Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Bachaři berou prachy za to, že do kriminálu pašují prostitutky. Jak to opravdu vypadá ve vězení, popsal recidivista. Rath to nepřežije, tvrdí

03.03.2014
Bachaři berou prachy za to, že do kriminálu pašují prostitutky. Jak to opravdu vypadá ve vězení, popsal recidivista. Rath to nepřežije, tvrdí

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Ve vězení v Horním Slavkově to prý není procházka růžovou zahradou... Ilustrační foto

Propuštěný lupič Zdeněk Perský popsal deníku MF Dnes, jak to chodí za mřížemi. „Nejhorší je, když se dostanete mezi nepracující vězně. Když jste vícekrát trestaný, tak už se vás šikana netýká. Nejideálnější je ve vězení nepít kafe, nekouřit, nesladit, pak máte klid, nikdo vám nic nesebere," říká a dodává, že ve vězení lze za peníze zajistit i sex s prostitutkou.

Lupič Zdeněk Perský je respondentem MF Dnes od doby, kdy na něj narazila, když se rozhodla zmapovat, jak se žije některým propuštěným vězňům. Za mříže šel poprvé, sotva prý dostal občanku, v patnácti letech, ještě před listopadem 1989. „Já jsem to bral jako dobrodružství. Zase jsem šel do ulic, to podsvětí mě pohltilo," popisuje Perský svoje první uvěznění a propuštění.

Zdeněk Perský je podle MF Dnes svým způsobem vězeňská celebrita. Píše knihy, vystoupil kdysi v pořadu Jana Krause. Ovšem pak se zase vrátil do vězení po přepadení směnárníka.

Rath ve skutečném vězení nebyl

Perský prý s Davidem Rathem nesouhlasí, že „vězení je tortura". „On Rath ani nebyl ve skutečném vězení, protože to by možná ani nepřežil," míní zkušený recidivista.

„Skutečné vězení" je podle Perského třeba Horní Slavkov. „Nejhorší je, když se dostanete na oddělení mezi nepracující vězně, kde je hrozná bída a krize," říká. Perský sám má údajně raději vazbu. Dokonce poznamenal, že mu připomíná „tibetský klášter".

Žena se tam nepašuje z civilu, ale z výkonu vazby

Perský podle informací MF Dnes připouští, že ve vězení je možná i prostituce. „Za peníze jde všechno. Sám jsem to zažil ve vězení Jiřice, ale žena se tam nepašuje z civilu, ale z výkonu vazby. Pár se nechá zavřít třeba v koupelně na hodinu a bachař za to dostane peníze," prozrazuje praktiky ve vězení Perský.

K dobru přidal ještě podobnou příhodu z borské věznice, kde prý měli vězeň a obviněná při podobné schůzce takový strach, že k sexu nakonec ani nedošlo.

Nejideálnější je ve vězení nepít kafe, nekouřit, nesladit

On sám prý na útěk nikdy nepomýšlel, protože by žil jako psanec, dokonce by to považoval za slabost. Chápe to jen u hodně dlouhých trestů. Šikanu kupodivu nepoznal. „Člověk si musí udělat ve vězení svůj svět a nesmí si ho nechat narušit. Když jste vícekrát trestaný, tak už se vás šikana netýká. Ta je spíš jen, tam kde vězni nepracují. Tam, kde pracují, mají všichni peníze a mohou do kantýny. Nejideálnější je ve vězení nepít kafe, nekouřit, nesladit, pak máte klid, nikdo vám nic nesebere," popisuje poměry Perský.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace