Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Záhadné zatčení vlivného politika ČSSD. Proč všichni mlčí?

20.09.2014
Záhadné zatčení vlivného politika ČSSD. Proč všichni mlčí?

Autor: Archiv

Popisek: Petr Horký

Za velmi podivných okolností byl ve čtvrtek odpoledne zatčen místostarosta Mariánských Lázní Petr Horký. Na první pohled by se mohlo zdát, že příčinou jeho okamžitého zatčení byla dopravní nehoda, kterou způsobil, jenže ta byla na to, aby hned skončil s pouty na rukou, příliš banální. Stejně méně významná je i škoda, kvůli které delší dobu čelí policejnímu vyšetřování. Celá kauza je tak obestřena záhadou.

Podle očitých svědků z místa činu Horký naboural do auta neznámé ženy a částečně jej poškodil. Když se snažil sepsat záznam o nehodě, byl zatčen. Někteří svědci však médiím řekli, že před tím, než boural, jej sledovalo policejní auto. Nabízí se tedy vysvětlení, že policie plánovala Horkého zatknout kvůli kauze tunelování Podniku bytového hospodářství v Karlových Varech, která se táhne několik let.

Výsměch voličům nebo presumpce neviny?

Horký, původní profesí pedagog, patří již dvacet let  k nevlivnějším politikům ČSSD v Karlovarském kraji. Z postu místostarosty Mariánských let se vypracoval až na náměstka   hejtmana pro oblast školství.  Straně ale v poslední době dělá hluboké vrásky na čele.  Letos v květnu byl totiž obžalován kvůli přečinu porušování povinností při správě cizího majetku a již v červenci stanul před soudem. Jako likvidátor karlovarského PBH údajně proplatil poradenské firmě více než milionovou částku, ačkoliv tyto práce nebyly podle policie vůbec provedeny. Jeho obžaloba byla velkým překvapením, protože před tím (jak už je v Karlovarském kraji zvykem), policie případ několikrát odložila.  Přes velký malér přesto ČSSD Horkého  nasadila na jedno z čelných míst kandidátky do komunálních voleb.  Ani ČSSD, ani Horký, na tom však nevidí nic špatného, protože zatím nebyl odsouzen a strana prý ctí presumpci neviny. V této souvislosti je ale nutné uvést, že podobných případů, kdy do komunálních voleb kandidují trestně stíhaní politici, je v kraji hned několik. Horkému se tak krutě vymstila trafika, kterou získal, když post náměstka hejtmana ve volbách v roce 2008 neobhájil. Jinak by prý kandidoval jako lídr na post starosty.

Záhadné mlčení

Po zatčení Horkého, na nějž jako první upozornil deník Novinky, nastalo záhadné mlčení policie i státního zastupitelství. Všichni tvrdošíjně odmítají médiím cokoliv sdělit. Pouze na městském úřadě v Mariánských Lázních potvrdili, že v pátek ráno nepřišel do práce. Když jsme se  v pátek odpoledne snažili kontaktovat tajemníka úřadu Miroslava Jašíčka, použil mantru jako všichni ostatní. „Nemáme žádné  informace.“ Na naši námitku, že přece není možné, aby nevěděli, zda je místostarosta zatčen, opět odpověděl: „Nemáme žádné informace.“  Tiskový mluvčí Roman Kořán pro jistotu vůbec nebral telefon.  Podobně mlčí  představitelé ČSSD v kraji.

Nejnovější vývoj: Nebude kandidovat!

Místopředseda ČSSD v Mariánských Lázních Petr Horký, který byl ve čtvrtek zadržen policií v souvislosti s podezřením na možné korupční jednání a v pátek navečer propuštěn, v sobotu oznámil, že pozastavuje své členství v ČSSD a nebude kandidovat v podzimních komunálních volbách. Tuto stručkou zprávu přinesly Novinky.cz.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace