Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Karlovarské války: KSČM řeší Sloupa, ČSSD zase Pánika

02.04.2013
Karlovarské války: KSČM řeší Sloupa, ČSSD zase Pánika

Autor: Martin Stolař / MAFRA /Profimedia.cz

Popisek: Václav Sloup, náměstek hejtmana

I přes tahanice, kdo zaplatí pokutu za špatně čerpané eurodotace v rámci ROP Severozápad, se v zákulisí krajské karlovarské politiky řeší, co s potížisty. Zatímco sociální demokracie by se ráda zbavila komunisty Václava Sloupa, KSČM poukazuje na kontroverzního Jakuba Pánika, šéfa krajské ČSSD. Navíc kvůli němu se v partaji dokonce rozhořela otevřená válka.

Karlovarští studenti se sešli s hejtmanem Josefem Novotným (ČSSD), aby mu připomněli, že stále požadují odchod náměstka pro školství Václava Sloupa. Komunistický radní Jaroslav Borka přispěchal s ujištěním, že se na Sloupovi pracuje. „Nechte nám ještě čas," požádal je. Zástupce protestujících studentů Dominik Jandl komunistům připomněl, že jim slíbili jednání. To se prý stále neuskutečnilo.

Podle krajské mluvčí  Andrey Bockové hejtman studentům zdůraznil. že iniciativa na odvolání Václava Sloupa neusnula. "Stanovisko ČSSD je takové, že si má tento problém KSČM vyřešit sama," dodala. Náměstek Miloslav Čermák, rovněž ze sociální demokracie, navíc doplnil, že pokud komunisté Sloupa nevyřeší, může přijít požadavek otevření koaliční smlouvy.

Otevřená válka: Skončí Pánik v čele ČSSD? 

Samotná ČSSD má ale nyní dost svých problémů. Proti sobě totiž stojí chebská a karlovarská část strany. Na pořadu dne jsou intriky a rozbroje. Jedním z důvodů je získání vlivu ve firmách ovládaných Karlovarským krajem, ale také snaha se zbavit kontroverzního Jakuba Pánika. Za současným šéfem krajské sociální demokracie sice stojí početná základna jeho stoupenců, jenže jako stín nese za sebou zpackanou opravu Becherovy vily, na kterou ukázal Brusel. 

V ČSSD jde ale o víc, konkrétně o posty v krajské firmě Údržba silnic či obsazení ředitele karlovarské nemocnice. Křeslo se kýve i pod Petrem Navrátilem, který má na kraji v gesci dopravu. Zároveň je ale předsedou Regionálního výboru soudržnosti ROP Severozápad.

V boji o vliv v krajské ČSSD se Sokolovsko přiklonilo ke Karlovarsku a očekává se, že Chebsko se dostane do defenzívy. Právě z Chebska je jak Jakub Pánik, tak Petr Navrátil. Novým krajským šéfem by se tak mohl stát předseda ČSSD na Sokolovsku a náměstek hejtmana pro zdravotnictví Miloslav Čermák. 

Radim Holinger

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace