Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Lidem vadí Vondráčková, Zagorová i Verona, zvířatům dunivé techno a beat. Který úředník se zbytky rozumu to má na svědomí?

29.10.2015
Lidem vadí Vondráčková, Zagorová i Verona, zvířatům dunivé techno a beat. Který úředník se zbytky rozumu to má na svědomí?

Autor: Facebook Verony

Popisek: Taneční duo Verona, zmíněné v článku, označují publicisté, pokud se tedy o něm vůbec zmíní, za hudební masakr...

Radní lázeňského města mají na stole další kuriózní stížnosti. Ještě není rozhodnuto, jak nakonec dopadne spor o umístění sochy černého Čerta poblíž Tržní kolonády a už se zabývají další, na první pohled rozmarnou záležitostí. Některým karlovarským občanům totiž vadí výběr hudby na hlavním nástupišti městské hromadné dopravy u Tržnice. Především mladé lidi vytáčí repertoár, zaměřený na Karla Gotta, Helenu Vondráčkovou nebo Hanu Zagorovou.

Na další problém, který ve Varech vznikl, upozornila regionální redakce iDnes.cz.  Ta hned v úvodu svého článku, informujícího o tom, že lidem ve Varech vadí kolovrátkové retro hity u Tržnice, cituje názor karlovarského muzikanta a dřívějšího kulturního redaktora této redakce Lva Havlíčka. Ten se nechal slyšet, že jde o hudební smog, kterého je prý kolem již tak dost. Podle něj výběr hudby zamrzl v osmdesátých letech.  Také další citovaní lidé repertoár kritizují, například student Robert přiznává, že je těžké vybrat hudbu pro masy, ale raději by prý poslouchal vyváženější rádio. Z  hitparády titulů, které na Tržišti zaznívají, však je zřejmé, že se zdaleka nehrají jenom hvězdy osmdesátých let, jakými jsou Helena Vondráčková a  Hana Zagorová, ale také třeba skupina Verona. Další studentka si myslí, že by se odpoledne, kdy se vrací mladí ze škol, mělo hrát spíše pro ně.

Většina je spokojena?

Hlavní problém ale spíše spočívá v tom, že se pár písní hraje stále dokola a lidem už připadají vlezlé. A také příliš hlasité, nemohou prý na nástupišti telefonovat. Někteří už jsou tak naštvaní, že poslali stížnost radním a dožadují se, aby na Tržnici přestali pouštět nejen hudbu, ale i hlasité reklamy. Redakce cituje také ředitele MHD Pavla Bohánka. Ten je ale přesvědčen, že si stěžují prý pouze dva nebo tři stále stejní občané. A dodává, že dopravní podnik už s ohledem na časté stížnosti zeslabil hlasitost hudby i reklam. Sami jsme se přesvědčili, že jak reklamy, tak případné písničky, zaznívající z reproduktorů, prakticky nejsou slyšet, protože je přehlušuje rámus stále přijíždějících a odjíždějících autobusů. Čekající cestující je většinou vůbec nevnímali.

Je to prkotina?

Někteří Karlovaráci  tento problém považují za prkotinu. Paní Kristýna, kterou jsme na zastávce oslovili, nám řekla, že jí to vůbec nevadí, těch pár minut se dá vydržet. Reklama je  prý horší než  většina písniček. Sama má moc ráda skladbu Heleny Vondráčkové Dvě malá křídla tu nejsou, která se zde také často hraje. Za mnohem větší nešvar považuje, když v řadě zdejších restaurací celý den  řvou komerční rádia či fotbalové nebo hokejové zápasy v televizi. „Chtěla bych si jít do restaurace popovídat s přáteli,  ale přes rámus to není možné. Najít podnik, kde je klid, tady prakticky není možné,“ stěžuje si. Vzhledem k tomu, že  bydlí v centru, vůbec nejvíce jí vadí velmi časté a velmi hlučné hudební produkce u hotelu Thermal.

Který úředník se zbytkem rozumu?

Hlasité  koncerty a rušení nočního klidu  musí opakovaně řešit nejen městská policie, ale také karlovarští radní a zastupitelé. Občany lázeňského města vytáčí k nepříčetnosti nejvíce rámus, související s každoročním pořádáním Mezinárodního filmového festivalu, ale také různé hudební akce na Třech křížích nebo na Sokolském vrchu. Karlovarský architekt Antonín Polony nedávno v Karlovarských radničních listech upozornil, že již v roce 2011 si stěžoval  na „dunivou vlnu techna a beatu“ v přilehlém lázeňském území. Z magistrátu dostal pouze  odpověď oznamující, že rada města vzala jeho dopis na vědomí. Letos se zase Lubomír Hubínek  v Radničních listech ptal, který úředník se zbytkem rozumu v hlavě každý rok povoluje rokový koncert v lázeňských lesích až do dvou do rána, který má neblahý vliv nejen na občany, ale i na zvěř.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace