Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Od června funguje v Chebu Poradna pro oběti trestných činů, pomůže právník i psycholog

16.06.2014
Od června funguje v Chebu Poradna pro oběti trestných činů, pomůže právník i psycholog

Autor: Hans Štembera

Popisek: Ilustrační foto

KRIMI Chebská pobočka Diecézní charity Plzeň zahájila v červnu letošního roku provozování nové služby pro občany v nouzi. Poradna pro oběti trestných činů zahájila svou činnost na adrese Koželužská 19 v Chebu, v objektu Domu sociálních služeb Betlém Cheb.

Dům sociálních služeb Betlém Cheb zde provozuje od začátku loňského roku Diecézní charita Plzeň. Informuje na stránkách města Mgr. Petra Písecká za Diecézní charitu Plzeň.

Služby poradny pro oběti trestných činů jsou určeny osobám, které utrpěly psychickou újmu, a to v důsledku spáchaného trestného činu na jejich osobě, případně na osobě, s níž jsou v blízkém vztahu, nebo na majetku, ke kterému mají blízký vztah. Obětí trestného činu je každá osoba, která se za oběť trestného činu sama považuje.

Zatím jen ve středu

„Zatím máme otevřeno jen ve středu, od 8 hod do 16:30, zda budeme provozní hodiny rozšiřovat, se uvidí dle poptávky ze strany obětí trestných činů“, uvedla vedoucí služby Alena Samuelová. „Službu zajišťují dva naši pracovníci, právník a psycholog, kteří jsou připraveni poskytnout obětem trestných činů maximální podporu při orientaci v jejich situaci,“ doplnila.

„Klientům například pomáháme, aby se vyrovnali s tím, co se stalo, a mohli opět fungovat v běžném životě," popisovala pro Deník.cz psycholožka nové poradny Petra Písecká. „Jsme také schopni zastat roli důvěrníka a doprovodit oběť například k soudu." Právník pak dokáže pomoct například se sepsáním návrhu na odškodnění či dalšími podobnými záležitostmi.

Klienti se mohou do poradny objednat telefonicky, přes e-mail nebo přijít osobně. Telefonický kontakt: 731 433 079, 731 433 007, e-mail: .');

Násilných útoků přibývá

Podle policie přibývá v Karlovarském kraji hlavně násilných útoků. V prvních čtyřech měsících letošního roku se oproti loňsku zvýšil jejich počet o 36, s policií přitom oběti o problému často nechtějí mluvit. „Buď se bojí přijít, nebo jim nebylo vhodné jezdit do jiných míst," nastínil pro ČT vedoucí chebské policie Josef Kutil.

Seznam všech akreditovaných poraden pro oběti trestných činů je k dispozici na webech justice.cz nebo Probační a mediační služby.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tagy
KRIMI,
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace