Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Chebský sportovní areál Lokomotiva se letos revitalizovat nebude, firma, která zvítězila ve výběrovém řízení, si to nakonec rozmyslela. Radní nyní řeší, co dál

25.08.2016
Chebský sportovní areál Lokomotiva se letos revitalizovat nebude, firma, která zvítězila ve výběrovém řízení, si to nakonec rozmyslela. Radní nyní řeší, co dál

Autor: cheb.cz

Popisek: Takhle vypadá fotbalový stadion Lokomotivy Cheb v současnosti

První etapa revitalizace chebské Lokomotivy se letos realizovat nebude. Firma, která zvítězila ve výběrovém řízení na dodavatele stavby, si totiž nakonec vše rozmyslela a smlouvu nepodepíše.

První etapa celkové revitalizace chebského sportovního areálu Lokomotivy se v letošním roce realizovat nebude. Firma, která díky nejnižší nabídnuté ceně zvítězila ve výběrovém řízení na dodavatele stavby, si totiž nakonec vše rozmyslela a smlouvu nepodepíše. Nabídky dalších uchazečů jsou pak již příliš vysoké. V rámci první etapy se přitom počítalo například s vybudováním nového hřiště s umělým povrchem třetí generace a osvětlením nebo přístavby sportovní haly, kde mají být šatny a další zázemí pro fotbalový stadion. Vedle toho mělo dojít také k demolici stávajícího ochozu pro diváky či vybudování nové areálové kanalizace včetně přípravy pro závlahový systém budoucího druhého hřiště.

„Přístup vítězné firmy nemohu nazvat jinak než jako nezodpovědný. Kvůli této zakázce se na konci července mimořádně sešlo zastupitelstvo, protože výsledná cena z výběrového řízení byla poměrně výrazně vyšší než původní odhad nákladů ze studie. Od zastupitelů jsme chtěli vědět, jestli do toho i za tuto cenu jít. Ještě předtím jsme mluvili s představiteli vítězné firmy, kteří potvrdili, že o zakázku mají zájem. Zastupitelé realizaci i přes zvýšené náklady odhlasovali a firma nyní přijde s tím, že mají hodně práce a na naší zakázce je malá marže, takže smlouvu nepodepíšou. Navíc jsme přišli o možnost získat dotaci od ministerstva školství, která by musela být proinvestována do konce letošního roku,“ povzdychl si chebský starosta Petr Navrátil.

Takhle by měl stadion vypadat po revitalizaci

Takhle by měl stadion vypadat po revitalizaci

Nyní se zvažuje, co dál. Jednou z možností je rozdělit první etapu na několik menších částí a některou z nich realizovat z městských prostředků. „Už jsme mluvili se zástupci kluku FK Hvězda, který areál spravuje. Pro ně je prioritou vybudování hřiště s umělým povrchem. Pokud to bude možné a zastupitelstvo s tím bude souhlasit, mohli bychom připravit tuto samostatnou zakázku. Museli bychom samozřejmě vypsat nové výběrové řízení na dodavatele, takže s ohledem na zákonné lhůty by se určitě nezačalo stavět dříve než počátkem jara příštího roku. Na další plánované úpravy bychom pak v příštím roce opět žádali o dotaci,“ vysvětlil starosta.

Rozsáhlý sportovní areál ze 70. let minulého století převzalo město v roce 2013 od tělovýchovné jednoty Lokomotiva, která se s ohledem na omezené finanční možnosti už nedokázala postarat o údržbu a případný rozvoj. V dalších etapách jeho revitalizace se počítá například s vybudováním druhého fotbalového hřiště nebo nové menší tribuny. Proměnou má projít rovněž sportovní hala a objekt s kuželnou, restaurací a ubytovnou.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace