Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Na západě Čech se diskutovalo o konkurenceschopnosti lázní. Do lázeňství půjde příští rok opět víc peněz, navíc ministerstvo podpoří balneologický výzkum

25.10.2016
Na západě Čech se diskutovalo o konkurenceschopnosti lázní. Do lázeňství půjde příští rok opět víc peněz, navíc ministerstvo podpoří balneologický výzkum

Autor: kurhauspalace.cz

Popisek: Františkovy Lázně s legendární soškou malého Františka, který podle pověsti pomáhá ženám bojovat s neplodností

Františkovy Lázně hostily v pořadí již 19. konferenci Sdružení lázeňských míst. Mezi stovkou účastníků nechyběl ani ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček či první náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jakub Pánik.

Ministr zdravotnictví přítomné ujistil, že do lázeňství půjde příští rok opět víc peněz. „Úhradová vyhláška ministerstva zdravotnictví navýší finance pro segment lázeňství o čtyři procenta,“ potvrdil Svatopluk Němeček a podotkl, že v současné době lázně bojují s nedostatkem personálu. Kromě navýšení úhradové vyhlášky pro příští rok je ministerstvo zdravotnictví připraveno podporovat projekty odborných balneologických výzkumů.

Právě vědecké doložení účinků lázeňské péče je nedílnou součástí jeho rozvoje. „Pokud klinicky dokážeme účinky lázeňství, bude to ten nejlepší nástroj pro propagaci českých lázní,“ uvedl starosta Františkových Lázní Jan Kuchař. S tím souhlasil také první náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jakub Pánik, podle nějž by měla v regionu vzniknout škola, která bude vychovávat profesionály v oboru balneologie. Klást se musí důraz i na certifikaci. „Spousta hotelů v Karlovarském kraji zneužívala slovo lázeňské. Jenže to, že lázeňskou péči nabízely, ještě neznamenalo, že ji pacienti dostali. Je nutné rozlišovat lázeňství, welness a čistě pobytová a odpočinková zařízení," zdůraznil Pánik.

Sdružení se zasloužilo o restart českých lázní

V rámci konference byla také udělena cena Osobnost českého lázeňství roku 2016. Z rukou předsedy Sdružení lázeňských míst Petra Kulhánka ji převzala Lena Mlejnková. Vystudovaná inženýrka ekonomie se zasazuje o prosazení spojení ekonomického a medicínského aspektu lázeňství a je známa též svou rozsáhlou publikační činností. V období krize se mimo jiné aktivně zapojovala do boje o záchranu lázeňské péče.

Sdružení lázeňských míst, které konferenci pořádalo ve spolupráci s Agenturou CzechTourism a městem Františkovy Lázně, si letos připomíná 25 let od svého založení. „Stalo se během své existence významným partnerem pro státní správu v otázkách, týkajících se lázeňství, výrazným propagátorem lázeňství v České republice a jeho zásluhou je i restart českých lázní před dvěma lety," uzavřel předseda Petr Kulhánek.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace