Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

ČSSD, KSČM i novináři se třesou hrůzou: Policie zatkla velmi „zasvěcenou“ lobbistku! A milenka Vojtěcha Filipa…

21.10.2014
ČSSD, KSČM i novináři se třesou hrůzou: Policie zatkla velmi „zasvěcenou“ lobbistku! A milenka Vojtěcha Filipa…

Autor: Policie ČR

Popisek: Policie ČR, ilustrační foto

Kauza vlivného západočeského sociálního demokrata Petra Horkého má své dramatické pokračování. Společně s ním zatkli policisté i lobbistku Janu Mrencovou, známou nejrůznějšími kontroverzními praktikami. I když média v souvislosti s tím upozorňovala na její úzké vazby na ČSSD, skutečností zůstává, že politický akční rádius šedé eminence byl mnohem širší a obsahoval důvěrné kontakty se špičkami různých stran.

Všichni, kdo v minulosti s Mrencovou a jejím Producentským  centrem Profil  přišli do styku, se teď bez přehánění třesou hrůzou. Obávají se toho nejhoršího a sice, zda v zájmu toho, aby se dostala co nejdříve na svobodu, promluví o svých významných klientech a praktikách vlivových agentur.    Zatímco  většina z nich zůstává diskrétně v pozadí, o Profilu se již delší dobu šeptá a spekuluje a   některé,  s ním spojené skandály, již dříve dokonce otevřeně popsala média.   Web iDNES.cz například připomněl, že služeb této „nechvalně proslulé“ reklamní agentury využívala v dobré víře i manželka prezidenta Zemana v  době, kdy byl premiérem. Totéž platilo i o Stanislavu Grossovi, Profil se podílel na jeho volební kampani, ještě nedávno mediálně zastupoval také Jiřího Paroubka.

Čtěte také:

Volby na divokém západě: Zatýkání, podvody, krádeže, čachry, urážky. Starostu tady přece nemůže dělat kdejaká holá p....

V souvislosti  s tím web iDNES.cz  uvedl že služby, které Profil poskytuje, nezřídka končí tahanicemi a klienti této agentury s ní dříve či později  ukončí spolupráci.

Politická Missis

Server Česká pozice si zase všiml, že Mrencová, jejíž agentura je  mimo jiné pořadatelkou  soutěže Missis,  vyhlašující nejsympatičtější českou maminku a její dítě, pracovala také pro stranu LIDEM. Její šéfka, Karolína Peake se například v roce 2012 stala šéfkou poroty a korunovala vítěznou maminku. Je zřejmé, že v zákulisí  kýčovité soutěže, dojímající publikum scénkami atraktivních matek a jejich ratolestí, se odehrávaly důležité politické schůzky. Mrencová je  navíc  známá svými velmi úzkými kontakty na novináře a šéfy médií.  To vysvětluje, proč některá média o jejím zatčení informovala jenom okrajově a zmiňovala ji jen jako „místní podnikatelku“.

Šedá eminence v klepetech 

Nejvíc šokující informace přinesl o zatčení  Mrencové web KSČM v Trutnově v článku „Lobistka a šedá eminence KSČM v klepetech“.  Odkazuje  na vysílání TV Prima, která jako jediná natočila o zatčení Mrencové podrobnou reportáž a divákům umožnila tuto postavu zhlédnout. Její vzezření mnohé šokovalo a vysvětluje, proč se o zdatné lobbistce mluví v kuloárech velmi nelichotivě. Podle TV Prima prý Mrencová skončila ve vazbě kvůli uplácení novinářů a vydavatelů periodického tisku. „Měla vliv na tisk a  na toho, kdo jí v politice vyhovoval, dávala kladné reference a na toho, kdo ne, podávala negativní reference,“ otevřeně řekl na TV Prima  mariánskolázeňský zastupitel Antonín Šimánek. 

Podle policie nyní budou  vyslýchání české politické špičky a novináři. A jak dodává web KSČM, „bezesnou noc však bude zřejmé mít ekonomická místopředsedkyně a milenka Vojty Filipa přezdívaná v členské základně Tupá, která s Mrencovou léta čile kooperovala.“

Jaroslav Lhotský

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

 

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace