Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Smrt v Chebu: Syn obvinil nemocnici, že zabila jeho matku. Nechali jí prý dvě hodiny čekat na chodbě, kde zemřela. Čtenáři píší svoje otřesné zkušenosti...

23.04.2015
Smrt v Chebu: Syn obvinil nemocnici, že zabila jeho matku. Nechali jí prý dvě hodiny čekat na chodbě, kde zemřela. Čtenáři píší svoje otřesné zkušenosti...

Foto: Archiv

Popisek: Nemocnice v Chebu, kde se tragédie stala

Z velmi vážného provinění obvinila vedení chebské nemocnice rodina zemřelé jednapadesátileté ženy. Po převozu do nemocnice, který sami zajistili ji prý personál nechal téměř dvě hodiny bez potřebné péče a vážně nemocná matka tak zemřela synovi před očima. Je proto rozhodnut podat žalobu na zanedbání péče.

David Duda popsal regionální redakci MF Dnes svoji verzi tragického případu. Když matce ve tři odpoledne zavolal záchranku, přijela během pěti minut. Od té doby se ale podle jeho verze nic nedělo. Záchranáři ji přivezli do nemocnice, kde seděla na chodbě  a čekala, až se jí někdo bude věnovat.  Během hodiny jí pouze píchli injekci a vzali krev. Lékařka údajně  musela odejít k jinému případu, i když si žena stěžovala na velké bolesti. Kolem páté hodiny pacientka zkolabovala a upadla na zem. Hodinu ji oživovali, ale marně. Rodina je přesvědčena, že personál nemocnice pochybil, a hodlá proto podat trestní oznámení kvůli zanedbání péče. Podle mluvčího Karlovarské krajské nemocnice Vladislava Podrackého žena zemřela na infarkt, trpěla přitom dalšími vážnými zdravotními problémy, byla diabetička a měla nemocné ledviny. Příčinu smrti určí pitva, ale podle jeho vyjádření nic nenasvědčuje tomu, že lékaři pochybili.

Otřesné případy z celého Česka

Případ vyvolal bouřlivé reakce veřejnosti, nejen v regionu, ale v celé zemi. Lidé si na webu vyměňovali svoje zkušenosti s podobnými případy, často až neuvěřitelnými. Popisují jak například čekali v nemocnici s pořezanými šlachami čtyři hodiny, či jak  si jich nikdo v čekárně nevšímal, když přijeli po nehodě celí zakrvácení.  Jeden pacient popsal, že jediné, co sestru zajímalo, bylo, zda má uhrazený regulační poplatek. Manželka nemocného muže se záchvatem zase vylíčila, jak ho nechali v nemocnici ležet na zemi a ještě jí nadávali. Jenže si to nenechala líbit a lékař, který situaci zavinil, byl posléze propuštěn.

Najde se ale také dost lidí, jimž se verze rodiny zdá poněkud podivná. Tak především prý je první vyšetření provedeno v sanitce  při převozu. Jestliže  byla ženě odebrána krev a píchnuta injekce, nelze hovořit o tom, že se jí nikdo nevěnoval. A již vůbec nic není známo o tom, zda další případ, který lékaři řešili ve stejnou dobu, nebyl ještě naléhavější.

Soudit se hodlá také nemocnice

Vzhledem k tomu, že celá věc každopádně vrhla stín na pověst chebské nemocnice, která patří pod akciovou společnost Karlovarská krajská nemocnice a tu řídí krajský úřad, požádali jsme o vyjádření druhou stranu. Tisková mluvčí kraje nám však předala pouze stanovisko ředitele KKN Josefa Märze: „V různých sdělovacích prostředcích se objevily informace o úmrtí jednapadesátileté  ženy v chebské nemocnici. Základem těchto zpráv je tvrzení rodiny zemřelé, v nichž viní nemocnici z neposkytnutí potřebné péče. Je nám velice líto úmrtí pacientky a chápeme zármutek rodiny, která chce prošetřit okolnosti úmrtí svého blízkého. Musíme však jednoznačně konstatovat, že některé údaje uvedené v reportáži, zejména časové, byly nepřesné a zavádějící. KKN neměla možnost se k nim vyjádřit, což považujeme za nevyvážený přístup k celé smutné události. A to zejména proto, že předběžné výsledky vnitřního šetření ukazují, že pacientce byla poskytnuta péče včas, v potřebném rozsahu a na náležité odborné úrovni. KKN má samozřejmě zájem na prošetření celé události, nicméně současný postup a prezentace ve sdělovacích prostředcích ji v očích veřejnosti poškozuje, přestože pochybení nebylo zatím nijak prokázáno. I proto zvažujeme případné právní kroky,“ sdělil nám písemně ředitel KKN.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adéla Hofmanová