Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Silnici z Drmoulu na Mähring kraj opraví. Na další nejsou peníze

13.05.2013
Silnici z Drmoulu na Mähring kraj opraví. Na další nejsou peníze

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Silnice, ilustrační foto

Silnice z Drmoulu u Mariánských Lázní směrem na bavorský Mähring se dočká nového asfaltu. Karlovarský kraj na další opravy kvůli zastaveným eurodotacím ale peníze nemá.

Jen díky získané dotaci z příhraničního dotačního fondu Cíl 3 opraví Karlovarský kraj tři úseky spojnice Mariánskolázeňska s bavorským Mähringem. Za 10,6 milionu korun má být opravena silnice mezi Drmoulem a obcemi Tři Sekery, Chodovská Huť a Broumov. Ten už leží na silnici druhé třídy. 

„Původní odhad nákladů byl 18 milionů korun. Rekonstrukce bude tedy levnější, než předpokládal projekt. Do soutěže se přihlásilo deset uchazečů," informoval novináře náměstek karlovarského hejtmana Petr Navrátil (ČSSD). Opravovaný úsek ale není nijak dlouhý. Rekonstrukce bude zahrnovat povrchy, opravu krajnic, na některých místech se silnice rozšíří.

Kraj se do rekonstrukce silnice vrhl kvůli turistům. „Tato spojnice slouží hlavně pro turisty, kteří míří z Německa do Mariánských Lázní," podotkl Petr Navrátil. Dále ale oznámil, že Karlovarský kraj kvůli zastavenému čerpání dotací v rámci ROP Severozápad na další rekonstrukce silnic nemá peníze.

ROP Severozápad začne chystat žalobu

„Z fondu Cíl 3 získáme dotaci ve výši 85 procent. Jenže na další stavby peníze nejsou," uvedl Petr Navrátil, který je předsedou výboru regionální rady ROP Severozápad. A ta chce kvůli zastaveným dotacím podat žalobu na stát.  „Je to krajní krok, ale chystat se na to musíme," dodal.

Karlovarský a Ústecký kraj a ministerstva se totiž zatím nedohodly na zaplacení korekcí ve výši asi 2,6 miliardy korun, které programu vyměřila za chyby v projektech Evropská komise. "Je možné, že by soud mohl nařídit předběžné opatření, které by nařídilo státu korekce zaplatit," řek Petr Navrátil. 

„Věřím, že je možné ještě zachránit alespoň platby pro žadatele, kteří už své projekty začali nebo dokončili," uvedl předseda výboru regionální rady ROP Severozápad. vyplácení dotací je zastaveno od loňského roku. Teď dluží žadatelům asi jednu miliardu korun. Pokud se znovu nespustí, přijde program o dalších několik miliard.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

 

 

 

 

 

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace