Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Volby na divokém západě: Zatýkání, podvody, krádeže, čachry, urážky. Starostu tady přece nemůže dělat kdejaká holá p....

10.10.2014
Volby na divokém západě: Zatýkání,  podvody, krádeže,  čachry, urážky. Starostu tady přece nemůže dělat kdejaká holá p....

Autor: aTeo

Popisek: Anti-blb-board

VIDEO Český volič je před volbami připraven na vše. Ale přesto s uklidňujícím pocitem, že přece jenom žije ve spořádané a demokratické společnosti. Tento klam však letos velmi vážně narušily některé předvolební události. V Karlovarském kraji se během týdnů předvolební kampaně občané dočkali hned několika šokujících událostí a vůbec se nelze divit, že zdejší region patří k těm, kde je volební účast nejnižší.

V jejich kontextu se téměř jako banalita jeví fakt, že TOP 09 musela tento týden, tedy těsně před volbami,  stáhnout z voleb svoji kandidátku v Sokolově. Objevily se na ni hned dvě ženy, které o tom neměly ani potuchy. To, že kandidují za TOP 09, se dozvěděly, až když jim domů přišly volební lístky. Jak k tomu došlo, se různě spekuluje,  ale  ke cti TOP 09 je nutné říci, že ihned radikálně zasáhla a z voleb v Sokolově odstoupila. Podle krajského předsedy TOP 09 Petra Zahradníčka  nemá strana zapotřebí, aby byla vystavena pochybnostem.

Fatální chyba

Mnohem vážnější byl problém, v němž se ocitla krajská organizace ČSSD, která rovněž musela  chtě nechtě zasáhnout, ale zdaleka nebyla tak razantní jako TOP 09. Krutě se jí vymstilo, že na kandidátku do komunálních voleb nasadila (a to s ohledem na princip presumpce neviny) trestně stíhaného vlivného krajského politika Petra Horkého. Ten byl kvůli jiné kauze za dosti podivných okolností v září zadržen na ulici při drobné dopravní nehodě. Každému bylo jasné, že ta příčinou zadržení nebude a několik dní se spekulovalo, co se vlastně stalo. Nakonec se z toho vyklubalo podezření z korupce a ČSSD oznámila Horkého odstoupení z kandidátky i pozastavení členství ve straně. Pod tlakem okolností nakonec musel Horký rezignovat i na svoji funkci místostarosty Mariánských Lázní. Vše nasvědčuje tomu, že jej čeká méně atraktivní budoucnost.   

Příbuzní, hurá do voleb?

V Novém Sedle na Sokolovsku se zase týden před volbami ztratily desítky volebních lístků. Je ale s podivem, že místo, kde se nacházely, nebylo uzamčené. Podle starosty Martina Loukoty jde o dosti závažnou věc, protože existuje reálné riziko, že s lístky chtěl někdo zneužít, například tím, že by je předvyplnil a za úplatu podstrčil vybraným voličům. V pohotovosti je proto policie a již vyšetřuje první podezřelé. V kritickou dobu se totiž na radnici vyskytovala osoba, která kandiduje do voleb.  Podle jednoho z aktérů celé kauzy v Novém Sedle kandiduje do voleb asi třetina příbuzných zdejších úředníků. Takže nepůjde asi o žádný vtípek, ale spíše o drzý pokus ovlivnit výsledek voleb.

Starostu přece nemůže dělat kdejaká holá p.....

Zatímco v Karlových Varech je kolem voleb až podezřelý klid a zdejší političtí konkurenti se dokonce hladí po srsti, protože absolutně netuší, zda se nakonec kvůli sestavení koalice nebudou potřebovat, ve Františkových Lázních zuří válka. Tu opět rozpoutal proslulý starosta Ivo Mlátilík údajně tím, že přeřadil členy volebních komisí do okrsků, kde nebydlí. Kvůli tomu, aby mohli hlasovat, totiž  musí na určitou dobu opustit volební místnost. Starosta se ale od promyšlených čachrů distancoval a vinu svalil na jednu z úřednic. Případ nyní musí řešit krajský úřad  a také  ministerstvo vnitra. Ivo Mlátilík patří k velmi svérázným politikům, přesto  ve funkci  i přes četné maléry zůstává. Na YouTube nyní koluje video, kde například diskutuje na téma, že starostu nemůže dělat nějaká holá p....   nebo co zač jsou vlastně senioři.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace