Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Zašli na jedno a přispěli tím 30 korunami na Konto Bariéry… Oslavy Dne českého piva v Karlových Varech odstartovaly projekt Pivo pro charitu

07.10.2015
Zašli na jedno a přispěli tím 30 korunami na Konto Bariéry… Oslavy Dne českého piva v Karlových Varech odstartovaly projekt Pivo pro charitu

Autor: Archiv

Popisek: 1. náměstek primátora města KV, Čestmír Bruštík, vhazuje Kontík do kasičky

Oslavy Dne českého piva dostaly v letošním roce nový rozměr v podobě pozvání charity „na jedno“. V letošním roce mohli návštěvníci oslav pozvat poprvé Konto Bariéry na jedno a přispět tak 30 korunami na pomoc potřebným.

„S nápadem přišli inovátoři z CreativeDock. Zaujal mě svou jednoduchostí. Jako je snadné a v Česku běžné pozvat někoho NA JEDNO, mělo by být snadné a   běžné, přispět na dobrou věc,“ říká Božena Jirků, ředitelka Konta Bariéry. „Zase tak  rozšíříme možnost, jak pomoci lidem s handicapem.“  

Nápadu se ujala agentura Zazi, a.s., která projekt uvádí do života ve spolupráci s Kontem Bariéry, kterému poputuje i výtěžek z tohoto projektu. Podpoříme tak  lidi, kteří jsou handicapovaní v důsledku autonehody. „Jdu s kamarády na pivo a pozvu NA JEDNO   i Konto Bariéry. S kamarády si pivo vychutnám, místo piva pro Konto Bariéry mi obsluha přinese žeton, tzv. Kontík. Ten osobně vhodím do zapečetěné kasičky Konta Bariéry. Ta je pak jednou za měsíc rozpečetěna a její obsah zúčtován s provozovatelem dané restaurace v podobě garantované minimální sumy za jeden Kontík,“ upřesňuje organizátor projektu Tomáš Král.

Kromě Prahy hostilo tento odvážný projekt hned napoprvé i město Karlovy Vary. „Nápad se nám hned od počátku velmi líbil a já věřím, že si vybuduje nejen v našem městě, ale i v jiných místech naší republiky své pevné místo a tradici.“ Říká náměstek primátora města, pan Michal Riško. „Pivo je náš národní nápoj a přispět pozváním „na jedno“ ty z nás, kteří se ne vlastní vinou dostali do nesnází, je dobrý a neotřelý nápad. Nad podporou tomuto projektu jsem neváhal ani minutu. Dodává Michal Riško.

Do centra města si lidé našli cestu, vybralo se 11 tisíc

Oslavy Dne českého piva s Pivem pro charitu proběhly ve dnech 26. a 27. září ve Smetanových sadech před Lázněmi V. „Chtěli jsme, aby akce proběhla v centru města a aby si tak na tuto akci našlo cestu co nejvíce lidí“. Říká 1. náměstek primátora města, pan Čestmír Bruštík. „Rádi jsme s kolegou Michalem Riškem tuto akci podpořili a její průběh nás přesvědčil o tom, že v Karlových Varech ani do budoucna nesmí chybět,“ dodal Čestmír Bruštík.

I pořadatelé akce byli s jejím průběhem spokojeni. Na Konto Bariéry se vybralo 11.082,- Kč, které již brzy poputují vytipovanému příjemci z databáze nadace.

Charitativní šek v podobě obřího Kontíku (měny projektu Pivo pro charitu) předali do rukou organizátora právě náměstci primátora, pan Michal Riško a Čestmír Bruštík. „Jsme hrdí na to, že charitativní paralela této akce byla v jejím průběhu významně cítit, a že částka dosáhla této nemalé hodnoty,“ dodávají svorně náměstci. 

Základní informace o akci

Zúčastněných pivovarů: 12

Vybraná částka: 11.082,-

Návštěvníků: 3.000 (odhad – bez vstupného)

Program: Marek Ztracený, Viktor Dyk a regionální kapely

Konto Bariéry, od roku 1992 stěžejní projekt Nadace Charty 77, zlepšuje život lidí s handicapem, pomáhá financovat rehabilitační a kompenzační pomůcky, bezbariérové úpravy nebo náklady spojené se studiem. Více na www.kontobariery.cz.

zdroj: PR článek

 

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace