nepřísluší komentovat  osobní rozhodnutí tohoto úředníka. Náměstek pro oblast majetku Michal Riško (ČSSD) se vymlouval, že v době, kdy  Jan Choulík dával rezignaci,  byl u zubaře a následně druhý den se dohodli, že to nebudou ventilovat v médiích. „My jsme se rozhodli, že z toho nebudeme dělat příběh,“ dodal ještě.

Protiprávní postup skončí u soudu

V další části ostré diskuse upozornil  Jiří Kotek  také na to, že opakovaně nedostává z magistrátu požadované informace. Proti tomuto postupu se odvolal ke krajskému úřadu a ten mu prý v plné míře vyhověl. Přesto opět neuspěl. Znovu se tedy obrátil na kraj a ten mu odpověděl, že magistrát postupoval protiprávně. Výsledkem je, že se nakonec musí kvůli  této záležitosti s městem soudit.  Primátor Kulhánek reagoval pouze slovy, že Kotkovi děkuje. Naštvaný zastupitel mu připomněl, že na něj podal trestní oznámení  kvůli střetu zájmů a novinářům poté avizoval další trestní oznámení. Tentokrát půjde o nevýhodný prodej pozemků atraktivního tenisového areálu v Gejzírparku. Podle  Kotka mohla městu vzniknout škoda až čtyřicet milionů korun.

Jedna soudní kauza za druhou

Připomeňme, že kvůli nevýhodným prodejům majetku vedou Karlovy Vary několik velmi náročných sporů, v nichž jde o milionové částky. Patří k nim například  kauzy výstavby KV arény, nechvalně proslulé losovačkou, nebo prodeje golfového hřiště.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace