Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

První dáma českého filmu má smůlu na alkoholiky a nevěrníky. Poprvé se vdávala tajně kvůli sexu. S kým žije dnes? Tajnosti slavných

04.08.2015
První dáma českého filmu má smůlu na alkoholiky a nevěrníky. Poprvé se vdávala tajně kvůli sexu. S kým žije dnes? Tajnosti slavných

Autor: MFF KV

Popisek: S Jiřím Bartoškou uzavřela první dáma českého fimu Eva Zaoralová 'festivalové manželství'

Dlouholetá spolupracovnice Jiřího Bartošky Eva Zaoralová se může radovat, že se o ní hovoří s úctou jako o první dámě českého filmu. A zdaleka nejen proto, že to byla především ona, kdo zásadním způsobem zvýšil renomé Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Mnozí se proto domnívají, že svůj život zcela zasvětila filmovému umění. To je sice pravda, ale mnohem barvitější a zajímavější je její soukromí.

Eva Zaoralová se netají tím, že se pro ni životní prioritou stala práce. Ale přesto tato energická žena, která nejméně třicet let vypadá stále stejně, stihla uzavřít tři manželství, porodit dceru Klaudii a stát se babičkou tří vnuků. Rozhodně ale nikoli hlídací. Na to je stále příliš zaměstnaná a také emancipovaná. To byla v podstatě odjakživa, uměla si vždy prosadit svou. Rozhodně to nebyli její rodiče, kdo přispěl k tomu, že jednou provždy podlehla kouzlu stříbrného plátna. Otec byl architekt a ona dokonce zkusila pár měsíců architekturu studovat, ale hned jak to bylo možné, přestoupila na filologickou fakultu. To, že vystudovala francouzštinu a italštinu, se jí později hodilo. Díky výborné znalosti těchto jazyků mohla procestovat kus světa, překládat filmy a tlumočit rozhovory se slavnými filmovými osobnostmi.

První sňatek kvůli sexu

Už na vysoké škole poznala svého prvního muže, chemika Jana Königa. S odzbrojující upřímností přiznává, že se tajně vzali především proto, aby spolu mohli spát. V padesátých letech totiž nebyl předmanželský sex takovou samozřejmostí jako dnes. V maloměšťáckých rodinách se dbalo na to, co by tomu řekli ostatní. První manželství se však záhy rozpadlo a v době, kdy se rozváděla, potkala osudového muže svého života, Ivo Hepnera. Byl to právě on, kdo Evu zlákal pro svět filmu. Díky němu se také seznámila s výraznou osobností československé kinematografie, profesorem A. M. Brousilem, Ivo Hepner totiž pracoval jako jeho asistent na FAMU. Jméno Evy Hepnerové dobře znají čtenáři legendárního časopisu Film a doba, jemuž šéfovala a na jehož vydávání se stále podílí. Nakonec ale vztah dvou silných osobností zničil alkohol a deprese, přesto vydržel celých sedmnáct let.

A zase ten sex

Také její třetí manželství vzniklo díky filmové branži. Na filmovém festivalu v Turnově se seznámila s výrazně mladším scenáristou a režisérem Zdeňkem Zaoralem. Ve svých pamětech se přiznala, že s ním opět ‘objevila‘ sex. Jenže i Zaoral zápasil s démonem alkoholu. Společenský a energický partner měl navíc i jiné múzy než jen Evu, podváděl ji například se sedmnáctiletou milenkou. Když se její, v pořadí třetí manžel nakonec upil k smrti, na další vztahy rezignovala. V jednom z rozhovorů, které poskytla, se smíchem konstatovala, že udržuje pouze ‘festivalové manželství‘ s Jiřím Bartoškou. On se prý neplete do její práce, ona zase do té jeho, prezidentské.

Zklamaná z hvězd

Muži, kteří ji v životě zklamali, ovšem zdaleka nebyli pouze její životní partneři. Ve svých pamětech Můj život s filmem vzpomíná i na rozčarování z některých filmařů, například italského režiséra Michelangela Antonioniho. Víc než hovory o filmu ho prý zajímal půvab českých dívek. Aby se vyhnula dalšímu podobnému fiasku, nevyužila ani pozvání k návštěvě od filmaře, jehož vždy nejvíc obdivovala, Federica Felliniho.

Ovace pro Evu Zaoralovou na závěrečném slavnostním ceremoniálu ve Varech

Po letošním jubilejním Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech rozhodně nejásala nad přítomností jedné z hlavních hvězd, Jamie Dornana, proslaveného hlavní rolí v trháku Padesát odstínů šedi. V rozhovoru pro Radiožurnál uvedla, že tento film neviděla a ani vidět nechce. Ostatně v životě si svých odstínů sexu užila dost a dost.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace