Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V Chebu vzniká jeden z největších industriálních parků střední Evropy. Skupina Accolade do něj investovala dvě miliardy.

24.01.2017
V Chebu vzniká jeden z největších industriálních parků střední Evropy. Skupina Accolade do něj investovala dvě miliardy.

Foto: cheb.cz

Popisek: Zima proměnila Cheb v pohádkové království

V Chebu vzniká díky Accolade jeden z největších průmyslových parků ve střední Evropě, první část budovy pro Tchibo je největší nově postavenou průmyslovou budovou ve 4. čtvrtletí roku 2016. Accolade už nyní v Chebu pronajímá 100 000 m2, ekvivalent dvouapůlnásobku plochy pražského Václavského náměstí.

Skupina Accolade investovala za poslední rok do rozvoje chebské průmyslové zóny 1,7 miliardy korun. Taková bude hodnota jejích tří budov po dokončení druhé části haly pro Tchibo, která bude dokončena v prvním čtvrtletí roku 2017. Už první část budovy byla podle Industrial Research Forum největším nově postaveným industriálním objektem v ČR v posledním čtvrtletí uplynulého roku. Accolade v Panattoni Parku Cheb patří tři budovy. Všechny jsou plně obsazené a klienti v nich mají pronajatých více než 100 000 m2, což pro srovnání odpovídá dvouapůlnásobku plochy pražského Václavského náměstí. Na financování výstavby se podílela úvěrem ve výši 1,2 miliardy korun UniCredit Bank.

„V průmyslové zóně je prostor pro dalších zhruba sto tisíc metrů čtverečních v budovách pro lehký průmysl a logistiku. Ty jsme schopní předat novým nájemcům do půl roku od podpisu budoucí nájemní smlouvy,“ říká Milan Kratina, CEO skupiny Accolade. „Pokud se podaří úspěšně dokončit připravované rozšíření zóny, přibude prostor ještě pro další budovu o rozloze 85 000 m2. Celkem tak chebská zóna ještě nabídne prostory v hodnotě tří miliard korun. Postupně díky tomu v Chebu vznikne jedna z největších průmyslových zón ve střední Evropě,“ dodává Kratina.

Spolehliví zaměstnanci a podpora města

Skupina Accolade úzce spolupracuje se společností Panattoni Europe, která se specializuje na průmyslový development. Accolade pro ni financuje výstavbu a hotové budovy od Panattoni přebírá do svého vlastnictví. „Panattoni Park Cheb je jednou z nejúspěšnějších průmyslových zón v České republice. Vděčí za to výhodné lokalitě, spolehlivým zaměstnancům v regionu a vynikající podpoře ze strany města,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni Europe pro Českou republiku a Slovensko. „Kvalitu zóny podtrhují ocenění, která v posledních měsících získala, včetně ceny pro nejlepší industriální park České republiky v mimořádné prestižních CIJ Awards.“

Průmyslová zóna Cheb

Na financování aktivit v Chebu se podílí UniCredit Bank, od níž na profinancování budov nejen v Chebu získala Accolade úvěr v hodnotě 44,1 milionu eur, tedy zhruba 1,2 miliardy korun. „Skupina Accolade je schopná dlouhodobě přinášet na trh vynikající nemovitostní projekty. Díky vzájemné spolupráci tak můžeme společně podpořit rozvoj byznysu v Karlovarském kraji a středních Čechách,“ říká Tomáš Procházka, manažer nemovitostního financování UniCredit Bank.

Nejlepší průmyslová zóna republiky

Prostory s podpisem Accolade si v Chebu ke svému podnikání pronajímá jeden z největších světových výrobců automobilových brzdných systémů, společnost BWI Group, dále společnost DHL, která v Chebu zajišťuje logistiku a servis zařízení pro satelitní televizi Sky Deutschland, a také společnost Tchibo, tradiční prodejce kávy, který je dnes jedním z největších online prodejců oblečení. Ta Cheb využívá zejména jako zázemí pro svůj e-shop.

Dvě z nových průmyslových budov jsou již v majetku fondu kvalifikovaných investorů Accolade, nejnovější a také největší budova parku, kterou má v nájmu Tchibo, by se majetkem fondu mohla stát počátkem letošního roku. Panattoni Park získal v závěru roku 2016 hned několik prestižních ocenění. V ocenění CIJ Awards byl jmenován nejlepší průmyslovou zónou České republiky s nejlepším developerem Panattoni Europe, budova pro společnost Tchibo získala také v CIJ Awards ocenění pro nejlepší logistickou budovu roku a budova postavená pro společnost BWI byla v kategorii skladové a průmyslové areály v osmnáctém ročníku soutěže Best of Realty oceněna jako třetí nejlepší za uplynulých dvanáct měsíců.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL