Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Svatbou se stala „jen“ manželkou. Co pomohlo skvělé herečce Aleně Mihulové konečně vystoupit ze stínu slavného muže?

13.07.2015
Svatbou se stala „jen“ manželkou. Co pomohlo skvělé herečce Aleně Mihulové konečně vystoupit ze stínu slavného muže?

Autor: kviff.com

Popisek: Herečce Aleně Mihulové se konečně podařilo vystoupit ze stínu slavného manžela Karla Kachyni

Má na kontě řadu rolí a ani jedna z nich nebyla malá. Přesto dlouhá léta nedokázala setřást nálepku manželky slavného režiséra, který ji však neobsazoval. Obrovského úspěchu se konečně dočkala až jedenáct let po jeho smrti.

Začínat kariéru v sedmnácti letech a stát se vzápětí manželkou známého režiséra nemusí pro následnou kariéru ještě znamenat vůbec nic. Živým důkazem je herečka Alena Mihulová. Zazářila v Sestřičkách, Džusovém románu či v dramatu Městem chodí Mikuláš, v květnu oslavila padesátiny, a přesto má ve své filmografii pouhých pětadvacet titulů. Všichni ji zkrátka znají především jako manželku Karla Kachyni a tuto nálepku ze sebe nedokázala dlouhá léta sloupnout. Nepodařilo se jí to ani poté, co před jedenácti lety Karel Kachyňa zemřel. „Proč se moje kariéra nerozběhla? Nevím, jak si to mám vysvětlit, spíš mi to vysvětlují jiní a nejsem si jistá, že jim úplně věřím. Tvrdí, že je to tím, že jsem byla Kachyňova žena,“ prohlásila v jednom rozhovoru. Pravdou je, že ji úspěšný režisér nechtěl obsazovat ve svých projektech, aby ho neobviňovali z ‘rodinkářství‘, a tak ji nakonec neobsazoval skoro nikdo.

S režisérem Slávkem Horákem a filmovým manželem Bolkem Polívkou

S režisérem Slávkem Horákem a filmovým manželem Bolkem Polívkou

Konečně dostala pořádnou roli

Opravdovou šanci dostala po dlouhých letech až nyní, v komedii scenáristy a režiséra Slávka Horáka Domácí péče, který se představil publiku právě v těchto dnech na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. Ztvárnila v něm zdravotní sestru Vlastu, která při své práci na jihomoravském venkově ošetřuje spoustu rázovitých místních pacientů. Když se však dozví, že sama potřebuje pomoc, musí ji začít hledat mimo prostředí, které zná. Díky dceři jednoho z pacientů a její esoterické mentorce začíná objevovat svět alternativního léčení a díky němu snad i sebe samu. To vše k velké nelibosti manžela Ladi v podání Bolka Polívky, který na tyhle ‘hňupoviny‘ nevěří. Vlasta tak musí bojovat nejen se svou nemocí, ale i s Laďovým zdravým moravským ‘rozumem‘.

Hrát s Bolkem Polívkou byl prý pořádný stres

Hrát s Bolkem Polívkou byl prý pořádný stres

Hrát s Polívkou byl pořádný stres

Alena prohlásila, že hrát po boku Polívky byla pro ni velká čest, ale také pořádný stres. Ten však prý byl největší, když se o roli ucházela. „Když jsem četla scénář, věděla jsem, že tu roli chci. Že to nemůže dostat někdo jiný. Že jsem na to nejlepší z celé republiky. A to jsem režisérovi Slávku Horákovi, který napsal i scénář, při našem prvním setkání řekla. Že je to role pro mě a že je blbé, že to já vím a on ne,“ prozradila herečka v rozhovoru pro Korzár.sk. Na jednom z posledních castingů to prý dokonce už vypadalo, že bitvu prohrála. „Měla to dostat jedna naše hvězda, přála jsem jí, aby to dobře dopadlo, a nakonec se štěstí usmálo na mě,“ dodala.

Alena se konečně dočkala - za svůj herecký výkon získala v Karlových Varech Křišťálový globus

Alena se konečně dočkala – za svůj herecký výkon získala v Karlových Varech Křišťálový globus

Publikum jí tleskalo vestoje

Palce jí prý držela i dcera Karolína, která vykročila v otcových stopách a studuje na pražské FAMU režii. „Máme velmi otevřený vztah, stále je to moje děvčátko, i když už jí bude jednadvacet, ale je jen o pět centimetrů vyšší, takže je to stále moje malá Kachyňová,“ prohlásila herečka, která prý preferuje demokratickou výchovu, jež přinesla ovoce v podobě velké důvěry mezi matkou a dcerou. „Žádné rady jí nedávám, akorát jí řeknu, co bych v té situaci dělala já, ale také dodám, že nevím, zda to bude pro ni vhodné,“ vysvětlila. A nejen ‘malá Kachyňová‘ zřejmě držela palce opravdu důkladně, protože se Alena nakonec svého velkého úspěchu dočkala – za výkon v Domácí péči jí při karlovarské premiéře tleskalo publikum vestoje, a navíc si z Karlových Varů poveze domů Křišťálový globus.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace