Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Netopýří noc na Kladské nahlédne netopýrům „do kuchyně"

16.08.2013
Netopýří noc na Kladské nahlédne netopýrům „do kuchyně

Autor: profimedia.cz

Popisek: Ilustarční foto

V pátek 30. srpna 2013 od 19:00 se v prostoru Domu přírody Slavkovského lesa a jeho okolí na Kladské uskuteční Evropská noc pro netopýry. Již tradiční putovní akce seznamuje návštěvníky se záhadnými, mnoha mýty opředenými, nočními tvory – netopýry.

Návštěvníci si budou moci vypustit živé netopýry chycené do sítí, slyšet jejich hovory během letu díky zvukovému detektoru a dozvědět se řadu zajímavých informací o způsobech výzkumu a ochrany těchto drobných savců. Karlovarskenovinky.cz o tom informovala Jana Rolková, Správa CHKO Slavkovský les.

Pro děti budou připraveny hry a soutěže zaměřené na netopýry a jejich život. Do celovečerního programu je začleněno promítání filmu o netopýrech a úspěšného českého dokumentu „Netopýři ve tmě“, ale také dvě výstavy: „Podivuhodný svět netopýrů“ přibližující život netopýrů a fotografická výstava Ivana Kletečky a Přemysla Tájka "Za netopýry do tajemného podzemí Karlovarského kraje“. Program doplní přednáška o biologii a životních zvycích netopýrů.

Úspěšnost odchytu závisí do značné míry na počasí. Ovšem netopýří noc se bude konat za každého počasí a pořadatelé slibují, že netopýři budou k vidění i za deště v teple přednáškové místnosti.

Přijďte se na vlastní oči přesvědčit, jak pestrý je noční život za našimi humny, nad rybníkem v blízkosti nejzachovalejších částí národní přírodní rezervace Kladské rašeliny (Tajga) a poblíž romantického zámečku Kladská u Mariánských Lázní, zvou pořadatelé akce.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace