Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Volby na divokém západě: Zatýkání, podvody, krádeže, čachry, urážky. Starostu tady přece nemůže dělat kdejaká holá p....

10.10.2014
Volby na divokém západě: Zatýkání,  podvody, krádeže,  čachry, urážky. Starostu tady přece nemůže dělat kdejaká holá p....

Foto: aTeo

Popisek: Anti-blb-board

VIDEO Český volič je před volbami připraven na vše. Ale přesto s uklidňujícím pocitem, že přece jenom žije ve spořádané a demokratické společnosti. Tento klam však letos velmi vážně narušily některé předvolební události. V Karlovarském kraji se během týdnů předvolební kampaně občané dočkali hned několika šokujících událostí a vůbec se nelze divit, že zdejší region patří k těm, kde je volební účast nejnižší.

V jejich kontextu se téměř jako banalita jeví fakt, že TOP 09 musela tento týden, tedy těsně před volbami,  stáhnout z voleb svoji kandidátku v Sokolově. Objevily se na ni hned dvě ženy, které o tom neměly ani potuchy. To, že kandidují za TOP 09, se dozvěděly, až když jim domů přišly volební lístky. Jak k tomu došlo, se různě spekuluje,  ale  ke cti TOP 09 je nutné říci, že ihned radikálně zasáhla a z voleb v Sokolově odstoupila. Podle krajského předsedy TOP 09 Petra Zahradníčka  nemá strana zapotřebí, aby byla vystavena pochybnostem.

Fatální chyba

Mnohem vážnější byl problém, v němž se ocitla krajská organizace ČSSD, která rovněž musela  chtě nechtě zasáhnout, ale zdaleka nebyla tak razantní jako TOP 09. Krutě se jí vymstilo, že na kandidátku do komunálních voleb nasadila (a to s ohledem na princip presumpce neviny) trestně stíhaného vlivného krajského politika Petra Horkého. Ten byl kvůli jiné kauze za dosti podivných okolností v září zadržen na ulici při drobné dopravní nehodě. Každému bylo jasné, že ta příčinou zadržení nebude a několik dní se spekulovalo, co se vlastně stalo. Nakonec se z toho vyklubalo podezření z korupce a ČSSD oznámila Horkého odstoupení z kandidátky i pozastavení členství ve straně. Pod tlakem okolností nakonec musel Horký rezignovat i na svoji funkci místostarosty Mariánských Lázní. Vše nasvědčuje tomu, že jej čeká méně atraktivní budoucnost.   

Příbuzní, hurá do voleb?

V Novém Sedle na Sokolovsku se zase týden před volbami ztratily desítky volebních lístků. Je ale s podivem, že místo, kde se nacházely, nebylo uzamčené. Podle starosty Martina Loukoty jde o dosti závažnou věc, protože existuje reálné riziko, že s lístky chtěl někdo zneužít, například tím, že by je předvyplnil a za úplatu podstrčil vybraným voličům. V pohotovosti je proto policie a již vyšetřuje první podezřelé. V kritickou dobu se totiž na radnici vyskytovala osoba, která kandiduje do voleb.  Podle jednoho z aktérů celé kauzy v Novém Sedle kandiduje do voleb asi třetina příbuzných zdejších úředníků. Takže nepůjde asi o žádný vtípek, ale spíše o drzý pokus ovlivnit výsledek voleb.

Starostu přece nemůže dělat kdejaká holá p.....

Zatímco v Karlových Varech je kolem voleb až podezřelý klid a zdejší političtí konkurenti se dokonce hladí po srsti, protože absolutně netuší, zda se nakonec kvůli sestavení koalice nebudou potřebovat, ve Františkových Lázních zuří válka. Tu opět rozpoutal proslulý starosta Ivo Mlátilík údajně tím, že přeřadil členy volebních komisí do okrsků, kde nebydlí. Kvůli tomu, aby mohli hlasovat, totiž  musí na určitou dobu opustit volební místnost. Starosta se ale od promyšlených čachrů distancoval a vinu svalil na jednu z úřednic. Případ nyní musí řešit krajský úřad  a také  ministerstvo vnitra. Ivo Mlátilík patří k velmi svérázným politikům, přesto  ve funkci  i přes četné maléry zůstává. Na YouTube nyní koluje video, kde například diskutuje na téma, že starostu nemůže dělat nějaká holá p....   nebo co zač jsou vlastně senioři.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace