Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ovčáček zradil prezidenta. Zúčastnil se události, která podle Zemana přitahuje snoby jako mouchy mucholapka. Navíc se poprvé ukázal se svým partnerem

25.07.2015
Ovčáček zradil prezidenta. Zúčastnil se události, která podle Zemana přitahuje snoby jako mouchy mucholapka. Navíc se poprvé ukázal se svým partnerem

Foto: Facebook

Popisek: Jiří Ovčáček

Zatímco prezident Miloš Zeman se začátkem července blaženě plavil ve své „jachtě“ po rybníku na Vysočině a nechal se slyšet, že se na rozdíl od svých předchůdců nezúčastní letošního jubilejního Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, protože jde o snobskou záležitost, jeho oddaný mluvčí Jiří Ovčáček do Varů zavítal. Dovolenou zde trávil po boku jiného muže, svého partnera.

Letošní, jubilejní ročník MFF se musel obejít bez  hlavy státu,  i když  v uplynulých letech karlovarský festival prezidenti rádi navštěvovali. Platí do jak o Václavu Havlovi, tak o Václavu Klausovi. Ten se  letošního  festivalu zúčastnil, překvapivě i s manželkou Livií. Tak jako v minulých letech se ale musel vyrovnat nejen s pískotem části filmových fanoušků a výkřiky „táhni“, ale také  s dalším velmi nepříjemným okamžikem. Největší letošní hvězda MFF Richard Gere se na zahajovacím ceremoniálu vyznal ze svého obdivu k Václavu Havlovi, zatímco přítomnost dalšího exprezidenta nechal bez povšimnutí.  Na rozdíl od svých předchůdců Miloš Zeman včas anoncoval, že se MFF nezúčastní. Při  letošní návštěvě Karlovarského kraje se nechal slyšet, že ho festival neláká, protože přitahuje snoby jako mucholapka mouchy.

Jirka a Tomáš

Nový časopis Exkluziv, který  je celý věnovaný   letošnímu karlovarskému festivalu, zachytil vůbec poprvé prezidentova mluvčího, Jiřího Ovčáčka, s jeho údajným dlouholetým partnerem Tomášem. Věnoval mu celou stránku, jejíž podstatnou část tvoří fotografie Ovčáčka, sedícího  na jedné z karlovarských předzahrádek ve společnosti přátel. Zatímco obličeje mluvčího a jeho přítele jsou dobře vidět, ostatní spolusedící mají rozmazanou tvář, aby je nebylo možné identifikovat.  Podle informací Exkluzivu tvoří Jiří a jeho přítel Tomáš stabilní pár již několik let a pravidelně spolu prý také jezdí na  festival. Zároveň cituje jeho slova, že na MFF byl již podesáté: „Je to taková pěkná tradice. Karlovy Vary mají skvělou atmosféru, je to město s duší,“ pochvaloval si v rozhovoru. Prozradil také, že s partnerem viděli několik filmů, nejvíce ho ale oslovila klasika. Zatímco v případě účasti na MFF „zradil“ prezidenta, v dalších názorech si s ním ale notuje, když se například vyznává z obdivu ke krásám naší vlasti, které dále hodlá objevovat na  letošní dovolené a neuvažuje prý o tom, že by ji trávil v zahraničí.

Jirka a Pavel

Mluvčí, který je kvůli své naprosté oddanosti prezidentovi terčem častého  výsměchu, se Exkluzivu také svěřil, že se mu nepodařilo setkat se s hercem Pavlem Liškou, který jej velmi  přesvědčivě hraje v drsném populárním  satirickém seriálu Kancelář Blaník.  Jejich podobnost je tak věrná, že samotný herec musel v několika rozhovorech odmítnout, že je s Ovčáčkem v příbuzenském vztahu.

Liška pak  na dotaz, zda by se chtěl s Ovčáčkem setkat on, odpověděl: „Nemám touhu se s ním setkat. Raději bych se setkal s Meryl Streepovou,“ vtipkoval pro  Lidové noviny.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Adéla Hofmanová