Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

ČSSD, KSČM i novináři se třesou hrůzou: Policie zatkla velmi „zasvěcenou“ lobbistku! A milenka Vojtěcha Filipa…

21.10.2014
ČSSD, KSČM i novináři se třesou hrůzou: Policie zatkla velmi „zasvěcenou“ lobbistku! A milenka Vojtěcha Filipa…

Autor: Policie ČR

Popisek: Policie ČR, ilustrační foto

Kauza vlivného západočeského sociálního demokrata Petra Horkého má své dramatické pokračování. Společně s ním zatkli policisté i lobbistku Janu Mrencovou, známou nejrůznějšími kontroverzními praktikami. I když média v souvislosti s tím upozorňovala na její úzké vazby na ČSSD, skutečností zůstává, že politický akční rádius šedé eminence byl mnohem širší a obsahoval důvěrné kontakty se špičkami různých stran.

Všichni, kdo v minulosti s Mrencovou a jejím Producentským  centrem Profil  přišli do styku, se teď bez přehánění třesou hrůzou. Obávají se toho nejhoršího a sice, zda v zájmu toho, aby se dostala co nejdříve na svobodu, promluví o svých významných klientech a praktikách vlivových agentur.    Zatímco  většina z nich zůstává diskrétně v pozadí, o Profilu se již delší dobu šeptá a spekuluje a   některé,  s ním spojené skandály, již dříve dokonce otevřeně popsala média.   Web iDNES.cz například připomněl, že služeb této „nechvalně proslulé“ reklamní agentury využívala v dobré víře i manželka prezidenta Zemana v  době, kdy byl premiérem. Totéž platilo i o Stanislavu Grossovi, Profil se podílel na jeho volební kampani, ještě nedávno mediálně zastupoval také Jiřího Paroubka.

Čtěte také:

Volby na divokém západě: Zatýkání, podvody, krádeže, čachry, urážky. Starostu tady přece nemůže dělat kdejaká holá p....

V souvislosti  s tím web iDNES.cz  uvedl že služby, které Profil poskytuje, nezřídka končí tahanicemi a klienti této agentury s ní dříve či později  ukončí spolupráci.

Politická Missis

Server Česká pozice si zase všiml, že Mrencová, jejíž agentura je  mimo jiné pořadatelkou  soutěže Missis,  vyhlašující nejsympatičtější českou maminku a její dítě, pracovala také pro stranu LIDEM. Její šéfka, Karolína Peake se například v roce 2012 stala šéfkou poroty a korunovala vítěznou maminku. Je zřejmé, že v zákulisí  kýčovité soutěže, dojímající publikum scénkami atraktivních matek a jejich ratolestí, se odehrávaly důležité politické schůzky. Mrencová je  navíc  známá svými velmi úzkými kontakty na novináře a šéfy médií.  To vysvětluje, proč některá média o jejím zatčení informovala jenom okrajově a zmiňovala ji jen jako „místní podnikatelku“.

Šedá eminence v klepetech 

Nejvíc šokující informace přinesl o zatčení  Mrencové web KSČM v Trutnově v článku „Lobistka a šedá eminence KSČM v klepetech“.  Odkazuje  na vysílání TV Prima, která jako jediná natočila o zatčení Mrencové podrobnou reportáž a divákům umožnila tuto postavu zhlédnout. Její vzezření mnohé šokovalo a vysvětluje, proč se o zdatné lobbistce mluví v kuloárech velmi nelichotivě. Podle TV Prima prý Mrencová skončila ve vazbě kvůli uplácení novinářů a vydavatelů periodického tisku. „Měla vliv na tisk a  na toho, kdo jí v politice vyhovoval, dávala kladné reference a na toho, kdo ne, podávala negativní reference,“ otevřeně řekl na TV Prima  mariánskolázeňský zastupitel Antonín Šimánek. 

Podle policie nyní budou  vyslýchání české politické špičky a novináři. A jak dodává web KSČM, „bezesnou noc však bude zřejmé mít ekonomická místopředsedkyně a milenka Vojty Filipa přezdívaná v členské základně Tupá, která s Mrencovou léta čile kooperovala.“

Jaroslav Lhotský

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

 

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace