Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zašli na jedno a přispěli tím 30 korunami na Konto Bariéry… Oslavy Dne českého piva v Karlových Varech odstartovaly projekt Pivo pro charitu

07.10.2015
Zašli na jedno a přispěli tím 30 korunami na Konto Bariéry… Oslavy Dne českého piva v Karlových Varech odstartovaly projekt Pivo pro charitu

Autor: Archiv

Popisek: 1. náměstek primátora města KV, Čestmír Bruštík, vhazuje Kontík do kasičky

Oslavy Dne českého piva dostaly v letošním roce nový rozměr v podobě pozvání charity „na jedno“. V letošním roce mohli návštěvníci oslav pozvat poprvé Konto Bariéry na jedno a přispět tak 30 korunami na pomoc potřebným.

„S nápadem přišli inovátoři z CreativeDock. Zaujal mě svou jednoduchostí. Jako je snadné a v Česku běžné pozvat někoho NA JEDNO, mělo by být snadné a   běžné, přispět na dobrou věc,“ říká Božena Jirků, ředitelka Konta Bariéry. „Zase tak  rozšíříme možnost, jak pomoci lidem s handicapem.“  

Nápadu se ujala agentura Zazi, a.s., která projekt uvádí do života ve spolupráci s Kontem Bariéry, kterému poputuje i výtěžek z tohoto projektu. Podpoříme tak  lidi, kteří jsou handicapovaní v důsledku autonehody. „Jdu s kamarády na pivo a pozvu NA JEDNO   i Konto Bariéry. S kamarády si pivo vychutnám, místo piva pro Konto Bariéry mi obsluha přinese žeton, tzv. Kontík. Ten osobně vhodím do zapečetěné kasičky Konta Bariéry. Ta je pak jednou za měsíc rozpečetěna a její obsah zúčtován s provozovatelem dané restaurace v podobě garantované minimální sumy za jeden Kontík,“ upřesňuje organizátor projektu Tomáš Král.

Kromě Prahy hostilo tento odvážný projekt hned napoprvé i město Karlovy Vary. „Nápad se nám hned od počátku velmi líbil a já věřím, že si vybuduje nejen v našem městě, ale i v jiných místech naší republiky své pevné místo a tradici.“ Říká náměstek primátora města, pan Michal Riško. „Pivo je náš národní nápoj a přispět pozváním „na jedno“ ty z nás, kteří se ne vlastní vinou dostali do nesnází, je dobrý a neotřelý nápad. Nad podporou tomuto projektu jsem neváhal ani minutu. Dodává Michal Riško.

Do centra města si lidé našli cestu, vybralo se 11 tisíc

Oslavy Dne českého piva s Pivem pro charitu proběhly ve dnech 26. a 27. září ve Smetanových sadech před Lázněmi V. „Chtěli jsme, aby akce proběhla v centru města a aby si tak na tuto akci našlo cestu co nejvíce lidí“. Říká 1. náměstek primátora města, pan Čestmír Bruštík. „Rádi jsme s kolegou Michalem Riškem tuto akci podpořili a její průběh nás přesvědčil o tom, že v Karlových Varech ani do budoucna nesmí chybět,“ dodal Čestmír Bruštík.

I pořadatelé akce byli s jejím průběhem spokojeni. Na Konto Bariéry se vybralo 11.082,- Kč, které již brzy poputují vytipovanému příjemci z databáze nadace.

Charitativní šek v podobě obřího Kontíku (měny projektu Pivo pro charitu) předali do rukou organizátora právě náměstci primátora, pan Michal Riško a Čestmír Bruštík. „Jsme hrdí na to, že charitativní paralela této akce byla v jejím průběhu významně cítit, a že částka dosáhla této nemalé hodnoty,“ dodávají svorně náměstci. 

Základní informace o akci

Zúčastněných pivovarů: 12

Vybraná částka: 11.082,-

Návštěvníků: 3.000 (odhad – bez vstupného)

Program: Marek Ztracený, Viktor Dyk a regionální kapely

Konto Bariéry, od roku 1992 stěžejní projekt Nadace Charty 77, zlepšuje život lidí s handicapem, pomáhá financovat rehabilitační a kompenzační pomůcky, bezbariérové úpravy nebo náklady spojené se studiem. Více na www.kontobariery.cz.

zdroj: PR článek

 

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace